Smaczna, chłodna i dobra woda w Lesie Gdańskim. Pijalnia wody oddana do użytku [zdjęcia, wideo]

2023-09-21, 17:45  Elżbieta Rupniewska/Redakcja
Pijalnia wody przy Wodociągach w Bydgoszczy (jw)

Pijalnia wody przy Wodociągach w Bydgoszczy (jw)

Na łyk zdrowej i naturalnie schłodzonej wody – oczywiście za darmo – już można zatrzymać się w Lesie Gdańskim w Bydgoszczy. Pijalnia Wody oficjalnie otwarta. Inwestycja na miarę znanych uzdrowisk kosztowało około 900 tysięcy złotych.

– Docelowo będzie się tu można napić czterech rodzajów wód o walorach zdrowotnych – mówił Stanisław Drzewiecki, prezes Miejskich Wodociągów i Kanalizacji.

– Zasada jest taka, że nasi pracownicy będą nalewać wybraną wodę do kartonowych kubków. Natomiast rowerzyści będą mogli poprosić o nalanie wody do bidonu o pojemności nie większej niż litr. Nie będzie można nabrać wody, jak to było w przeszłości, do jakichś pojemników, nie wiadomo jakich, czy dezynfekowanych itd. Nie wiadomo jak długo przechowywana była w tym woda, tego już nie będzie. To było anty zdrowotne i anty sanitarne. Także to rozwiązanie też ma przede wszystkim poprawić walory i warunki sanitarne, w których będziemy mogli napić się tej wody – dodał Stanisław Drzewiecki.

– Smaczna woda, przeźroczysta i przede wszystkim zimna – podkreśliła jedna z kobiet. Usłyszeliśmy również, że woda uzdatniona również jest bardzo dobra.

„Woda uzdatniona” to woda odżelaziona. Oprócz niej można się na razie napić wody potasowej, a za mniej więcej miesiąc dostępna będzie także woda zawierająca żelazo przyswajalne przez nasz organizm oraz woda zawierająca sole litu i strontu, wykorzystywane w leczeniu osteoporozy i depresji.

Więcej w relacji Elżbiety Rupniewskiej.

Relacja Elżbiety Rupniewskiej

Mówi prezes Wody Bydgoskiej Stanisław Drzewiecki/wideo: jw

Region

Podmuch wiatru zepchnął autokar Śledztwo po wypadku z udziałem przedszkolaków

Podmuch wiatru zepchnął autokar? Śledztwo po wypadku z udziałem przedszkolaków

2021-09-22, 15:56
Pijany jechał ciągnikiem z przyczepą  obwodnicą pod prąd i to w nocy

Pijany jechał ciągnikiem z przyczepą – obwodnicą pod prąd i to w nocy

2021-09-22, 14:39
Nagrodzili jedyny szpital, który w epidemii nie miał wewnętrznego zakażenia [wideo, zdjęcia]

Nagrodzili jedyny szpital, który w epidemii nie miał wewnętrznego zakażenia [wideo, zdjęcia]

2021-09-22, 13:37
Nie na polu, ale blisko sklepów. Węzeł przesiadkowy powstanie w Osielsku

Nie na polu, ale blisko sklepów. Węzeł przesiadkowy powstanie w Osielsku

2021-09-22, 12:54
Anonimowo, bezpłatnie i bezboleśnie. Spot zachęca do wykonania testu na HIV [wideo]

Anonimowo, bezpłatnie i bezboleśnie. Spot zachęca do wykonania testu na HIV [wideo]

2021-09-22, 10:21
Trzy zielone ściany, czyli pionowe ogrody wyrosną w Bydgoszczy. Gdzie

Trzy zielone ściany, czyli pionowe ogrody wyrosną w Bydgoszczy. Gdzie?

2021-09-22, 08:26
Pięciu najzdolniejszych studentów ma szansę na stypendium Fundacji Anwil

Pięciu najzdolniejszych studentów ma szansę na stypendium Fundacji Anwil

2021-09-22, 07:38
Autobusem czy tramwajem bez biletu Tym razem za to nie grozi kara

Autobusem czy tramwajem bez biletu? Tym razem za to nie grozi kara

2021-09-22, 06:45
Na bydgoskim Starym Rynku świętowała Krajowa Administracja Skarbowa

Na bydgoskim Starym Rynku świętowała Krajowa Administracja Skarbowa

2021-09-21, 22:15
Pielęgniarstwo i gerontologia w Inowrocławiu. Te kierunki wskazała demografia

Pielęgniarstwo i gerontologia w Inowrocławiu. Te kierunki wskazała demografia

2021-09-21, 20:20
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę