Rekordowe „Wakacje z Chemikiem” przechodzą do historii! Setki dzieci na boiskach w Bydgoszczy
Zakończyła się trzynasta edycja piłkarskich „Wakacji z Chemikiem” – bezpłatnych treningów dla najmłodszych organizowanych na obiektach bydgoskiego klubu. Tegoroczna odsłona okazała się rekordowa – w zajęciach uczestniczyło blisko 500 dzieci.
Od początku lipca do końca miesiąca na boiskach Chemika Bydgoszcz odbyło się 116 jednostek treningowych, prowadzonych przez 26 szkoleniowców. Program zajęć był dostosowany do możliwości najmłodszych, a nacisk położono na dobrą zabawę i integrację.
– Przez ten miesiąc staliśmy się przestrzenią otwartą dla każdego dziecka, które wakacje spędza w mieście – zaznacza prezes Chemika Michał Gliński. – Te zajęcia to dla wielu uczestników pierwszy krok w stronę piłkarskiej przygody. Chcemy zainspirować dzieci do aktywności, do rozpoczęcia treningów w klubach sportowych.
Projekt finansowany jest również ze środków budżetu obywatelskiego Bydgoszczy. Jak podkreśla zastępca prezydenta miasta, Łukasz Krupa, kluczowa dla sukcesu inicjatywy jest nie tylko jakość prowadzenia zajęć, ale i zaangażowanie środowiska piłkarskiego.
– To efekt pracy trenerów, władz klubu, wsparcia Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej, a także głosów mieszkańców, którzy konsekwentnie popierają ten projekt – mówi Krupa. – Z roku na rok rośnie zainteresowanie, co przekłada się na rosnącą liczbę uczestników.
Zwieńczeniem tegorocznej edycji był festyn z atrakcjami i oficjalne zakończenie na stadionie Chemika. Każde dziecko otrzymało pamiątkowy medal oraz bidon. Na najmłodszych czekały również animacje i strefa zabaw.
Jak tłumaczy trener Błażej Mieczkowski, formuła zajęć różni się od regularnych treningów klubowych. – Stawiamy na gry, zabawy, element rywalizacji, który motywuje i bawi. Dzieci mają kontakt z piłką, uczą się podstaw, a przy tym świetnie się bawią – wyjaśnia szkoleniowiec.
Szczegóły poniżej: