Znowu radość w Toruniu! Srebrny medal dla Jolanty Ogar-Hill z Wikinga [wideo]

2021-08-04, 10:37  Michał Zaręba/Redakcja
W siedzibie toruńskiego klubu był doping, krzyki i łzy radości/fot. Michał Zaręba

W siedzibie toruńskiego klubu był doping, krzyki i łzy radości/fot. Michał Zaręba

W siedzibie toruńskiego klubu był doping, krzyki i łzy radości/fot. Michał Zaręba

W siedzibie toruńskiego klubu był doping, krzyki i łzy radości/fot. Michał Zaręba

Jest siódmy medal dla Polski na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Srebro w żeglarskiej klasie 470 zdobyły Jolanta Ogar-Hill z Wikinga Toruń i Agnieszka Skrzypulec. W siedzibie toruńskiego klubu był doping, krzyki i łzy radości.

Wyścig medalowy w siedzibie klubu Wiking oglądali m.in. Mariola Soczyńska - dyrektor wydziału sportu i rekreacji w Urzędzie Miasta i Tadeusz Walter - prezes Wikinga i klubowy trener.

- Jestem przeszczęśliwy. To było moje marzenie, żeby moja zawodniczka wystąpiła na igrzyskach olimpijskich – mówił Tadeusz Walter. - Nigdy przez myśl mi nie przeszło, że zdobędzie medal tej imprezy, do tego srebrny. Jola przed wyjazdem do Tokio mówiła, że i ona i Agnieszka zdobyły już medale mistrzostw świata, ale teraz jadą na kolejne igrzyska po miejsce na podium. Razem z drugim trenerem Robertem Silukiem (trener klubowy Agnieszki Skrzypulec) patrzyliśmy na to z delikatnym przymrużeniem oka. Okazało się jednak, że to one wiedziały co mówią, a ich bardzo ciężka praca oddała w najlepszym możliwym momencie.

- Po kilku biegach wiedzieliśmy, że mamy szanse medalowe, ale to jest tylko sport, wszystko mogło się wydarzyć. Tym bardziej, że dziewczyny dziś płynęły na zupełnie innym akwenie – dodała Mariola Soczyńska. - Jednak ta współpraca między nimi, no i ta energia, którą ma Jola Ogar – to wszystko dało im srebro. Jesteśmy bardzo, bardzo dumni – dodała.

To drugi medal dla Torunia na tych igrzyskach. Wcześniej srebro w czwórce podwójnej wywalczyła wioślarka Katarzyna Zillmann z AZS-u UMK Toruń. Dodajmy, że w tej samej osadzie płynęła Marta Wieliczko z grudziądzkiej Wisły, a złoty medal w sztafecie mieszanej 4×400 m. zdobyła Iga Baumgart-Witan z BKS-u Bydgoszcz.
 

Relacja Michała Zaręby

Mówi Tadeusz Walter - prezes Wikinga i klubowy trener

Mówi Tadeusz Walter - prezes Wikinga i klubowy trener

W siedzibie toruńskiego klubu był doping, krzyki i łzy radości/wideo: Michał Zaręba

Sport

Turniej WTA w Madrycie: Linette po zaciętej walce przegrała z Sabalenką

Turniej WTA w Madrycie: Linette po zaciętej walce przegrała z Sabalenką

2024-04-26, 17:59
Sportowy weekendowy rozkład jazdy  co czeka regionalne zespoły

Sportowy weekendowy rozkład jazdy – co czeka regionalne zespoły?

2024-04-26, 09:30
BKS Visła nie zagra o awans do PlusLigi. Porażka również we własnej hali

BKS Visła nie zagra o awans do PlusLigi. Porażka również we własnej hali

2024-04-25, 22:22
Pomorzanin lepszy od LKS-u. Rogowianie bez szans na bezpieczne miejsce

Pomorzanin lepszy od LKS-u. Rogowianie bez szans na bezpieczne miejsce

2024-04-25, 21:30
To był dobry test wiedzy i sprawności dla dzieci. Szkoły zmierzyły się w sportowym omnibusie

To był dobry test wiedzy i sprawności dla dzieci. Szkoły zmierzyły się w sportowym omnibusie

2024-04-25, 15:20
Polscy żeglarze z awansem na Igrzyska Olimpijskie

Polscy żeglarze z awansem na Igrzyska Olimpijskie!

2024-04-25, 07:30
Piłka ręczna: Pierwszy ćwierćfinał Ligi Mistrzów dla Industrii

Piłka ręczna: Pierwszy ćwierćfinał Ligi Mistrzów dla Industrii

2024-04-24, 21:32
Ważne zmiany w przygotowaniach przedsezonowych Kamila Stocha

Ważne zmiany w przygotowaniach przedsezonowych Kamila Stocha

2024-04-24, 13:02
Ekstraliga U24: KS Toruń z minimalnym zwycięstwem, GKM nieznacznie przegrał

Ekstraliga U24: KS Toruń z minimalnym zwycięstwem, GKM nieznacznie przegrał

2024-04-24, 01:41
Zbigniew Leszczyński: Gramy o mistrzostwo. Liczę, że Moregard nam pomoże

Zbigniew Leszczyński: Gramy o mistrzostwo. Liczę, że Moregard nam pomoże

2024-04-23, 15:34
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę