Radni PiS mają pomysł, jak pomóc w sprzedaży węgla. Prezydent mówi „nie”

2022-10-17, 13:45  Marcin Glapiak/Redakcja
Na terenie Inowrocławia nie ma już żadnego składu węgla/fot. Leszek Szymański, PAP

Na terenie Inowrocławia nie ma już żadnego składu węgla/fot. Leszek Szymański, PAP

- Od pośrednictwa sprzedaży węgla są prywatne firmy, a nie urzędnicy - tak inowrocławski ratusz odpowiada radnym tamtejszej opozycji, którzy zaproponowali, aby magistrat pomógł w sprzedaży węgla.

Prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza tłumaczy, że nie ma możliwości prawnych, by być pośrednikiem w handlu węglem. - Takich możliwości nie mają prezydenci miast ani burmistrzowie – tłumaczy. - Nawet nie chciałbym się podjąć się takiej roli i być osobą odpowiedzialną za sprzedaż węgla, bo się na tym nie znam, a moja życiowa dewiza jest taka, by nie zajmować się sprawami, o których nic nie wiem – dodaje.

Tymczasem radny PiS Maciej Basiński zdziwiony jest taką postawą włodarza miasta. - Prezydent naszego miasta powinien się cieszyć, że radni opozycji mają dobry pomysł. Nawet zaproponowaliśmy przecież, gdzie można by taki węgiel sprzedawać i przez to pomóc, aby wszyscy mieszkańcy miasta mogli w odpowiednim czasie otrzymać opał – mówi. - Niestety usłyszeliśmy, że jest to niemożliwe i nie do zrobienia. Nie wiem dlaczego? Przecież nam chodzi tylko i wyłącznie o dobro mieszkańców Inowrocławia.

Zdaniem radnych Pis w dystrybucji węgla w Inowrocławiu mógłby pomóc tamtejszy Zakład Energetyki Cieplnej. Tymczasem - jak się okazuje - na terenie Inowrocławia nie ma już żadnego składu węgla. Mieszkańcy miasta muszą jechać na przykład do pobliskiego Latkowa. Tam tona węgla typu orzech luzem kosztuje 3,4 tys. zł, a ekogroszek luz – 3350 zł (to węgiel z Kolumbii i Australii). Z kolei w pobliskim Broniewie została już tylko końcówka węgla ekogroszek w workach – za jeden trzeba zapłacić  3,6 tys. zł (to węgiel z Kazachstanu).

Relacja Marcina Glapiaka

Region

Roboty, kody i inne atrakcje. W Młynach Rothera uczczą urodziny Mariana Rejewskiego

Roboty, kody i inne atrakcje. W Młynach Rothera uczczą urodziny Mariana Rejewskiego

2025-08-16, 09:30
Askaukalis w sercu Kujaw Odkrycie wioski zaczęło się od rzymskiej monety [zdjęcia]

Askaukalis w sercu Kujaw! Odkrycie wioski zaczęło się od rzymskiej monety [zdjęcia]

2025-08-16, 09:12
Rycerskie potyczki i lekcje strzelania z łuku. Zamkowe atrakcje w Radzyniu Chełmińskim [wideo, zdjęcia]

Rycerskie potyczki i lekcje strzelania z łuku. Zamkowe atrakcje w Radzyniu Chełmińskim [wideo, zdjęcia]

2025-08-15, 22:11
Strzelno przeniosło się w czasie. Święto Matki Boskiej, wojska i Bolesława Chrobrego [zdjęcia]

Strzelno przeniosło się w czasie. Święto Matki Boskiej, wojska i Bolesława Chrobrego [zdjęcia]

2025-08-15, 21:31
Pościg za nietrzeźwą kierującą ulicami Bydgoszczy skończył się uderzeniem w latarnię [wideo]

Pościg za nietrzeźwą kierującą ulicami Bydgoszczy skończył się uderzeniem w latarnię [wideo]

2025-08-15, 19:25
Przy drodze witają, na dożynki zapraszają. Słomiany zapał mieszkańców wsi [zdjęcia]

Przy drodze witają, na dożynki zapraszają. „Słomiany" zapał mieszkańców wsi [zdjęcia]

2025-08-15, 17:43
Dla wyczynowców i kanapowców Maraton kajakowy na Wdą przyciąga tłumy [zdjęcia]

Dla wyczynowców i kanapowców! Maraton kajakowy na Wdą przyciąga tłumy [zdjęcia]

2025-08-15, 14:41
Pożar w hotelowym pokoju w Toruniu. Jedna osoba podtruła się dymem i trafia do szpitala

Pożar w hotelowym pokoju w Toruniu. Jedna osoba podtruła się dymem i trafia do szpitala

2025-08-15, 14:30
Kujawsko-Pomorskie świętuje razem z Wojskiem Polskim. Sprzęt wyjechał z jednostek [relacje, zdjęcia]

Kujawsko-Pomorskie świętuje razem z Wojskiem Polskim. Sprzęt wyjechał z jednostek [relacje, zdjęcia]

2025-08-15, 13:35
Torunianie powiedzą się, jak żyje się im w mieście. Rusza badanie Barometr Toruński

Torunianie powiedzą się, jak żyje się im w mieście. Rusza badanie „Barometr Toruński”

2025-08-15, 12:42
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę