Poniedziałek, 04 lipca 2022 r.   Imieniny: Odona, Malwiny, Elżbiety
Polskie Radio PiK » Biznes
2021-11-23, 10:00 Monika Kaczyńska/Redakcja

W pandemii się nie poddali i walczyli o każde miejsce pracy. Wspólnie się udało!

Wyróżnienia przyznano podczas październikowego Międzynarodowego Forum Ekonomii Społecznej./fot. Monika Kaczyńska
Wyróżnienia przyznano podczas październikowego Międzynarodowego Forum Ekonomii Społecznej./fot. Monika Kaczyńska
20211122 101926
20211122 101926
W Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu nagrodzono samorządy i przedsiębiorstwa ekonomii społecznej, które były szczególnie zaangażowane w przeciwdziałanie skutkom pandemii w naszym województwie.
Zasłużonych w walce z pandemią uhonorowano wyróżnieniami „Samorząd przyjazny ekonomii społecznej" i „Przedsiębiorstwo zaangażowane społecznie" oraz Wyróżnieniami Specjalnymi Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego i certyfikatami „Zakup Prospołeczny". Wręczył je wicemarszałek województwa Zbigniew Sosnowski.

- Jesteśmy bardzo dumni z tego, że w tym trudnym czasie zostaliśmy docenieni właśnie przed podmioty ekonomii społecznej jako samorząd, który w jakimś tam znaczącym stopniu, właśnie w tym trudnym dla nich okresie był w stanie ich wspomagać - mówi Piotr Czarnecki, wicestarosta powiatu rypińskiego. - Jak ta pomoc wyglądała? Współpracując z podmiotami ekonomii społecznej staraliśmy się nawet w tym czasie, kiedy sprzedaż ich produktów była niższa, mimo wszystko nie rezygnować z zakupów. Staraliśmy się ich wspierać mają świadomość, że są w wyjątkowo trudnej sytuacji. Nie odwróciliśmy się, choć tak pewnie byłoby najwygodniej.

Fundacja „To historia" prowadząca Muzeum Rycerzy i Żołnierzyków w Toruniu otrzymało wyróżnienie specjalne.

- Bardzo za nie dziękujemy, a dostaliśmy je za utrzymanie miejsc pracy dla osób zagrożonych wykluczeniem - mówi Katarzyna Czarna. - To były osoby z niepełnosprawnością, które mimo pandemii mogły zachować stanowiska pracy dzięki systemowi takich covidowych rozwiązań, które pomogły nam uzyskać dofinansowanie na utrzymanie miejsc pracy. A utrzymaliśmy je dzięki temu, że podczas pandemii dostawaliśmy zlecenia na realizację zadań pożytku publicznego związanych z edukacją. W Zatrudniamy cztery osoby niepełnosprawne. Przy muzeum funkcjonuje sklep z pamiątkami, i są to ręcznie malowane właśnie przez naszych pracowników figurki rycerzy i żołnierzyków. W ten sposób nawiązujemy do tradycji Polskiego Związku Głuchych, który przez cały okres PRL-u produkował żołnierzyki sprzedawane w kioskach Ruchu.

- My przetrwaliśmy dzięki temu, że się przebranżowiliśmy - mówi Artur Kaniecki, wiceprezes zarządu Fundacja Studio M6. - Ten ruch później zrodził nieco problemów z pomocą publiczną, ale udało się je pokonać, i udało się utrzymać komplet miejsc pracy, czyli 30. Jesteśmy przedsiębiorstwem społecznym. Naszą główną działalnością jest kawiarnia społeczna PERS w Toruniu przy ul. Mostowej, ponadto mamy zespół techniczny i kilka jeszcze innych gałęzi, na przykład własną pracownię krawiecką.

Więcej w materiale Moniki Kaczyńskiej.
Materiał Moniki Kaczyńskiej (Popołudnie z nami)

Biznes

2022-07-01, godz. 15:15 Jak pozyskiwać leady ze strony firmowej? [reklama] Prowadzisz firmę i chcesz zdobyć klientów dzięki swojej stronie www? Przedstawimy Ci kilka najważniejszych zasad pozycjonowania stron, które sprawią, że… » więcej 2022-07-01, godz. 10:34 Jak ograniczyć koszty telekomunikacji w firmie? [reklama] Na telekomunikacji w firmie w 2022 roku można zaoszczędzić, szczególnie w niewielkich firmach. Kluczem do sukcesu jest zbudowanie infrastruktury telekomunikacyjnej… » więcej 2022-07-01, godz. 07:18 Butik markowym lokalem włocławskiego Śródmieścia Włocławski ratusz rozstrzygnął konkurs „Markowy lokal Śródmieścia”. To plebiscyt, w którym mieszkańcy wybierają najlepszy - ich zdaniem - obiekt… » więcej 2022-06-30, godz. 00:01 Osiem fatalnych błędów podczas procesu rekrutacji [reklama] Błędy podczas procesu rekrutacji zdarzają się nawet profesjonalistom. Wiedza na temat tego, jak ich uniknąć, pozwoli zapobiec zaprzepaszczeniu szansy na… » więcej 2022-06-28, godz. 09:23 Projekt „Ekologiczna gmina” na trasie w regionie Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu oraz Polskie Radio PiK zapraszają na projekt, dzięki któremu możemy dowiedzieć się… » więcej 2022-06-28, godz. 08:54 Współwłasność domu a ubezpieczenie [reklama] Współwłasność nieruchomości to kwestia, która często jest błędnie interpretowana. Może to prowadzić do nieporozumień, a nawet poważnych problemów… » więcej 2022-06-27, godz. 15:28 Pozycjonowanie stron Bydgoszcz - wszystko, co musisz wiedzieć, jeśli chcesz wypromować swój biznes [reklama] Pozycjonowanie stron Bydgoszcz ‒ zadbaj o widoczność swojego biznesu i ciesz się z większych zysków. Miejsce w TOP10 bezpłatnych wyników Google sprawi… » więcej 2022-06-27, godz. 07:46 Oleje, sery, pierogi. Lokalna żywność bez chemii od rolników z regionu Jeszcze tylko do poniedziałku (27 czerwca) otwarte jest okienko zakupowe Lokalnej Żywności. To ostatnia szansa na zakup świeżych wyrobów prosto od rolników… » więcej 2022-06-26, godz. 10:00 Strajki i tysiące odwołanych lotów. Letnie podróże lotnicze w Europie zagrożone Po dwóch latach pandemii podróże lotnicze w 2022 roku miały wrócić do normy, jednak odwołania lotów, opóźnienia, wielogodzinne kolejki oraz strajki pracowników… » więcej 2022-06-24, godz. 15:01 PESA z Nagrodą Gospodarczą Polskiego Radia [wideo, zdjęcia] Lokomotywa wyprodukowana przez firmę PESA, firmy Arche, PZU i PGNiG otrzymały tegoroczne Nagrody Gospodarcze Polskiego Radia. » więcej
1234567