Tragedia w powiecie świeckim: cztery osoby zginęły w wypadku w Niewieścinie!

2022-05-16, 11:26  Redakcja
Dramat na drodze w powiecie świeckim. Nie żyją cztery osoby, jedna została ranna po zderzeniu czterech aut, w tym dwóch ciężarowych. /fot. OSP Dobrcz

Dramat na drodze w powiecie świeckim. Nie żyją cztery osoby, jedna została ranna po zderzeniu czterech aut, w tym dwóch ciężarowych. /fot. OSP Dobrcz

Tragiczny wypadek w Niewieścinie/fot. materiały policji

Tragiczny wypadek w Niewieścinie/fot. materiały policji

Tragiczny wypadek w Niewieścinie/fot. materiały policji

Tragiczny wypadek w Niewieścinie/fot. materiały policji

Tragiczny wypadek w Niewieścinie/fot. materiały policji

Tragiczny wypadek w Niewieścinie/fot. materiały policji

Cztery osoby z auta osobowego zginęły zmiażdżone między dwoma TIR-ami. Kierowca jednaj z ciężarówek jest ranny. To tragiczny bilans wypadku, do którego doszło na 16. kilometrze krajowej „5” w Niewieścinie.

Do zderzenia dwóch aut osobowych i dwóch ciężarowych z naczepami doszło w poniedziałek na budowanym odcinku drogi S5. Do akcji wysłano siedem zastępów straży pożarnej. – O godzinie 9:49 otrzymaliśmy zgłoszenie. Okazało się, że w zdarzeniu brały udział dwa samochody osobowe oraz dwa samochody ciężarowe, które na siebie najechały – mówi bryg. Paweł Puchowski z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Świeciu. - W pierwszej kolejności stał samochód osobowy peugeot, później ciężarówka z naczepą przewożącą tłuczeń, później ford transit i druga ciężarówka przewożąca również tłuczeń. Auto osobowe, które znajdowało się pomiędzy samochodami ciężarowymi zostało zakleszczone. Podróżujący tym samochodem czterej mężczyźni ponieśli śmierć na miejscu.

Mężczyźni, którzy zginęli mieli 41, 39, 38 i 24 lata. Pochodzili z powiatu elbląskiego. - Kierowca ostatniego samochodu ciężarowego, który najechał na osobowy narzekał na ból kręgosłupa, dlatego pojechał do szpitala na badania. Pozostałym kierowcom z osobówki i z ciężarówki nic się nie stało – mówi bryg. Puchowski.

Na miejscu pracowali strażacy, ratownicy, policja, prokurator. Na razie nieznane są przyczyny tej tragedii. DK nr 5 była przez kilka godzin całkowicie zablokowana, ale obecnie już wszystko wróciło do normy.

Mówi Paweł Puchowski z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Świeciu

Region

Cały Fordon w jednym tramwaju Po bydgoskich torach z Władysławem Jagiełłą [wideo, zdjęcia]

Cały Fordon w jednym tramwaju! Po bydgoskich torach z Władysławem Jagiełłą [wideo, zdjęcia]

2024-09-20, 13:00
Tak jak zesłańcy, musieli ciąć drewno i rozpalać ogień. Młodzież pamięta o Sybirakach [zdjęcia]

Tak jak zesłańcy, musieli ciąć drewno i rozpalać ogień. Młodzież pamięta o Sybirakach [zdjęcia]

2024-09-20, 12:03
W kraju wspieramy powodzian, za oceanem zaczynamy biznes. Marszałek Całbecki w Rozmowie Dnia

W kraju wspieramy powodzian, za oceanem zaczynamy biznes. Marszałek Całbecki w „Rozmowie Dnia”

2024-09-20, 09:01
Astronomiczny jubileusz Torunia. Obserwatorium w Piwnicach i radioteleskop to duma UMK

Astronomiczny jubileusz Torunia. Obserwatorium w Piwnicach i radioteleskop to duma UMK

2024-09-20, 08:49
W Inowrocławiu wraca budżet obywatelski. Od poniedziałku zgłaszanie projektów

W Inowrocławiu wraca budżet obywatelski. Od poniedziałku zgłaszanie projektów

2024-09-20, 06:45
Czekając na rodzinę zastępczą, dom mają tutaj. Nibylandia we Włocławku ukończona [zdjęcia]

Czekając na rodzinę zastępczą, dom mają tutaj. „Nibylandia” we Włocławku ukończona! [zdjęcia]

2024-09-19, 21:11
W Bydgoszczy powstanie nowy budynek Collegium Medicum UMK Tak planuje rektor

W Bydgoszczy powstanie nowy budynek Collegium Medicum UMK? Tak planuje rektor

2024-09-19, 20:08
Grudziądz będzie chronić się przed podtopieniami. Powstaną trzy zbiorniki retencyjne

Grudziądz będzie chronić się przed podtopieniami. Powstaną trzy zbiorniki retencyjne

2024-09-19, 19:16
Generał Grzmot-Skotnicki mieszkał w tej kamienicy w Bydgoszczy. Tablica odsłonięta [zdjęcia]

Generał Grzmot-Skotnicki mieszkał w tej kamienicy w Bydgoszczy. Tablica odsłonięta [zdjęcia]

2024-09-19, 18:29
Gmina Osielsko zyskała posterunek policji Od piątku mundurowi ruszają w teren [zdjęcia]

Gmina Osielsko zyskała posterunek policji! Od piątku mundurowi ruszają w teren [zdjęcia]

2024-09-19, 17:44
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę