Wtorek, 18 grudnia 2018 r.   Imieniny: Gracjana, Bogusława, Laurencji
Polskie Radio PiK » Bliżej życia

Reportaże

Audycja z 18 grudnia 2018

Czy mieszkańcy Nowego Ciechocinka doczekają się ekranów akustycznych? Wnioskowali o nie już w 2017 roku twierdząc, że hałas po otwarciu autostrady A1 bardzo im przeszkadza. Minęło 14 miesięcy i ekranów (ani nawet decyzji o ich ewentualnym postawieniu) nadal nie ma. Mimo, że zlecona przez wójta analiza wykazała przekroczenia norm hałasu. O tym w audycji Adriany Andrzejewskiej, z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 17 grudnia 2018

To już piąty pożar w ciągu ostatnich dziesięciu lat - mówią mieszkańcy Grodztwa koło Kruszwicy. Tym razem pożarowi towarzyszył wybuch. Jednak wszelkie komisje i kontrole służb ochrony środowiska nie wykazują nieprawidłowości w działaniu miejscowego skupu złomu, gdzie właśnie dochodzi do pożarów. O tym w audycji Żanety Walentyn, z cyklu "Bliżej życia".
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 17.12.2018

Audycja z 14 grudnia 2018

Produkja rolna w Polsce staje się nieopłacalna. Rolnicy w proteście blokują autostrady. Polskie mięso i inne produkty rolne wypierane są przez podobe, sprowadzane z zagranicy. Jak kupić polską żywność? Czy polskie mięso i jego przetwory są oznaczone tak, by klient mógł dokonać wyboru? O tym w audycji Żanety Walentyn, z cyklu "Bliżej życia".
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 14.12.2018

Audycja z 13 grudnia 2018

Słuchacze skarżą się na gigantyczne korki jakie tworzą się w Stryszku pod Bydgoszczą. Problem jest znany od wielu lat, kiedy to po wybudowaniu bezkolizyjnego skrzyżowania dwóch ruchliwych tras, na jednej z nich tuż za węzłem uruchomiono światła. One wstrzymują samochody jadace z i do Bydgoszczy. Czy jest szansa na poprawę sytuacji? O tym w audycji Michała Słobodziana, z cyklu "Bliżej życia".
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 13.12.2018

Audycja z 12 grudnia 2018

Czy znane są już plany związane z przyszłością parku im. Witosa w Bydgoszczy. Jak wiadomo, wszelkie prace rewitalizacyjne wstrzymano po odkryciu w tym miejscu ok. 80 tysięcy pochówków. Do końca września br. bydgoszczanie mieli dowiedzieć się, jak teren zostanie zagospodarowany. O tym w audycji Żanety Walentyn, z cyklu "Bliżej życia".
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 12.12.201

Audycja z 11 grudnia 2018

Miłośnicy zwierząt obawiają się o los "bezdomniaków" z Torunia. Martwią się, że miasto wybierze najtańszą ofertę w przetargu, a za taką kwotę ich zdaniem nie da się poprowadzić schroniska dla zwierząt. Urzędnicy przyznają, że cena jest rażąco niska, a obecne kierownictwo schroniska uważa, że całemu zamieszaniu winne są zbyt niskie wymagania założone w przetargu. O tym w audycji Adriany Andrzejewskiej, z cyklu "Bliżej życia".
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 11.12.201

Audycja z 10 grudnia 2018

W audycji Żanety Walentyn, z cyklu "Bliżej życia", ciąg dalszy losow naszej Słuchaczki, ktorej grozi eksmisja.
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 10.12.2018

Audycja z 7 grudnia 2018

Wspierany przez PSL, obywatelski projekt dotyczący nieopodatkowywania emerytur i rent, skierowano do dalszych prac w komisji. Czy państwo polskie stać na stratę w budżecie ponad 30 miliardów złotych? O tym w audycji Żanety Walentyn, z cyklu "Bliżej życia".
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 07.12.2018

Audycja z 6 grudnia 2018

Czy w gminie Jeżewo powstanie chlewnia na 20 tysięcy zwierząt? Grupa mieszkańców walczy o zablokowanie inwestycji. Jak mówią, jeśli chlewnia powstanie, odór nie pozwoli im normalnie żyć. W walce ma pomóc gminny plan zagospodarowania przestrzennego. Czy powstanie? Zaprasza Michał Słobodzian.
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 06.12.2018

Audycja z 5 grudnia 2018

Czy i jak gminy spawdzają wywóz odpadów? Czy gminy monitorują, kto nie podpisał deklaracji i kto nie gromadzi śmieci w pojemnikach? O tym w audycji Żanety Walentyn, z cyklu "Bliżej życia".
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 05.12.2018
1234567