Wtorek, 02 marca 2021 r.   Imieniny: Heleny, Halszki, Pawła
Polskie Radio PiK » Bliżej życia » „Bliżej życia” - archiwum audycji » 2013
Plichta
2016-03-10, 20:54 Adam Droździk

Czerwiec

Audycja z 28 czerwca 2013 - "Kij w mrowisko?"

Czy w naszym regionie potrzebny jest muzyczny teatr impresaryjny prowadzony przez samorząd województwa? Decyzja Sejmiku o powołaniu nowej instytucji wzbudziła ogromne emocje. Zwolennicy twierdzą, że to dobra alternatywa dla już istniejących instytucji. Według przeciwników to kosztowny zbytek. O tym w audycji "Bliżej życia". Zaprasza autor: Michał Słobodzian.

Audycja z 27 czerwca 2013 - "Pat"

Wadliwe prawo skrzywdziło wiele osób. Dziś o kłopotach osób pracujących przed 1989 roku w dużych państwowych zakładach. Ze względu na stosunkowo krótki czas przechowywania dokumentów o zarobkach wiele osób ma zaniżone emerytury. O tym w audycji "Bliżej życia". Zaprasza autor: Żaneta Walentyn.

Audycja z 26 czerwca 2013 - "Konflikt interesów"

Pod znakiem zapytania stoi przyszłość ośrodka harcerskiego w Białej koło Tucholi. Ze względu na trudną sytuację powiatu samorząd chce sprzedać obiekt za trzy miliony złotych. Harcerze dzierżawiący ośrodek nie mają takich pieniędzy. Zdobyli jednak unijne fundusze na modernizację obiektu. Jeśli ośrodek zostanie sprzedany komercyjnej firmie dofinansowanie przepadnie. Czy jest szansa na znalezienie kompromisu? O tym w audycji "Bliżej życia". Zaprasza autor: Michał Słobodzian.

Audycja z 25 czerwca 2013 - "Wice na zagrodzie"

Poruszymy sprawę wicestarosty żnińskiego. Według Wojewody Kujawsko-Pomorskiego, Robert Luchowski złamał ustawę o pracownikach wykonujących funkcje publiczne i powinien zostać odwołany ze swojej funkcji. Wicestarosty broni większość członków Rady Powiatu. O tym w audycji "Bliżej życia". Zaprasza autor: Żaneta Walentyn.

Audycja z 24 czerwca 2013 - "Prezes i jego doradcy"

"To skandal!" - tak szef opozycji w sejmiku województwa komentuje informacje o tym, że prezes samorządowej spółki Kujawsko-Pomorski Transport Samochodowy wynajął dwie firmy doradcze, które mają pomóc w restrukturyzacji firmy i szukaniu unijnych pieniędzy. Skoro tak, to za co prezes i jego współpracownicy biorą pieniądze? - pyta radny SLD Stanisław Pawlak. My także postanowiliśmy znaleźć odpowiedź na to pytanie. O tym w audycji "Bliżej życia". Zaprasza autor: Michał Słobodzian.

Audycja z 21 czerwca 2013 - "Dziwne dokumenty"

Czy w Zakładzie Usług Komunalnych w Świeciu przerobiono dokumenty dotyczące niekaralności członków zarządu? Takie podejrzenia mają miejscy urzędnicy z pobliskiego Grudziądza, którzy wykluczyli świecką firmę z przetargu na wywóz śmieci. Rozważają także złożenie zawiadomienia w prokuraturze. O tym w audycji "Bliżej życia". Zaprasza autor: Michał Słobodzian.

Audycja z 20 czerwca 2013 - "Wygórowane oczekiwania?"

"Opowiedziano mi piękną bajkę, rzeczywistość okazała się zupełnie inna" - mówi rozgoryczona mieszkanka Torunia, której nie podoba się mieszkanie przydzielone przez miasto. Miało być przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych tymczasem w ocenie pani Urszuli nie jest. Urzędnicy zarzuty odpierają. Kto ma rację w tym sporze? O tym w audycji "Bliżej życia". Zaprasza autor: Michał Słobodzian.

Audycja z 19 czerwca 2013 - "Schudnąć i umrzeć"

Reportaż o ludziach cierpiących na anoreksję. Monika ma ok. 20 lat, z chorobą walczy od dwóch lat. To stan umysłu - mówi. To piekło... Jak z tym piekłem walczyć? O tym w audycji "Bliżej życia". Zaprasza Żaneta Walentyn.

Audycja z 18 czerwca 2013 - "Cztery zdania"

Reportaż o sporze zastępcy burmistrza Nakła nad Notecią z częścią radnych. Przyczyną sporu stał się raport sporządzony przez za-cę burmistrza dla radnych. Raport dotyczył prac wokół budowy obwodnicy Nakła i liczył sobie, jak twierdzą radni, cztery zdania. O tym w audycji "Bliżej życia". Zaprasza Żaneta Walentyn.

Audycja z 17 czerwca 2013 - "Autobus"

"Autobus" to reportaż Michała Zaręby opowiadający o konflikcie na szkolnej wycieczce. Oto kierowca autobusu wiozący dzieci z jednej z toruńskich szkół do Krakowa, nie wywarł dobrego wrażenia na opiekunkach i nauczycielkach. Miał, zdaniem tych ostatnich odzywać się niewłaściwie a nawet wulgarnie wobec dzieci. O tym w audycji "Bliżej życia". Zaprasza Żaneta Walentyn.
12