Poniedziałek, 28 września 2020 r.   Imieniny: Wacława, Tymona, Marka
Polskie Radio PiK » Bliżej życia » „Bliżej życia” - archiwum audycji » 2015
2016-03-10, 22:19 Adam Droździk

Grudzień

Audycja z 31 grudnia 2015 - "Sylwester na świecie"

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 31.12.2015
Islandia, Rosja, Ameryka, Wielka Brytania - w jaki sposób koniec 2015 roku świętują mieszkańcy różnych części globu? O tym w trakcie sylwestrowej podróży Hanny Gołaty i Michała Słobodziana, w audycji z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 30 grudnia 2015

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 30.12.2015
Szlamy poredukcyjne, smoły podestylacyjne, zżelowane kleje - to tylko niektóre z substancji zgromadzonych na składowisku odpadów przemysłowych "Zielona" na terenie byłego bydgoskiego Zachemu. Według geologów z Państwowego Instytutu Geologicznego "Zielona" to najbardziej niebezpieczne miejsce na terenie byłych Zakładów Chemicznych. Kilkadziesiąt tysięcy zgromadzonych tam ton odpadów grozi zanieczyszczeniem Dolnej Wisły. O tym audycji Żanety Walentyn, z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 29 grudnia 2015

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 29.12.2015
Ciąg dalszy historii zrujnowanego budynku, stojącego przy ulicy Jana Pawła 2 w Bydgoszczy. Jak się okazuje w budynku jest rozdzielnia prądu, wciąż czynna. Dwa lata temu zginął tam młody człowiek, który prawdopodobnie próbował ukraść część infrastruktury energetycznej. Tymczasem zarówno Straż Miejska jak i właściciel, którym jest Poczta Polska deklarują monitoring budynku i dobre chęci. Czy coś poza deklaracjami z tego wyniknie? O tym audycji Żanety Walentyn, z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 28 grudnia 2015 - "Bez wystrzałów w nowy rok"

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 28.12.2015
Fajerwerki - dla niektórych to nieodzowny element sylwestrowej zabawy, dla zwierząt – traumatyczne przeżycie. Wrocław postanowił zorganizować imprezę sylwestrową bez wystrzałów petard. Czy podobną drogą pójdą także miasta na Kujawach i Pomorzu? O tym w reportażu Michała Zaręby i Adriany Andrzejewskiej, w audycji z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 25 grudnia 2015 - "Mateusz"

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 25.12.2015
Święta Bożego Narodzenia to czas pojednania. Jest w Toruniu miejsce, w którym sprawdza się historia opowieści wigilijnej. Osoby, które się tam spotkały wybaczyły sobie winy, zaczęły nowe życie, nie chcą wracać do nałogów i więzienia. O tym w reportażu Michała Zaręby w świątecznym wydaniu audycji Żanety Walentyn, z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 24 grudnia 2015 - "Psy-staruszki"

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 24.12.2015
We Wtelnie powstaje Dom Seniora. Jego mieszkańcami będą jednak nie osoby starsze, ale psy. Te, które lata spędziły w schronisku, czy na starość zostały wyrzucone przez swoich właścicieli. Fundacja "Ostatnia Przystań" chce im zapewnić opiekę, ciepło i miłość w ostatnich chwilach życia. Psy, którymi opiekuje się fundacja, mimo krzywd nie straciły wiary w człowieka. Co powiedzą w Wigilię? O tym w audycji Adriany Andrzejewskiej z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 23 grudnia 2015

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 23.12.2015
Dla jednych to coś nie do pomyślenia. Drudzy nie mają oporów. Jeszcze inni kupują, ale skrzętnie to ukrywają. Czy kupowanie wigilijnych dań źle wpłynie na świąteczną tradycję? O tym w materiale Hanny Gołaty i Michała Słobodziana, w audycji cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 22 grudnia 2015

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 22.12.2015
Kto jest właścicielem zrujnowanego budynku przy ulicy Jana Pawła 2 w Bydgoszczy? Teren na którym stoi waląca się rudera stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi. Czy nikt nie jest w stanie wyegzekwować od właściciela zabezpieczenia terenu i budynku? O tym audycji Żanety Walentyn, z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 21 grudnia 2015

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 21.12.2015
We wsi Stalówka w okolicach Kcyni jedna z poznańskich firm uzyskała zgodę na składowanie produktów ubocznych wyrobu m.in. tektury czy papieru. Składowisko znajduje się tuż przy drodze powiatowej i tworzy krajobraz księżycowy. Mieszkańcy protestują, jednak ani oni, ani gmina nie są w tej sprawie stroną. Kto zatem nią jest? O tym audycji Żanety Walentyn, z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 18 grudnia 2015 - "Ucieczka w samą porę"

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 18.12.2015
Trzej mieszkańcy Kujaw i Pomorza przyczynili się do rozbicia gangu oszukującego Polaków w Wielkiej Brytanii. Tropy przestępczego procederu prowadzą m.in. do naszego regionu. O tym w materiale Hanny Gołaty i Michała Słobodziana w audycji z cyklu "Bliżej życia".

123