Środa, 08 grudnia 2021 r.   Imieniny: Marii, Światozara, Makarego
Polskie Radio PiK » Biznes
Ogłoszenie własne nadawcy
2021-11-23, 10:00 Monika Kaczyńska/Redakcja

W pandemii się nie poddali i walczyli o każde miejsce pracy. Wspólnie się udało!

Wyróżnienia przyznano podczas październikowego Międzynarodowego Forum Ekonomii Społecznej./fot. Monika Kaczyńska
Wyróżnienia przyznano podczas październikowego Międzynarodowego Forum Ekonomii Społecznej./fot. Monika Kaczyńska
20211122 101926
20211122 101926
W Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu nagrodzono samorządy i przedsiębiorstwa ekonomii społecznej, które były szczególnie zaangażowane w przeciwdziałanie skutkom pandemii w naszym województwie.
Zasłużonych w walce z pandemią uhonorowano wyróżnieniami „Samorząd przyjazny ekonomii społecznej" i „Przedsiębiorstwo zaangażowane społecznie" oraz Wyróżnieniami Specjalnymi Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego i certyfikatami „Zakup Prospołeczny". Wręczył je wicemarszałek województwa Zbigniew Sosnowski.

- Jesteśmy bardzo dumni z tego, że w tym trudnym czasie zostaliśmy docenieni właśnie przed podmioty ekonomii społecznej jako samorząd, który w jakimś tam znaczącym stopniu, właśnie w tym trudnym dla nich okresie był w stanie ich wspomagać - mówi Piotr Czarnecki, wicestarosta powiatu rypińskiego. - Jak ta pomoc wyglądała? Współpracując z podmiotami ekonomii społecznej staraliśmy się nawet w tym czasie, kiedy sprzedaż ich produktów była niższa, mimo wszystko nie rezygnować z zakupów. Staraliśmy się ich wspierać mają świadomość, że są w wyjątkowo trudnej sytuacji. Nie odwróciliśmy się, choć tak pewnie byłoby najwygodniej.

Fundacja „To historia" prowadząca Muzeum Rycerzy i Żołnierzyków w Toruniu otrzymało wyróżnienie specjalne.

- Bardzo za nie dziękujemy, a dostaliśmy je za utrzymanie miejsc pracy dla osób zagrożonych wykluczeniem - mówi Katarzyna Czarna. - To były osoby z niepełnosprawnością, które mimo pandemii mogły zachować stanowiska pracy dzięki systemowi takich covidowych rozwiązań, które pomogły nam uzyskać dofinansowanie na utrzymanie miejsc pracy. A utrzymaliśmy je dzięki temu, że podczas pandemii dostawaliśmy zlecenia na realizację zadań pożytku publicznego związanych z edukacją. W Zatrudniamy cztery osoby niepełnosprawne. Przy muzeum funkcjonuje sklep z pamiątkami, i są to ręcznie malowane właśnie przez naszych pracowników figurki rycerzy i żołnierzyków. W ten sposób nawiązujemy do tradycji Polskiego Związku Głuchych, który przez cały okres PRL-u produkował żołnierzyki sprzedawane w kioskach Ruchu.

- My przetrwaliśmy dzięki temu, że się przebranżowiliśmy - mówi Artur Kaniecki, wiceprezes zarządu Fundacja Studio M6. - Ten ruch później zrodził nieco problemów z pomocą publiczną, ale udało się je pokonać, i udało się utrzymać komplet miejsc pracy, czyli 30. Jesteśmy przedsiębiorstwem społecznym. Naszą główną działalnością jest kawiarnia społeczna PERS w Toruniu przy ul. Mostowej, ponadto mamy zespół techniczny i kilka jeszcze innych gałęzi, na przykład własną pracownię krawiecką.

Więcej w materiale Moniki Kaczyńskiej.
Materiał Moniki Kaczyńskiej (Popołudnie z nami)

Biznes

2021-12-08, godz. 19:10 PKP Intercity pierwszy raz w Rypinie, Brodnicy i Grudziądzu. Jest rozkład jazdy PKP Intercity prezentuje nowy rozkład jazdy dla Kujawsko-Pomorskiego. Najważniejsza nowość to włączenie do siatki połączeń Rypina, Brodnicy i Grudziądza. » więcej 2021-12-08, godz. 12:00 Cedrob inwestuje w gminie Rypin. Będzie praca dla 500 osób Największy polski producent mięsa - Cedrob - planuje budowę nowej ubojni zintegrowanej z zakładową oczyszczalnią oraz biogazownię w wiejskiej gminie Rypin. Fi ... » więcej 2021-12-08, godz. 09:43 Co to jest scam i jak się przed nim bronić? [reklama] Internet na przestrzeni ostatnich lat stał się narzędziem, bez którego trudno wyobrazić sobie codzienne życie. Opłacanie rachunków czy robienie zakupów nigdy ... » więcej 2021-12-07, godz. 16:03 Dodatkowe ubezpieczenie na życie, jak wybrać? [reklama] Z biegiem czasu, tak jak i nasze życie, zmieniają się nasze potrzeby. Planujesz kupić ubezpieczenie na życie lub zastanawiasz się nad rozszerzeniem już posiad ... » więcej 2021-12-07, godz. 13:32 Modne kobiece dodatki [reklama] Stanowią nieodzowny element każdej stylizacji, podkreślając charakter damskiego stroju. Kobiece dodatki, bo o nich mowa, są dopełnieniem wielu kreacji, którym ... » więcej 2021-12-07, godz. 13:00 Tworzy spersonalizowane trumny. „Pokazują wyjątkowość człowieka” [zdjęcia] - Trumna powinna odzwierciedlać charakter i upodobania osoby zmarłej - twierdzi Kamila Babińska, która zajmuje się  tworzeniem spersonalizowanych trumien. » więcej 2021-12-07, godz. 10:00 Czym jest regres ubezpieczeniowy i jak go uniknąć? [reklama] Komunikacyjna polisa OC chroni sprawcę szkód przed koniecznością wypłaty nierzadko wysokiego odszkodowania. Takie koszty bierze na siebie ubezpieczyciel. W ni ... » więcej 2021-12-06, godz. 13:57 Dezynsekcja - czyli jak pozbyć się niechcianych owadów? [reklama] Nie podlega wątpliwościom, że niektóre owady potrafią skutecznie uprzykrzać życie, a nawet być zagrożeniem dla zdrowia. Ciągle powracające mrówki w kuchni, mo ... » więcej 2021-12-04, godz. 09:15 Te metody płatności powinien zapewniać każdy hotel [reklama] Pandemia koronawirusa i związane z nią lockdowny sprawiły, że ucierpiała branża turystyczna. Aby zachęcić jak najwięcej osób do skorzystania z oferty hotelu, ... » więcej 2021-12-03, godz. 22:15 Inwestycje w Dąbrówkach Nowych i Wojnowie. Co wybudowano? Nowych dróg doczekała się gmina Sicienko. Dwu i pół kilometrowa trasa do Dąbrówek Nowych, wraz ze ścieżką rowerową otrzymała 50% dofinansowania ze środków bud ... » więcej
1234567