Czwartek, 09 grudnia 2021 r.   Imieniny: Wiesława Leokadii Joanny
Polskie Radio PiK » Dla rodziny
2021-11-22, 19:50 Magda Jasińska/Redakcja

Ponad 400 pluszowych misiów czeka na swoich fanów w Pałacu Młodzieży! [zdjęcia]

Ponad 400 pluszowych misiów „przydreptało" na wystawę do Pałacu Młodzieży. Ekspozycję przygotowały mama i córka: Enia Rożankowska i Emilia Andrysiak./fot. Magda Jasińska
Ponad 400 pluszowych misiów „przydreptało" na wystawę do Pałacu Młodzieży. Ekspozycję przygotowały mama i córka: Enia Rożankowska i Emilia Andrysiak./fot. Magda Jasińska
Autorkami dorocznej misiowej wystawy są mama i córka - Enia Rożankowska i Emilia Andrysiak. Choć na co dzień zajmują się zawodowo tańcem, prowadząc zespoły dziecięce i młodzieżowe, to mają ciągle powiększający się zbiór wszelakich pluszaków. Wystawa musi być, bo jak tu nie pokazywać takich słodziaków!
Tytuł tegorocznej wystawy to: „Zatrzymaj lato misiową łapką". Od rana eksponaty czekały na otwarcie wystawy.

Magda Jasińska: Pałac Młodzieży. Znajdujemy się, jak to usłyszałam: „w takim szale przedpremierowym".

Enia Rożankowska: Szał jest naprawdę duży, bo otwieramy naszą wystawę, trwają ostatnie poprawki. Ustalamy z misiami wszystkie zasady, upewniamy się, czy każdy pamięta, gdzie jest jego miejsce, a oni nie zawsze są tego samego zdania co my, dlatego jeszcze mamy troszeczkę pracy.

Emilia Andrysiak - właściwie trochę jesteś takim prowodyrem tych wszystkich wystaw, bo gdyby nie twój miś, to by tych wystaw nie było.

Emilia Andrysiak: Dokładnie, gdyby nie mój miś, którego dostałam jak miałam 6 lat, a to nie był mój pierwszy miś, no i gdyby nie mama - bo to mama zauważyła, że te misie rzeczywiście sprawiają dużo radości, i dlatego dostawałam ich coraz więcej, i więcej, i więcej, i jest ich tyle.

Ta kolekcja się cały czas powiększa?

Tak, to jest sytuacja nie do zatrzymania!

Enia Rożankowska: W tym roku tytuł i temat przewodni wystawy to „Zatrzymaj lato misiową łapką". Misie zajmują się roślinami, zwłaszcza kwiatami, ale oprócz tego, że robią z nich dekorację, podkreślają to, że rośliny są bardzo ważne i w kuchni, i w leczeniu, że to nie tylko dekoracyjna rola, ale też inne ważne funkcje. (...).

Wystawa w bydgoskim Pałacu Młodzieży przy ul. Jagiellońskiej 27 czynna jest: poniedziałek - 15.30-18.00, wtorek - piątek - 10.00-18.00, sobota - 10.00-13.00.

Więcej w materiale Magdy Jasińskiej.
Materiał Magdy Jasińskiej (Popołudnie z nami)

Dla rodziny

2021-12-08, godz. 20:24 Szlachetna Paczka: wciąż ponad 100 rodzin z regionu czeka na pomoc Wciąż ponad 100 rodzin z naszego województwa nie znalazło darczyńców, którzy chcieliby przygotować dla nich prezenty w ramach akcji Szlachetna Paczka. Czasu j ... » więcej 2021-12-08, godz. 17:57 Kiedy szczepienia dzieci przeciw COVID-19? Opublikowano projekt rozporządzenia Możliwość szczepienia przeciwko COVID-19 osób, które ukończyły 5 lat preparatem Comirnaty w dawce 10µg - zakłada opublikowany w środę projekt nowelizacji rozp ... » więcej 2021-12-06, godz. 16:06 Tramwaj w czapce Świętego Mikołaja. W środku możesz pośpiewać kolędy Świąteczny tramwaj wyjechał na ulice Torunia. Jest przyozdobiony tysiącami światełek, ma czapkę Mikołaja, wąsy i brodę. » więcej 2021-12-05, godz. 08:05 Kreatywne mikołajkowe warsztaty w toruńskim Młynie Wiedzy Świąteczna świeca żelowa, minichoinka i stroik z torby papierowej - to przedmioty, które własnoręcznie wykonać mogą uczestnicy mikołajkowych warsztatów w toru ... » więcej 2021-12-03, godz. 12:52 Pójdźmy wszyscy do stajenki, czyli... do Grudziądza, na wystawę szopek [zdjęcia] W Grudziądzu rozpoczął się Jarmark św. Mikołaja, na którym nie mogło zabraknąć bożonarodzeniowych szopek. Kilkanaście zabytkowych stajenek można obejrzeć w gr ... » więcej 2021-12-01, godz. 16:22 Strażak Sam na żywo. Spektakle dla maluchów w Bydgoszczy i w Toruniu Ulubionych serialowych bohaterów będą mogły spotkać dzieci, które wybiorą się na spektakl „Strażak Sam na żywo”, który w weekend pokazany zostanie w Bydgoszcz ... » więcej 2021-12-01, godz. 09:22 Kiermasz codziennie aż do 23 grudnia. Muzeum w Inowrocławiu zaprasza Oryginalne ozdoby i drobne upominki na Mikołajki, będzie można kupić w Muzeum im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu. » więcej 2021-11-30, godz. 10:13 Będą jedyne w swoim rodzaju! Warsztaty malowania bombek dla całej rodziny Chcecie mieć piękne, oryginalne ozdoby choinkowe? Zróbcie je sami! Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy zaprasza na warsztaty malowania bombek - dla dzieci i dorosłyc ... » więcej 2021-11-30, godz. 07:46 Wzrośnie stawka godzinowa w żłobkach. Inowrocław podnosi opłaty dla rodziców Inowrocławscy radni podwyższyli opłaty za pobyt dzieci w miejskich żłobkach. Przeciw była Zjednoczona Prawica. » więcej 2021-11-30, godz. 06:52 Upieką pierniki dla tych, którzy święta spędzą na granicy. Każdy może się włączyć Dzieci i młodzież z regionu włączają się do akcji pod hasłem „Smak świąt dla obrońców granic”. Przedsięwzięcie można wesprzeć kupując produkty na świąteczne c ... » więcej
1234567