Piątek, 27 listopada 2020 r.   Imieniny: Waleriana, Wirgiliusza, Maksyma
Polskie Radio PiK » Bliżej życia » „Bliżej życia” - archiwum audycji » 2015
Ogłoszenie własne nadawcy
2016-03-10, 22:19 Adam Droździk

Listopad

Audycja z 30 listopada 2015

System ITS miał pomagać m.in. omijać korki i informować użytkowników dróg o wszelkich utrudnieniach. Fot. Henryk Żyłkowski
System ITS miał pomagać m.in. omijać korki i informować użytkowników dróg o wszelkich utrudnieniach. Fot. Henryk Żyłkowski
Jak działa ITS (Inteligentny System Transportowy) w Bydgoszczy? Miało być nowocześnie, ale przede wszystkim racjonalnie. System miał pomagać m.in. omijać korki i informować użytkowników dróg o wszelkich utrudnieniach. Tymczasem Słuchacze audycji Bliżej życia skarżą się, że system zamiast informować - dezinformuje. "Stoję właśnie w olbrzymim korku na Jagiellońskiej, a system wyświetla komunikat: Natężenie ruchu słabe - narzeka pan Marek i wielu innych Słuchaczy. O tym audycji Żanety Walentyn, z cyklu "Bliżej życia".
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 30.11.2015

Audycja z 26 listopada 2015

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 26.11.2015
Tablice z przekreślonymi meczetami, hasła w stylu "Islamska dzicz" czy "Wolę kotleta od Mahometa"... W przestrzeni publicznej jest coraz więcej przejawów niechęci do muzułmanów. Czy wzrost agresji jest nieunikniony? Czy takie traktowanie muzułmanów nie jest tym, czego oczekują terroryści z Państwa Islamskiego? O tym w audycji Michała Słobodziana, z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 25 listopada 2015 - "Wojna nerwów"

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 25.11.2015
Czy zestrzelenie przez tureckie lotnictwo rosyjskiego bombowca może mieć poważne konsekwencje, nie tylko dyplomatyczne? Eksperci wyrażają w tej sprawie różne poglądy. jedni twierdzą, że Rosja ograniczy się co najwyżej do zerwania stosunków, inni wieszczą wojnę. O tym audycji Żanety Walentyn, z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 24 listopada 2015

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 24.11.2015
W Polsce wydano masę pieniędzy na niepotrzebne ekrany przy autostradach i drogach szybkiego ruchu. Często ekrany, które pierwotnie miały chronić mieszkańców przed hałasem, stoją na pustkowiu ochraniając lasy i łąki. O tym audycji Żanety Walentyn, z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 23 listopada 2015 - "Brak pracy czy rąk do pracy?"

W powiecie mogileńskim brakuje rąk do pracy. Fot. Henryk Żyłkowski
W powiecie mogileńskim brakuje rąk do pracy. Fot. Henryk Żyłkowski
W powiecie mogileńskim brakuje rąk do pracy, twierdzi starosta Tomasz Barczak. Czy to znaczy, że należy tam zlikwidować PUP? Czy ludziom, którzy nie chcą pracować należy płacić zasiłki? A może jednak w powiecie nie jest tak dobrze, jak twierdzi pan starosta? O tym audycji Żanety Walentyn, z cyklu "Bliżej życia".
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 23.11.2015

Audycja z 20 listopada 2015

Czy sejmik wojewódzki rozpocznie walkę ze starymi piecami odpowiadającymi za zanieczyszczenie atmosfery? Fot. freeimages.com
Czy sejmik wojewódzki rozpocznie walkę ze starymi piecami odpowiadającymi za zanieczyszczenie atmosfery? Fot. freeimages.com
U progu nowego sezonu grzewczego pytamy czy sejmik województwa kujawsko-pomorskiego rozpocznie walkę ze starymi piecami, które odpowiadają za zanieczyszczenie atmosfery. Takie możliwości daje podpisana przez prezydenta ustawa antysmogowa. O tym w audycji Michała Słobodziana, z cyklu "Bliżej życia".
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 20.11.2015

Audycja z 19 listopada 2015 - "Radio zza kurtyny"

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 19.11.2015
Podglądamy radio "od kuchni". Co robią dziennikarze tuż przed audycją? Jak przygotowują się do programów i co decyduje o wyborze tematu? O tym audycji Żanety Walentyn, z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 18 listopada 2015 - "Dmuchać na zimne"

Po rewitalizacji głównej ulicy w Solcu Kujawskim, problemem stały się wysokie i ostre krawężniki otaczajace drzewa. Fot. Henryk Żyłkowski
Po rewitalizacji głównej ulicy w Solcu Kujawskim, problemem stały się wysokie i ostre krawężniki otaczajace drzewa. Fot. Henryk Żyłkowski
W Solcu Kujawskim rewitalizacji poddano główną ulicę miasta, tj. ulicę 23 stycznia. Pojawił się jednak problem w postaci krawężników otaczających drzewa lub miejsca na drzewa. Krawężniki są wysokie i ostre i zdaniem mieszkańców zagrażają bezpieczeństwu pieszych. O tym audycji Żanety Walentyn, z cyklu "Bliżej życia".
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 18.11.2015

Audycja z 17 listopada 2015 - "Udar"

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 17.11.2015
Reportaż Ewy Dąbskiej opisuje problem braku programów terapeutycznych dla osób zagrożonych udarem mózgu. Dlaczego nikt nie opracował takiego programu, czy przyczyną jest brak pieniędzy? O tym audycji Żanety Walentyn, z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 16 listopada 2015 - "Droga droga"

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 16.11.2015
Reportaż autorstwa Marcina Dolińskiego porusza problem stanu dogi wojewódzkiej nr 240. Mieszkańcy Tucholi narzekają na dziury i koleiny, tymczasem droga zniknęła z listy priorytetowych inwestycji, przeznaczonych do remontu, mimo że pierwotnie umieszczono ją tam na drugim miejscu. Dlaczego? O tym audycji Żanety Walentyn, z cyklu "Bliżej życia".
12