Niedziela, 03 lipca 2022 r.   Imieniny: Jacka, Anatola, Tomasza
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2021-11-21, 17:13 Tatiana Adonis

Jak w piosence... ocalić od zapomnienia! Chodzi jednak o zabytki!

Zrób zdjęcie zabytku, wypełnij i wyślij zgłoszenie i... ocal od zapomnienia. Fot. Tomasz Kaźmierski
Zrób zdjęcie zabytku, wypełnij i wyślij zgłoszenie i... ocal od zapomnienia. Fot. Tomasz Kaźmierski
Zabytki w Kujawsko-Pomorskiem mają szansę na drugie życie i finansowe wsparcie. Do 26 listopada br. trwa nabór wniosków w konkursie „Nasz Zabytek” organizowanym przez Fundację „Most the Most”.
Mieszkańcy województwa mogą zgłaszać zabytki, którym chcieliby przywrócić świetność. Zwycięski zabytek może zostać odremontowany i zaadaptowany zgodnie ze zgłoszonym pomysłem.

- Konkurs podzielony jest na dwie części. Pierwszy konkurs jest to wybór jednego z zabytków w województwie, a teraz drugi to będzie wybór pomysłów na nową funkcję społeczną zwycięskiego zabytku. W konkursie może wziąć udział każdy kto chce zrobić coś dobrego dla lokalnej społeczności i swojego otoczenia - mówi Brygida Ślabska z fundacji „Most the most”.

Nabór wniosków kończy się 26 listopada br. Formularz zgłoszeniowy i szczegóły dotyczące konkursu na stronie: mostthemost.pl.
O konkursie „Nasz Zabytek” mówi Brygida Ślabska z fundacji „Most the most”.

Wiadomości lokalne

2022-07-02, godz. 17:30 Rycerskie szranki na golubskim zamku. Historia i rozrywka w jednym W Golubiu-Dobrzyniu trwa 46. Wielki Międzynarodowy Turniej Rycerski. W programie konne turnieje zręcznościowe, turniej młodych rycerzy czy turniej kruszenia… » więcej 2022-07-02, godz. 15:56 Atrakcje dla dzieci i dorosłych. Festyn rodzinny w Myślęcinku Można nauczyć się jeździć na rolkach, pograć w planszówki i przejechać się kolejką. Wspólnej zabawie towarzyszą Targi Familijne. „Radosne i bezpieczne… » więcej 2022-07-02, godz. 13:00 Grosz do grosza, a będzie kokosza. W Nakle uczyli dzieci zarządzać pieniędzmi Wszystko w ramach projektu pod hasłem „Małe Miasto Nakło nad Notecią” organizowanego przez Fundację Teraz Wy i Fundację BGK. » więcej 2022-07-02, godz. 12:00 By wakacje były zdrowe i bezpieczne. Piknik NFZ w Bydgoszczy Można skorzystać z darmowych badań, sprawdzić skład swojego ciała, wyrobić kartę EKUZ i skonsultować się ze specjalistami. Wszystko w ramach Rodzinnego… » więcej 2022-07-02, godz. 10:05 Metropolia Bydgoszcz wspólnie wykorzysta europejskie środki Trwają przygotowania do realizacji nowego pakietu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, czyli ważnych zadań finansowanych z wykorzystaniem europejskich… » więcej 2022-07-02, godz. 08:02 Rowerem bezpiecznie do Janowa lub nad Zalew Koronowski Zakończyła się budowa drogi rowerowej wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 244. Inwestycja pozwoliła połączyć kilka istniejących dróg rowerowych na terenie… » więcej 2022-07-02, godz. 06:00 Region po burzach: powalone drzewa, uszkodzone dachy, braki prądu Do komend straży pożarnej w województwie kujawsko-pomorskim w piątek wpłynęło około tysiąca zgłoszeń w sprawie interwencji po przejściu przez region… » więcej 2022-07-01, godz. 23:15 Sasin: prezydent Lech Kaczyński grał na dużej szachownicy w polityce międzynarodowej Prezydent Lech Kaczyński grał na dużej szachownicy w polityce międzynarodowej i szybko zrozumiał zasady gry - podkreślił w piątek w Bydgoszczy wicepremier… » więcej 2022-07-01, godz. 22:00 Kolejarze szkolili instruktorów nauki jazdy. Temat: przejazdy drogowo-kolejowe Kolejną odsłonę kampanii społecznej „Bezpieczny Przejazd' zorganizowano w Grudziądzu. Tym razem na lekcje z zasad bezpieczeństwa na przejazdach zaproszeni… » więcej 2022-07-01, godz. 21:02 Egzamin ósmoklasisty. Nie jest dobrze, ale lepiej niż było Nie jest to powód do zadowolenia, ale jest lepiej niż było - tak wstępne wyniki egzaminu ósmoklasisty komentuje Krzysztof Bylicki z Kujawsko-Pomorskiego Kuratorium… » więcej
1234567