Czwartek, 09 grudnia 2021 r.   Imieniny: Wiesława Leokadii Joanny
Polskie Radio PiK » Kultura
Ogłoszenie własne nadawcy
2021-11-21, 12:44 Elżbieta Rupniewska

„Panny mego dziadka” przyniosły śląskiemu maturzyście wokalne laury w Bydgoszczy

Znamy laureatów I Konkursu Wokalnego im. Zbigniewa Wodeckiego „Sobą być” w Bydgoszczy. Fot. sobabyc.ukw.edu.pl/Lech Ogrodnik
Znamy laureatów I Konkursu Wokalnego im. Zbigniewa Wodeckiego „Sobą być” w Bydgoszczy. Fot. sobabyc.ukw.edu.pl/Lech Ogrodnik
Kacper Siekirka został laureatem głównej nagrody I Konkursu Wokalnego im. Zbigniewa Wodeckiego „Sobą być” w Bydgoszczy, niezwykłego wydarzenia muzycznego organizowanego przez Wydział Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, Fundację im. Zbigniewa Wodeckiego oraz bydgoską Fabrykę Lloyda.
Maturzysta ze Śląska zdobył uznanie jury konkursu „Sobą być” własną interpretacją piosenki pt. „Panny mego dziadka” z wydanego w 1976 roku, debiutanckiego albumu Zbigniewa Wodeckiego.

- Myślę, że wszyscy przeszli wszelkie oczekiwania. Nie spodziewaliśmy tak wyrównanego i naprawdę wysokiego poziomu - tak pierwszą edycję konkursu ocenia profesor Bernard Mendlik, dziekan Wydziału Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Kacper Siekirka, laureat I nagrody w wysokości 5 tysięcy złotych, ufundowanej przez prezydenta miasta Bydgoszczy, został także doceniony przez Fundację im. Zbigniewa Wodeckiego, która zaprosiła go do udziału w organizowanym przez siebie Festiwalu „Wodecki Twist” w Krakowie.

II miejsce i nagrodę ufundowaną przez Fabrykę Lloyda zajął Mateusz Wiśniewski, absolwent bydgoskiej Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, za wykonanie piosenki pt. „Tylko ty”.

III miejsce i nagroda ufundowana również przez bydgoską Fabrykę Lloyda należy do Marty Jastrząbek, za wykonanie piosenki pt. „Życzenia z całego serca”. Studentka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy zdobyła również specjalną nagrodę Rektora Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego dla najlepszego studenta konkursu.

Kultura

2021-12-08, godz. 18:15 Sam Rubinstein chciał tego konkursu. Grają młodzi pianiści z 12 krajów Przesłuchania pierwszego etapu Międzynarodowego Konkursu Młodych Pianistów „Arthur Rubinstein in memoriam' rozpoczęły się w środę w Bydgoszczy. » więcej 2021-12-08, godz. 16:59 Odwołań nie było. Wykonawca nowego kampusu Akademii Muzycznej wybrany Budowa nowego kampusu Akademii Muzycznej w Bydgoszczy coraz bliżej. Jest szansa, że jeszcze przed świętami uczelnia podpisze umowę z firmą, która wygrała prze ... » więcej 2021-12-08, godz. 14:55 Ale maszyna! Wypożyczysz książkę, grę i audiobooka. Jakie to proste! To ułatwienie dla czytelników. Na bydgoskim Miedzyniu stanął książkomat. Urządzenie pojawiło się dzięki mieszkańcom, którzy zagłosowali na projekt w Bydgoskim ... » więcej 2021-12-08, godz. 10:30 Stare bryczki jak nowe. Można je oglądać w Olęderskim Parku Etnograficznym Muzeum Etnograficzne w Toruniu zakończyło realizację projektu polegającego na profesjonalnej renowacji datowanych na okres międzywojenny dwóch zabytkowych poj ... » więcej 2021-12-07, godz. 14:00 Młodzi pianiści rywalizują w Bydgoszczy. Rozpoczyna się Konkurs Rubinsteina We wtorek uroczysta inauguracja, a w środę przesłuchania pierwszego etapu. W Bydgoszczy rozpoczyna się XII Międzynarodowy Konkurs Młodych Pianistów „Arthur Ru ... » więcej 2021-12-07, godz. 11:05 Fotograf podróżuje pociągiem, więc w filmie wystąpi też Pesa. Kręcą w Bydgoszczy Najpierw była Bydgoszcz, potem Ostromecko, wreszcie zakłady Pesa - w grodzie nad Brdą i okolicach kręcone były zdjęcia do drugiej części filmu pt. „Negatyw” w ... » więcej 2021-12-07, godz. 10:15 „Gdy zabłyśnie pierwsza gwiazda". Koncert świąteczny Ziemi Bydgoskiej Koncert bożonarodzeniowy Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska odbędzie się w sobotę (18 grudnia) w bydgoskiej Hali Artego-Arena. Wystąpią tancerze, chór, so ... » więcej 2021-12-07, godz. 08:40 Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” dla toruńskiej artystki Krystyna Szalewska-Gałdyńska, toruńska artystka, malarka, autorka grafik i rysunków, została uhonorowana medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. » więcej 2021-12-06, godz. 06:55 Kody Legimi, czytniki i książkomat. Nowoczesność w bydgoskiej bibliotece Jest już wirtualna wypożyczalnia książek w formie elektronicznej, a także gier planszowych i gier VR, a wkrótce uruchomiony zostanie książkomat. Takie propozy ... » więcej 2021-12-05, godz. 12:00 Teatr wymyWammy zaprasza na dwa spektakle. Będzie improwizacja! „Krótkie gry z warsztatowiczami'” - już w niedzielę wieczorem (5 grudnia) na scenie Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy. To spektakl przygotowany przez by ... » więcej
1234567