Przeniesienie numeru na kartę to minimum formalności [reklama]
Dzień, dwa, no, góra trzy! Tyle trwa przeniesienie numeru na kartę. To naprawdę minimum formalności. Dlatego, kiedy na rynku pojawi się nowa, ciekawa oferta, nie ma żadnych powodów, by z niej nie skorzystać.
Potencjalne powody, dla których możesz chcieć przenieść numer, można wyliczać w nieskończoność. Bo u Twojego operatora jest drożej; bo nalicza dodatkowe opłaty, o których wcześniej nawet nie pisnął słówkiem; bo nie zapewnia usług na oczekiwanym poziomie… Można się zżymać i płacić, ale po co? Wystarczy zmienić sieć, zachowując dotychczasowy numer. Przeniesienie numeru na kartę jest prostsze, niż myślisz. Pamiętaj jednak, że możesz przenieść tylko ten numer, którego jesteś właścicielem.
Jak przenieść numer na kartę?
Dzięki tej decyzji zachowasz dotychczasowy numer telefonu. Zmienisz jedynie dostawcę usług oraz (opcjonalnie) rodzaj oferty. Nie musi to być tylko przeniesienie numeru na kartę, lecz także z abonamentu na abonament lub z abonamentu na kartę. Jeśli oczywiście operator oferuje ten zakres usług. U Mobile Vikings, bezproblemowo możesz zorganizować sobie przeniesienie numeru na kartę. Stwierdzić, że ta procedura jest nieskomplikowana, to jak nic nie powiedzieć. Aby zostać Vikingiem, wystarczy niewiele wysiłku i pięć prostych kroków, które doprowadzą do celu. To (w pigułce) zamówienie karty, odbiór i jej potwierdzenie w aplikacji. Całą resztę formalności biorą na siebie Vikingowie z Mobile Vikings. Proste, prawda? Potem już wystarczy tylko włożyć kartę SIM do telefonu i można już wchodzić na pokład. Nie ma się czego obawiać, bo ponad 55 tysięcy takich operacji udało się sfinalizować, a grono szczęśliwców, którzy zdecydowali się na ten krok, cały czas się powiększa.
Co zyskujesz na przeniesieniu numeru?
W podjęciu decyzji o przeniesieniu numeru może pomóc informacja, że codziennie na taką migrację decyduje się wiele tysięcy użytkowników telefonów komórkowych. Według danych Urzędu Komunikacji Elektronicznej w całym 2021 roku przeniesione zostało ponad 1 mln 420 tys. numerów mobilnych. Tylko w ostatnim kwartale 2021 przeniesiono 370 tysięcy numerów. Ruch jest więc spory. Kiedy więc jesteśmy z jakiegoś powodu niezadowoleni z dotychczasowych usług, naprawdę nie ma sensu długo się zastanawiać. Jeszcze prostsze będzie przeniesienie numeru, kiedy z dotychczasowym operatorem nie mamy podpisanych żadnej umowy i nie podjęliśmy żadnych długoterminowych zobowiązań.
Szczególnie w czasach, kiedy inflacja poważnie drenuje nasze portfele, wydatki warto wziąć pod lupę. Ograniczenie kosztów zakupu gigabajtów danych do surfowania w sieci i minut rozmów również jest możliwe i opłacalne.