Poniedziałek, 04 lipca 2022 r.   Imieniny: Odona, Malwiny, Elżbiety
Polskie Radio PiK » Dla rodziny
Meble
2021-11-22, 19:50 Magda Jasińska/Redakcja

Ponad 400 pluszowych misiów czeka na swoich fanów w Pałacu Młodzieży! [zdjęcia]

Ponad 400 pluszowych misiów „przydreptało" na wystawę do Pałacu Młodzieży. Ekspozycję przygotowały mama i córka: Enia Rożankowska i Emilia Andrysiak./fot. Magda Jasińska
Ponad 400 pluszowych misiów „przydreptało" na wystawę do Pałacu Młodzieży. Ekspozycję przygotowały mama i córka: Enia Rożankowska i Emilia Andrysiak./fot. Magda Jasińska
Autorkami dorocznej misiowej wystawy są mama i córka - Enia Rożankowska i Emilia Andrysiak. Choć na co dzień zajmują się zawodowo tańcem, prowadząc zespoły dziecięce i młodzieżowe, to mają ciągle powiększający się zbiór wszelakich pluszaków. Wystawa musi być, bo jak tu nie pokazywać takich słodziaków!
Tytuł tegorocznej wystawy to: „Zatrzymaj lato misiową łapką". Od rana eksponaty czekały na otwarcie wystawy.

Magda Jasińska: Pałac Młodzieży. Znajdujemy się, jak to usłyszałam: „w takim szale przedpremierowym".

Enia Rożankowska: Szał jest naprawdę duży, bo otwieramy naszą wystawę, trwają ostatnie poprawki. Ustalamy z misiami wszystkie zasady, upewniamy się, czy każdy pamięta, gdzie jest jego miejsce, a oni nie zawsze są tego samego zdania co my, dlatego jeszcze mamy troszeczkę pracy.

Emilia Andrysiak - właściwie trochę jesteś takim prowodyrem tych wszystkich wystaw, bo gdyby nie twój miś, to by tych wystaw nie było.

Emilia Andrysiak: Dokładnie, gdyby nie mój miś, którego dostałam jak miałam 6 lat, a to nie był mój pierwszy miś, no i gdyby nie mama - bo to mama zauważyła, że te misie rzeczywiście sprawiają dużo radości, i dlatego dostawałam ich coraz więcej, i więcej, i więcej, i jest ich tyle.

Ta kolekcja się cały czas powiększa?

Tak, to jest sytuacja nie do zatrzymania!

Enia Rożankowska: W tym roku tytuł i temat przewodni wystawy to „Zatrzymaj lato misiową łapką". Misie zajmują się roślinami, zwłaszcza kwiatami, ale oprócz tego, że robią z nich dekorację, podkreślają to, że rośliny są bardzo ważne i w kuchni, i w leczeniu, że to nie tylko dekoracyjna rola, ale też inne ważne funkcje. (...).

Wystawa w bydgoskim Pałacu Młodzieży przy ul. Jagiellońskiej 27 czynna jest: poniedziałek - 15.30-18.00, wtorek - piątek - 10.00-18.00, sobota - 10.00-13.00.

Więcej w materiale Magdy Jasińskiej.
Materiał Magdy Jasińskiej (Popołudnie z nami)

Dla rodziny

2022-07-01, godz. 08:45 Ludzkim głosem o zwierzętach: O ptakach, które mają szlary [wideo, zdjęcia] Płomykówki, puszczyki, puchacze, uszatki i włochatki - te sowy można podziwiać w Ogrodzie Zoologicznym w Myślęcinku. A czy sowy mają uszy? » więcej 2022-06-29, godz. 08:40 Dobry start dla każdego ucznia. Rodzice mogą wysyłać wnioski od 1 lipca Na myśl o 1 września i powrocie do szkoły część uczniów nie może się doczekać spotkania z przyjaciółmi, a inni mają nietęgie miny - w końcu to także… » więcej 2022-06-27, godz. 14:45 Dzieci potrzebują zastępczych matek i ojców. MOPR w Toruniu we wszystkim pomoże! „Jestem Mamą zastępczą, jestem Tatą zastępczym - Ty też możesz mieć supermoc” - to hasło kampanii promującej rodzicielstwo zastępcze w Toruniu… » więcej 2022-06-27, godz. 09:25 Seniorzy wychodzą z domu. Urząd Marszałkowski dorzuca się do imprez dla nich Projekt „Aktywni 60 plus” z powiatu aleksandrowskiego, „Podpatrując Polę Negri” z bydgoskiej Fundacji Arka czy warsztaty z zakresu prawa, medycyny i… » więcej 2022-06-27, godz. 08:40 Wielobój Ojcowski i zabawa dla całych rodzin. Po Festynie „Rusz Serce” [wideo, zdjęcia] Starsi korzystali z bezpłatnych badań, a młodsi z przygotowanych dla nich atrakcji - był dmuchany zamek, malowanie twarzy, animacje i zabawy. Każdy mógł… » więcej 2022-06-26, godz. 21:00 Zbudowali tratwy z plastikowych butelek. Kto pierwszy dotarł na metę? [wideo, zdjęcia] Wielki Wyścig Butelkowy był w niedzielę największą atrakcją Festiwalu Wodnego Ster na Bydgoszcz, który zakończył się w Bydgoszczy. » więcej 2022-06-26, godz. 17:40 Latami czekali na remont boiska sportowego. W końcu sami się za to zabrali Mieszkańcy toruńskich Wrzosów nie mogli doczekać się pomocy ze strony urzędników, dlatego sami postanowili naprawić boisko sportowe. Zawiesili m.in nowe… » więcej 2022-06-25, godz. 17:40 Razem z latem czeka rzeka! Rozpoczął się Ster na Bydgoszcz [wideo, zdjęcia] Spotkania z podróżnikami, muzyka szantowa, rejsy Brdą, wodny wyścig butelkowy i przegląd pięknych jednostek pływających, które goszczą w Bydgoszczy… » więcej 2022-06-25, godz. 13:18 Żnin: motorowodne mistrzostwa na jeziorze, a na lądzie świetna zabawa! [zdjęcia] Na akwenie Jeziora Żnińskiego Małego odbywa się druga eliminacja Mistrzostw Świata F-500 i rywalizacja o tytuł mistrza Europy F-250. To świetna okazja… » więcej 2022-06-25, godz. 10:45 Do Pieczysk jest bliżej, niż do Las Palmas! Przybywajcie na Powitanie Lata! [wideo] Konkurs wianków, wyścigi smoczych łodzi, koncerty - tak Koronowo kusi swoją wakacyjną, plażową imprezą. Impreza potrwa od 10 do 22. » więcej
1234567