Poniedziałek, 06 lipca 2020 r.   Imieniny: Gotarda, Dominiki, Lucji
Polskie Radio PiK » Bliżej życia » „Bliżej życia” - archiwum audycji » 2013
MOJA GAZETKA (20/0011/06/2020)
2016-03-10, 20:57 Adam Droździk

Sierpień

Audycja z 29 sierpnia - "Wątpliwa wrażliwość"

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 29.08.2013
Poruszające odkrycie w Grudziądzu. Część handlowego placu w pobliżu cmentarza przy ulicy Cmentarnej utwardzono starymi płytami nagrobnymi z nazwiskami zmarłych. Ślady prowadzą do osób, które w tym miejscu sprzedawały kwiaty i znicze. Stawiamy pytanie o granice wrażliwości i szacunku dla zmarłych.

Audycja z 27 sierpnia - "Przedawniony obóz"

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 27.08.2013
Liczyli na sprawiedliwość, pierwszą batalię przegrali. Warszawski sąd rejonowy umorzył sprawę byłego wiceszefa MSW gen. Władysława Ciastonia i byłego dyrektora z resortu spraw wewnętrznych gen. Józefa Sasina, oskarżonych o bezprawne powołanie w stanie wojennym działaczy Solidarności na ćwiczenia wojskowe. Jeden z takich "nietypowych" obozów internowania mieścił się w Chełmnie. Decyzję sądu publiczność przyjęła z niezadowoleniem, w stronę sędziowskiego stołu rzucono monety.

Audycja z 23 sierpnia - "Absurd z ósemką w tle"

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 23.08.2013
We wsi Rozalinowo dwa domy mają ten sam numer. Na jednym "8" widnieje od pół wieku, na drugim od niedawna. Sytuacja jest konfliktowa - przesyłki trafiają nie tam gdzie powinny, robotnicy czy kurierzy mają kłopot z dotarciem pod właściwy adres. Gminni urzędnicy o problemie wiedzą od dawna... W jaki sposób sprawę załatwiają? Audycja Michała Słobodziana.

Audycja z 20 sierpnia - "Mentalna rewolucja"

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 20.08.2013
Takie rozwiązanie obowiązuje w wielu europejskich krajach, być może już niebawem trafi do polskiego kodeksu ruchu drogowego. Chodzi o przepis, zgodnie z którym osoba zbliżająca się do przejścia dla pieszych będzie miała pierwszeństwo. Rozwiązanie ma poprawić bezpieczeństwo. Zdania użytkowników dróg są podzielone. Nie brakuje głosów, że taki przepis utrudni kierowcom poruszanie się.

Audycja z 19 sierpnia - "Jest jak jest"

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 19.08.2013
Łatwo obiecać, trudniej zrealizować. Dla drogowców drobiazg, dla niepełnosprawnego mieszkańca bydgoskich Kapuścisk poważny problem. Dlaczego drogowcy przez kilkanaście miesięcy nie byli w stanie obniżyć krawężnika, który utrudnia poruszanie się osobom na wózkach?
123