Piątek, 03 kwietnia 2020 r.   Imieniny: Ryszarda, Pankracego, Ingi
Polskie Radio PiK » Bliżej życia » Archiwum audycji » 2018
2019-05-09, 18:55 Adam Droździk

Styczeń

Audycja z 29 stycznia 2018

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 29.01.2018
Ceny wieprzowiny w skupie sięgnęły dna, alarmują rolnicy, którzy domagają się pilnej interwencji rządu. Producenci podkreślają, że albo pracują na granicy opłacalności, albo wręcz do interesu dopłacają. W ich ocenie to może skończyć się falą bankructw. Nasz region to zagłębie jeśli chodzi o produkcję wieprzowiny. Na jaką pomoc mogą liczyć rolnicy? O tym w audycji Michała Słobodziana, z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 25 stycznia 2018

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 25.01.2018
W czwartkowej audycji powrócimy do burzy jaką wywołał reportaż telewizyjny dokumentujący m.in. świętowanie urodzin Adolfa Hitlera przez członków stowarzyszenia Duma i Nowoczesność. Po publikacji materiału klub Prawa i Sprawiedliwości zawnioskował do szefa MSWiA o sejmową informację na temat osób lub ugrupowań, które mogą propagować totalitaryzm, między innymi faszyzm. Część polityków uważa, że takie działania to margines. Nie brakuje jednak głosów, że środowiska neofaszystowskie rosną w Polsce w siłę. O tym w audycji Michała Slobodziana, z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 22 stycznia 2018

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 22.01.2018
O zmianach w prawie dotyczącym polowań. Przy okazji wprowadzania przepisów, które mają pomóc w walce z afrykańskim pomorem świń zwiększono uprawnienia myśliwych. Osoba, która umyślnie utrudnia lub uniemożliwia wykonywanie polowania może być ukarana grzywną, nawet jeśli polowanie odbywa się na prywatnym terenie. Przeciwnicy polowań uważają, że myśliwi dostali zbyt duże uprawnienia. Czy przepisy powinny być wycofane? O tym w audycji Michała Słobodziana, z cyklu "Bliżej życia".
123