Znowu radość w Toruniu! Srebrny medal dla Jolanty Ogar-Hill z Wikinga [wideo]

2021-08-04, 10:37  Michał Zaręba/Redakcja
W siedzibie toruńskiego klubu był doping, krzyki i łzy radości/fot. Michał Zaręba

W siedzibie toruńskiego klubu był doping, krzyki i łzy radości/fot. Michał Zaręba

W siedzibie toruńskiego klubu był doping, krzyki i łzy radości/fot. Michał Zaręba

W siedzibie toruńskiego klubu był doping, krzyki i łzy radości/fot. Michał Zaręba

Jest siódmy medal dla Polski na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Srebro w żeglarskiej klasie 470 zdobyły Jolanta Ogar-Hill z Wikinga Toruń i Agnieszka Skrzypulec. W siedzibie toruńskiego klubu był doping, krzyki i łzy radości.

Wyścig medalowy w siedzibie klubu Wiking oglądali m.in. Mariola Soczyńska - dyrektor wydziału sportu i rekreacji w Urzędzie Miasta i Tadeusz Walter - prezes Wikinga i klubowy trener.

- Jestem przeszczęśliwy. To było moje marzenie, żeby moja zawodniczka wystąpiła na igrzyskach olimpijskich – mówił Tadeusz Walter. - Nigdy przez myśl mi nie przeszło, że zdobędzie medal tej imprezy, do tego srebrny. Jola przed wyjazdem do Tokio mówiła, że i ona i Agnieszka zdobyły już medale mistrzostw świata, ale teraz jadą na kolejne igrzyska po miejsce na podium. Razem z drugim trenerem Robertem Silukiem (trener klubowy Agnieszki Skrzypulec) patrzyliśmy na to z delikatnym przymrużeniem oka. Okazało się jednak, że to one wiedziały co mówią, a ich bardzo ciężka praca oddała w najlepszym możliwym momencie.

- Po kilku biegach wiedzieliśmy, że mamy szanse medalowe, ale to jest tylko sport, wszystko mogło się wydarzyć. Tym bardziej, że dziewczyny dziś płynęły na zupełnie innym akwenie – dodała Mariola Soczyńska. - Jednak ta współpraca między nimi, no i ta energia, którą ma Jola Ogar – to wszystko dało im srebro. Jesteśmy bardzo, bardzo dumni – dodała.

To drugi medal dla Torunia na tych igrzyskach. Wcześniej srebro w czwórce podwójnej wywalczyła wioślarka Katarzyna Zillmann z AZS-u UMK Toruń. Dodajmy, że w tej samej osadzie płynęła Marta Wieliczko z grudziądzkiej Wisły, a złoty medal w sztafecie mieszanej 4×400 m. zdobyła Iga Baumgart-Witan z BKS-u Bydgoszcz.
 

Relacja Michała Zaręby

Mówi Tadeusz Walter - prezes Wikinga i klubowy trener

Mówi Tadeusz Walter - prezes Wikinga i klubowy trener

W siedzibie toruńskiego klubu był doping, krzyki i łzy radości/wideo: Michał Zaręba

Sport

Polski Cukier Toruń z porażką. Awans do fazy play-off coraz mniej realny

Polski Cukier Toruń z porażką. Awans do fazy play-off coraz mniej realny

2024-03-29, 19:15
Piłkarski cud w Solcu Kujawskim. Unia pokonała lidera rozgrywek

Piłkarski „cud” w Solcu Kujawskim. Unia pokonała lidera rozgrywek

2024-03-29, 16:24
Sportowy weekendowy rozkład jazdy  co czeka regionalne zespoły

Sportowy weekendowy rozkład jazdy – co czeka regionalne zespoły?

2024-03-29, 10:00
Polscy łucznicy jadą na zawody do Antalyi. Jeden trenuje w ULKS ZRYW Dobrcz

Polscy łucznicy jadą na zawody do Antalyi. Jeden trenuje w ULKS ZRYW Dobrcz

2024-03-28, 15:45
Anwil Włocławek lepszy od Śląska Wrocław. Wygrana po dogrywce

Anwil Włocławek lepszy od Śląska Wrocław. Wygrana po dogrywce

2024-03-27, 23:48
BKS Visła i Sokół Mogilno zakończyli fazę zasadniczą. Obie ekipy ze zwycięstwem

BKS Visła i Sokół Mogilno zakończyli fazę zasadniczą. Obie ekipy ze zwycięstwem

2024-03-27, 20:28
Polacy szczęśliwi po awansie na ME: W dogrywce bardziej zasłużyliśmy na bramkę

Polacy szczęśliwi po awansie na ME: W dogrywce bardziej zasłużyliśmy na bramkę

2024-03-27, 13:53
BKS Visła zakończy fazę zasadniczą. Które zajmie miejsce w tabeli Relacja w PR PiK

BKS Visła zakończy fazę zasadniczą. Które zajmie miejsce w tabeli? Relacja w PR PiK

2024-03-27, 10:34
Reprezentacja Polski z awansem na EURO 2024 Emocjonujące rzuty karne z Walią

Reprezentacja Polski z awansem na EURO 2024! Emocjonujące rzuty karne z Walią

2024-03-26, 23:52
Tenis: Iga Świątek odpadła w 18 finału turnieju WTA w Miami

Tenis: Iga Świątek odpadła w 1/8 finału turnieju WTA w Miami

2024-03-26, 06:48
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę