Smaczna, chłodna i dobra woda w Lesie Gdańskim. Pijalnia wody oddana do użytku [zdjęcia, wideo]

2023-09-21, 17:45  Elżbieta Rupniewska/Redakcja
Pijalnia wody przy Wodociągach w Bydgoszczy (jw)

Pijalnia wody przy Wodociągach w Bydgoszczy (jw)

Na łyk zdrowej i naturalnie schłodzonej wody – oczywiście za darmo – już można zatrzymać się w Lesie Gdańskim w Bydgoszczy. Pijalnia Wody oficjalnie otwarta. Inwestycja na miarę znanych uzdrowisk kosztowało około 900 tysięcy złotych.

– Docelowo będzie się tu można napić czterech rodzajów wód o walorach zdrowotnych – mówił Stanisław Drzewiecki, prezes Miejskich Wodociągów i Kanalizacji.

– Zasada jest taka, że nasi pracownicy będą nalewać wybraną wodę do kartonowych kubków. Natomiast rowerzyści będą mogli poprosić o nalanie wody do bidonu o pojemności nie większej niż litr. Nie będzie można nabrać wody, jak to było w przeszłości, do jakichś pojemników, nie wiadomo jakich, czy dezynfekowanych itd. Nie wiadomo jak długo przechowywana była w tym woda, tego już nie będzie. To było anty zdrowotne i anty sanitarne. Także to rozwiązanie też ma przede wszystkim poprawić walory i warunki sanitarne, w których będziemy mogli napić się tej wody – dodał Stanisław Drzewiecki.

– Smaczna woda, przeźroczysta i przede wszystkim zimna – podkreśliła jedna z kobiet. Usłyszeliśmy również, że woda uzdatniona również jest bardzo dobra.

„Woda uzdatniona” to woda odżelaziona. Oprócz niej można się na razie napić wody potasowej, a za mniej więcej miesiąc dostępna będzie także woda zawierająca żelazo przyswajalne przez nasz organizm oraz woda zawierająca sole litu i strontu, wykorzystywane w leczeniu osteoporozy i depresji.

Więcej w relacji Elżbiety Rupniewskiej.

Relacja Elżbiety Rupniewskiej

Mówi prezes Wody Bydgoskiej Stanisław Drzewiecki/wideo: jw

Region

Gmina dała działkę, a policja zbuduje posterunek. W Niemczu będzie bezpieczniej

Gmina dała działkę, a policja zbuduje posterunek. W Niemczu będzie bezpieczniej

2021-09-29, 15:39
Lepiej późno niż wcale Jeśli się nie spiszesz to zapłacisz karę

Lepiej późno niż wcale! Jeśli się nie spiszesz to zapłacisz karę!

2021-09-29, 15:15
Flisak za ciężką pracę na rzecz miasta. Nowa nagroda w Grudziądzu

Flisak za ciężką pracę na rzecz miasta. Nowa nagroda w Grudziądzu

2021-09-29, 14:48
Po co im były te robaki Zdemolowali robakomat, nagrały ich kamery [wideo]

Po co im były te robaki? Zdemolowali robakomat, nagrały ich kamery [wideo]

2021-09-29, 13:54
Do rannego wezwali Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Wypadek w okolicach Stryszka

Do rannego wezwali Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Wypadek w okolicach Stryszka

2021-09-29, 12:58
Czołowe zderzenie, kierowcy w szpitalach. Poważny wypadek w Ostromecku

Czołowe zderzenie, kierowcy w szpitalach. Poważny wypadek w Ostromecku

2021-09-29, 11:02
Chcą oswoić raka i zachęcić do badań. Kampania w powiecie toruńskim [program]

Chcą oswoić raka i zachęcić do badań. Kampania w powiecie toruńskim [program]

2021-09-29, 08:39
Bydgoszczanin zastępcą dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

Bydgoszczanin zastępcą dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

2021-09-29, 07:45
Zyskają i środowisko i więźniowie, którzy zlikwidują dzikie wysypiska

Zyskają i środowisko i więźniowie, którzy zlikwidują dzikie wysypiska

2021-09-28, 20:50
Niech Maryja będzie naszą przewodniczką. Nowy biskup przejął diecezję bydgoską

„Niech Maryja będzie naszą przewodniczką". Nowy biskup przejął diecezję bydgoską

2021-09-28, 19:45
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę