Środa, 08 grudnia 2021 r.   Imieniny: Marii, Światozara, Makarego
Polskie Radio PiK » Dla rodziny
Leszczyńskiego
2021-11-22, 15:18 Marcin Doliński/Redakcja

Przedszkole, żłobek, biblioteka i centrum kultury. Laskowice zaczynają budowę

Nowe przedszkole powstanie w miejscu budynku byłego gimnazjum/fot. Marcin Doliński
Nowe przedszkole powstanie w miejscu budynku byłego gimnazjum/fot. Marcin Doliński
Nowe przedszkole powstanie w miejscu budynku byłego gimnazjum/fot. Marcin Doliński
Nowe przedszkole powstanie w miejscu budynku byłego gimnazjum/fot. Marcin Doliński
Nowe przedszkole w Laskowicach, w gminie Jeżewo ma być jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów w województwie. Powstanie w miejscu budynku byłego gimnazjum.
Budowa przedszkola kosztować będzie ponad 10 milionów złotych. - Będzie to obiekt samowystarczalny - z pompami ciepła i fotowoltaiką na dachu. Na ponad 1600 metrach kwadratowych powierzchni znajdzie się sześć oddziałów przedszkolnych na 150 miejsc dla dzieci, a także żłobek oraz pomieszczenia dla centrum kultury i biblioteki – zapowiada Maciej Rakowicz, wójt gminy Jeżewo.

Do tego dojdzie całe zaplecze kuchenne i socjalno-biurowe. - Kuchnia będzie się znajdowała w tym samym budynku – w piwnicy – i będzie zaopatrywać między innymi całe przedszkole, szkołę podstawową w Laskowicach i szkołę podstawową w Krąplewicach – zapowiada wójt. - Sale w przedszkolu będą bardzo ładne, przeszklone i będzie można wyjść z nich bezpośrednio na teren zielony – dodaje.

Za budynkiem przedszkola znajdą się dwa place zabaw- jeden dla przedszkolaków, a drugi dla dzieci ze żłobka. Jak informuje wójt, w związku z rozpoczęciem budowy, przez kilka dni będzie nieczynna biblioteka w Laskowicach. - Panie muszą się spakować i przenieść do nowego pomieszczenia, które wynajęliśmy na czas budowy na placu 1-go Maja – tłumaczy.
Rozmowa z Maciejem Rakowiczem, wójtem gminy Jeżewo

Dla rodziny

2021-12-08, godz. 20:24 Szlachetna Paczka: wciąż ponad 100 rodzin z regionu czeka na pomoc Wciąż ponad 100 rodzin z naszego województwa nie znalazło darczyńców, którzy chcieliby przygotować dla nich prezenty w ramach akcji Szlachetna Paczka. Czasu j ... » więcej 2021-12-08, godz. 17:57 Kiedy szczepienia dzieci przeciw COVID-19? Opublikowano projekt rozporządzenia Możliwość szczepienia przeciwko COVID-19 osób, które ukończyły 5 lat preparatem Comirnaty w dawce 10µg - zakłada opublikowany w środę projekt nowelizacji rozp ... » więcej 2021-12-06, godz. 16:06 Tramwaj w czapce Świętego Mikołaja. W środku możesz pośpiewać kolędy Świąteczny tramwaj wyjechał na ulice Torunia. Jest przyozdobiony tysiącami światełek, ma czapkę Mikołaja, wąsy i brodę. » więcej 2021-12-05, godz. 08:05 Kreatywne mikołajkowe warsztaty w toruńskim Młynie Wiedzy Świąteczna świeca żelowa, minichoinka i stroik z torby papierowej - to przedmioty, które własnoręcznie wykonać mogą uczestnicy mikołajkowych warsztatów w toru ... » więcej 2021-12-03, godz. 12:52 Pójdźmy wszyscy do stajenki, czyli... do Grudziądza, na wystawę szopek [zdjęcia] W Grudziądzu rozpoczął się Jarmark św. Mikołaja, na którym nie mogło zabraknąć bożonarodzeniowych szopek. Kilkanaście zabytkowych stajenek można obejrzeć w gr ... » więcej 2021-12-01, godz. 16:22 Strażak Sam na żywo. Spektakle dla maluchów w Bydgoszczy i w Toruniu Ulubionych serialowych bohaterów będą mogły spotkać dzieci, które wybiorą się na spektakl „Strażak Sam na żywo”, który w weekend pokazany zostanie w Bydgoszcz ... » więcej 2021-12-01, godz. 09:22 Kiermasz codziennie aż do 23 grudnia. Muzeum w Inowrocławiu zaprasza Oryginalne ozdoby i drobne upominki na Mikołajki, będzie można kupić w Muzeum im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu. » więcej 2021-11-30, godz. 10:13 Będą jedyne w swoim rodzaju! Warsztaty malowania bombek dla całej rodziny Chcecie mieć piękne, oryginalne ozdoby choinkowe? Zróbcie je sami! Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy zaprasza na warsztaty malowania bombek - dla dzieci i dorosłyc ... » więcej 2021-11-30, godz. 07:46 Wzrośnie stawka godzinowa w żłobkach. Inowrocław podnosi opłaty dla rodziców Inowrocławscy radni podwyższyli opłaty za pobyt dzieci w miejskich żłobkach. Przeciw była Zjednoczona Prawica. » więcej 2021-11-30, godz. 06:52 Upieką pierniki dla tych, którzy święta spędzą na granicy. Każdy może się włączyć Dzieci i młodzież z regionu włączają się do akcji pod hasłem „Smak świąt dla obrońców granic”. Przedsięwzięcie można wesprzeć kupując produkty na świąteczne c ... » więcej
1234567