Przed uczniami dwa miesiące „laby”! Wojewódzkie zakończenie roku w Osiu

2024-06-21, 16:39  Marcin Doliński/PAP/Redakcja
Wojewódzkie zakończenie roku w Osiu/fot. Marcin Doliński

Wojewódzkie zakończenie roku w Osiu/fot. Marcin Doliński

Uczniowie z całego regionu odebrali świadectwa szkolne i rozpoczęli wakacje. Wojewódzkie obchody zakończenia roku szkolnego zorganizowano w Osiu w powiecie świeckim.

– Świadectwo jest z wyróżnieniem, udało się – mówi jeden z uczniów. – W wakacje na pewno będę tęsknić za szkołą, bo są tam różne fajne akcje – dodaje uczennica.
– Wielkie wyróżnienie, przyjeżdżają znamienici goście – mówi o wojewódzkim zakończeniu roku wójt Michał Grabski. – Największym problemem jest to, że mamy niż demograficzny: dzieci, uczniów, absolwentów jest coraz mniej, dlatego tym bardziej trzeba zadbać o jakość.

– Przy pięknej pogodzie rozpoczynają wakacje, życzę uczniom – nauczycielom tez – udanego wypoczynku – mówi Beata Sikorska, kujawsko-pomorski wicekurator oświaty. – Od września zmiany – nie będzie HiT-u (przedmiotu „Historia i Teraźniejszość” – przyp. red.), będą zmiany w podstawach programowych – przypomina. – Dwa miesiące laby, wypoczynku od szkoły – myślę, że ten rok, choć trudny, przyniósł im nowe możliwości, rozwój, pasje – dodał wicewojewoda Michał Koniuch.

W piątek świadectwa szkolne w całym kraju odebrało blisko 4,8 mln uczniów, w tym ok. 3 mln uczniów szkół podstawowych i blisko 1,8 mln uczniów szkół ponadpodstawowych. Wśród odbierających świadectwa szkolne było 410 tys. dzieci kończących I klasę szkoły podstawowej, którzy otrzymali swoje pierwsze w życiu świadectwa. Uczniowie do szkół wrócą 2 września.

Relacja Marcina Dolińskiego

Region

Bydgoszcz spychana na margines Piotr Cyprys komentuje odpowiedź wojewody Michała Sztybla

Bydgoszcz spychana na margines? Piotr Cyprys komentuje odpowiedź wojewody Michała Sztybla

2025-03-06, 20:31
Załoga Anwilu doszła do porozumienia z zarządem fabryki. Racjonalny kompromis

Załoga Anwilu doszła do porozumienia z zarządem fabryki. „Racjonalny kompromis”

2025-03-06, 20:15
Wycinka drzew na cmentarzu ewangelickim pod Toruniem. Uszkodzone zostały pomniki [zdjęcia]

Wycinka drzew na cmentarzu ewangelickim pod Toruniem. Uszkodzone zostały pomniki [zdjęcia]

2025-03-06, 19:42
Śmiertelny wypadek na DK nr 91 pod Aleksandrowem Kujawskim. Nie żyje motocyklista

Śmiertelny wypadek na DK nr 91 pod Aleksandrowem Kujawskim. Nie żyje motocyklista

2025-03-06, 18:02
Kto zawinił w aferze GetBack Prezes NIK zapowiedział wyniki kontroli

Kto zawinił w aferze GetBack? Prezes NIK zapowiedział wyniki kontroli

2025-03-06, 17:17
Awaria i rdzawy dym z komina Anwilu. Zakład uruchomił alarm i po chwili usunął usterkę

Awaria i rdzawy dym z komina Anwilu. Zakład uruchomił alarm i po chwili usunął usterkę

2025-03-06, 16:28
Będzie rekrutacja do szkoły na toruńskim Jarze. Radni dali zielone światło

Będzie rekrutacja do szkoły na toruńskim Jarze. Radni dali „zielone światło”

2025-03-06, 14:47
Pan Andrzej był głosem Starówki. Charakterystyczni torunianie na nowym muralu

Pan Andrzej był głosem Starówki. Charakterystyczni torunianie na nowym muralu

2025-03-06, 13:48
Jechał slalomem, był pod wpływem narkotyków. Jazdę udaremnili mu świadkowie

Jechał slalomem, był pod wpływem narkotyków. Jazdę udaremnili mu świadkowie

2025-03-06, 12:53
Byli w ministerstwie w sprawie toru kolarskiego w Grudziądzu. Jest obietnica

Byli w ministerstwie w sprawie toru kolarskiego w Grudziądzu. Jest obietnica

2025-03-06, 11:19
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę