Piątek, 19 sierpnia 2022 r.   Imieniny: Bolesława, Juliana
Polskie Radio PiK » Biznes
Leszczyńskiego
2022-08-05, 14:40 Reklama

Przeniesienie numeru na kartę to minimum formalności [reklama]

Materiały promocyjne
Materiały promocyjne
Dzień, dwa, no, góra trzy! Tyle trwa przeniesienie numeru na kartę. To naprawdę minimum formalności. Dlatego, kiedy na rynku pojawi się nowa, ciekawa oferta, nie ma żadnych powodów, by z niej nie skorzystać.
Potencjalne powody, dla których możesz chcieć przenieść numer, można wyliczać w nieskończoność. Bo u Twojego operatora jest drożej; bo nalicza dodatkowe opłaty, o których wcześniej nawet nie pisnął słówkiem; bo nie zapewnia usług na oczekiwanym poziomie… Można się zżymać i płacić, ale po co? Wystarczy zmienić sieć, zachowując dotychczasowy numer. Przeniesienie numeru na kartę jest prostsze, niż myślisz. Pamiętaj jednak, że możesz przenieść tylko ten numer, którego jesteś właścicielem.

Jak przenieść numer na kartę?

Dzięki tej decyzji zachowasz dotychczasowy numer telefonu. Zmienisz jedynie dostawcę usług oraz (opcjonalnie) rodzaj oferty. Nie musi to być tylko przeniesienie numeru na kartę, lecz także z abonamentu na abonament lub z abonamentu na kartę. Jeśli oczywiście operator oferuje ten zakres usług. U Mobile Vikings, bezproblemowo możesz zorganizować sobie przeniesienie numeru na kartę. Stwierdzić, że ta procedura jest nieskomplikowana, to jak nic nie powiedzieć. Aby zostać Vikingiem, wystarczy niewiele wysiłku i pięć prostych kroków, które doprowadzą do celu. To (w pigułce) zamówienie karty, odbiór i jej potwierdzenie w aplikacji. Całą resztę formalności biorą na siebie Vikingowie z Mobile Vikings. Proste, prawda? Potem już wystarczy tylko włożyć kartę SIM do telefonu i można już wchodzić na pokład. Nie ma się czego obawiać, bo ponad 55 tysięcy takich operacji udało się sfinalizować, a grono szczęśliwców, którzy zdecydowali się na ten krok, cały czas się powiększa.

Co zyskujesz na przeniesieniu numeru?

W podjęciu decyzji o przeniesieniu numeru może pomóc informacja, że codziennie na taką migrację decyduje się wiele tysięcy użytkowników telefonów komórkowych. Według danych Urzędu Komunikacji Elektronicznej w całym 2021 roku przeniesione zostało ponad 1 mln 420 tys. numerów mobilnych. Tylko w ostatnim kwartale 2021 przeniesiono 370 tysięcy numerów. Ruch jest więc spory. Kiedy więc jesteśmy z jakiegoś powodu niezadowoleni z dotychczasowych usług, naprawdę nie ma sensu długo się zastanawiać. Jeszcze prostsze będzie przeniesienie numeru, kiedy z dotychczasowym operatorem nie mamy podpisanych żadnej umowy i nie podjęliśmy żadnych długoterminowych zobowiązań.

Szczególnie w czasach, kiedy inflacja poważnie drenuje nasze portfele, wydatki warto wziąć pod lupę. Ograniczenie kosztów zakupu gigabajtów danych do surfowania w sieci i minut rozmów również jest możliwe i opłacalne.

Biznes

2022-08-18, godz. 09:20 Szkolna wyprawka w tym roku droższa. Badanie ankietowe wśród rodziców 80 proc. rodziców liczy się z większym kosztem wyprawki szkolnej niż rok temu. 16 proc. podało, że na zakupy dla jednego dziecka przeznaczy do 300 zł, 36… » więcej 2022-08-17, godz. 16:20 Pociągi Elfy wyprodukowane przez bydgoską Pesę będą kursować na Dolnym Śląsku Jeździły po Wielkopolsce i po Podkarpaciu. Kursują na linii Bydgoszcz - Toruń. Teraz trafiły do floty dolnośląskiego przewoźnika, a od czwartku, 18 sierpnia… » więcej 2022-08-16, godz. 00:05 Jarmark Cysterski i inscenizacja Bitwy pod Koronowem w ramach projektu Ekologiczna Gmina [WIDEO] 30 lipca Polskie Rado PiK oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu gościli na Jarmarku Cysterskim w Koronowe. Zobaczcie, jakie… » więcej 2022-08-12, godz. 11:10 Audiobooki i ebooki w Twoim telefonie [reklama] Wszechobecna rewolucja cyfrowa dziejąca się na naszych oczach objęła swoim działaniem smartfony. Gwałtownie rosnąca wielkość pamięci telefonów umożliwia… » więcej 2022-08-11, godz. 11:54 Jak wygląda sprzedaż energii elektrycznej z fotowoltaiki w 2022 roku? [reklama] Sprzedaż energii elektrycznej z fotowoltaiki notuje aktualnie większe zyski niż kiedykolwiek. Okazuje się, że nowy system rozliczeń z prosumentami, który… » więcej 2022-08-11, godz. 08:18 Badanie: Polacy coraz częściej pracują po godzinach i to... za darmo Polacy coraz częściej zostają w pracy po godzinach; badania wykazują, że pracownicy tygodniowo wykonują średnio 5 h 48 minut dodatkowej pracy za darmo -… » więcej 2022-08-11, godz. 06:50 Cenowe tąpnięcie na stacjach benzynowych. Ulga dla portfela W drugim tygodniu sierpnia benzyna 95 staniała o 33 gr/l; jej cena spadła poniżej 7 zł. To cenowe tąpnięcie na stacjach - ocenili analitycy e-petrol.pl… » więcej 2022-08-10, godz. 10:45 Do banków napływają setki tysięcy wniosków o ustawowe wakacje kredytowe Około 850 tys. wniosków o wakacje kredytowe złożono we wszystkich bankach - powiedział w środę (10 sierpnia) prezes Związku Banków Polskich Krzysztof… » więcej 2022-08-10, godz. 08:59 Laptop gamingowy do 5.000,00 zł - ranking polecanych modeli [reklama] Laptopy gamingowe to najwyższej klasy sprzęty, stworzone dla najbardziej wymagających użytkowników. Najbardziej zaawansowane, innowacyjne technologie zwykle… » więcej 2022-08-08, godz. 16:10 KOWR: tegoroczne plony zbóż mogą być wyższe, niż w 2021 r. Tegoroczne plony zbóż ozimych i jarych mogą być wyższe, niż w roku ubiegłym, co pozwoli na uzyskanie dobrych zbiorów pomimo zmniejszenia powierzchni uprawy… » więcej
1234567