Miał przejść remont, wrócił zdewastowany. Co dalej z zabytkowym tramwajem z Inowrocławia?

2023-10-27, 19:22  Marcin Glapiak/Redakcja
Ponad 2 lata temu Miasto za pośrednictwem zewnętrznej firmy postanowiło wyremontować wagonik/fot. www.inowroclaw.pl, archiwum

Ponad 2 lata temu Miasto za pośrednictwem zewnętrznej firmy postanowiło wyremontować wagonik/fot. www.inowroclaw.pl, archiwum

Co dzieje się z wagonikiem tramwajowym, który jakiś czas temu był turystyczną atrakcją centrum Inowrocławia? Postanowił to sprawdzić nasz reporter Marcin Glapiak.

Ponad 2 lata temu Miasto za pośrednictwem zewnętrznej firmy postanowiło wyremontować wagonik. Tramwaj został zabrany i wtedy zaczęły się problemy. Firma, która miała go wyremontować, nie poradziła sobie z zadaniem. Ratusz musiał stoczyć sądową batalię, aby pojazd wrócił do Inowrocławia.

Tramwaj wrócił, ale podobno na lawecie, bez zamontowanych okien i drzwi oraz wielu innych elementów, o czym informowali internauci. Gdzie się teraz znajduje, nie wiadomo. – To poważne. Ten tramwaj wrócił do Inowrocławia zdewastowany, mamy prawo jako mieszkańcy dowiedzieć się, co się stało z naszym majątkiem – zauważa jeden z inowrocławskich społeczników Krzysztof Pietrzak. – Winię prezydenta, ponieważ on jest osobą, która miała wpływ na to, że ten tramwaj wyjechał jakoby do remontu, a został zdewastowany – dodaje.

Jak poinformowało nas Miasto Inowrocław, wagonik tramwajowy znajduje się w Inowrocławiu na terenie jednej ze spółek. „Wydział Gospodarki Komunalnej, Środowiska i Rolnictwa czyni starania, aby zrealizowany został pierwotny zakres prac”– czytamy w otrzymanym od urzędu piśmie.

Relacja Marcina Glapiaka

Region

Okolice szkół pod lupą kujawsko-pomorskich policjantów. Sprawdzają przejścia, znaki

Okolice szkół pod lupą kujawsko-pomorskich policjantów. Sprawdzają przejścia, znaki

2025-08-28, 07:00
Reportaże Michała Słobodziana i Michała Zaręby z PR PiK w finale kolejnego konkursu

Reportaże Michała Słobodziana i Michała Zaręby z PR PiK w finale kolejnego konkursu!

2025-08-27, 20:05
Śmiertelna pułapka w Osieku. Łosie giną w męczarniach, nadziane na sztachety

Śmiertelna pułapka w Osieku. Łosie giną w męczarniach, nadziane na sztachety

2025-08-27, 19:20
Finał Letniej Akademii Recyklingu. Papierożer na bydgoskim Starym Rynku [zdjęcia]

Finał Letniej Akademii Recyklingu. „Papierożer" na bydgoskim Starym Rynku [zdjęcia]

2025-08-27, 18:28
Policja zapobiegła ustawce pseudokibiców z Gdańska. Mieli się bić w Kujawsko-Pomorskiem [zdjęcia]

Policja zapobiegła „ustawce" pseudokibiców z Gdańska. Mieli się bić w Kujawsko-Pomorskiem [zdjęcia]

2025-08-27, 17:10
Toruń: rachunki za ogrzewanie mrożą krew w żyłach Nawet kilka tysięcy złotych niedopłaty

Toruń: rachunki za ogrzewanie mrożą krew w żyłach! Nawet kilka tysięcy złotych niedopłaty

2025-08-27, 16:30
Projekt Celulozowa idzie dalej. Niedługo we Włocławku kolejne mieszkania na tani wynajem

Projekt „Celulozowa” idzie dalej. Niedługo we Włocławku kolejne mieszkania na tani wynajem

2025-08-27, 15:50
Wyzwania nowego roku szkolnego: więcej przedmiotów, ale za mało nauczycieli

Wyzwania nowego roku szkolnego: więcej przedmiotów, ale za mało nauczycieli!

2025-08-27, 15:03
Kruszwica opanowana przez myszy. Pojawił się Gryzomir i pierwsza mała rzeźba

Kruszwica opanowana przez myszy. Pojawił się „Gryzomir” i pierwsza mała rzeźba

2025-08-27, 14:28
Nocna awaria numeru ratunkowego 999. Służby musiały działać w trybie awaryjnym

Nocna awaria numeru ratunkowego 999. Służby musiały działać w trybie awaryjnym

2025-08-27, 13:30
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę