Znowu radość w Toruniu! Srebrny medal dla Jolanty Ogar-Hill z Wikinga [wideo]

2021-08-04, 10:37  Michał Zaręba/Redakcja
W siedzibie toruńskiego klubu był doping, krzyki i łzy radości/fot. Michał Zaręba

W siedzibie toruńskiego klubu był doping, krzyki i łzy radości/fot. Michał Zaręba

W siedzibie toruńskiego klubu był doping, krzyki i łzy radości/fot. Michał Zaręba

W siedzibie toruńskiego klubu był doping, krzyki i łzy radości/fot. Michał Zaręba

Jest siódmy medal dla Polski na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Srebro w żeglarskiej klasie 470 zdobyły Jolanta Ogar-Hill z Wikinga Toruń i Agnieszka Skrzypulec. W siedzibie toruńskiego klubu był doping, krzyki i łzy radości.

Wyścig medalowy w siedzibie klubu Wiking oglądali m.in. Mariola Soczyńska - dyrektor wydziału sportu i rekreacji w Urzędzie Miasta i Tadeusz Walter - prezes Wikinga i klubowy trener.

- Jestem przeszczęśliwy. To było moje marzenie, żeby moja zawodniczka wystąpiła na igrzyskach olimpijskich – mówił Tadeusz Walter. - Nigdy przez myśl mi nie przeszło, że zdobędzie medal tej imprezy, do tego srebrny. Jola przed wyjazdem do Tokio mówiła, że i ona i Agnieszka zdobyły już medale mistrzostw świata, ale teraz jadą na kolejne igrzyska po miejsce na podium. Razem z drugim trenerem Robertem Silukiem (trener klubowy Agnieszki Skrzypulec) patrzyliśmy na to z delikatnym przymrużeniem oka. Okazało się jednak, że to one wiedziały co mówią, a ich bardzo ciężka praca oddała w najlepszym możliwym momencie.

- Po kilku biegach wiedzieliśmy, że mamy szanse medalowe, ale to jest tylko sport, wszystko mogło się wydarzyć. Tym bardziej, że dziewczyny dziś płynęły na zupełnie innym akwenie – dodała Mariola Soczyńska. - Jednak ta współpraca między nimi, no i ta energia, którą ma Jola Ogar – to wszystko dało im srebro. Jesteśmy bardzo, bardzo dumni – dodała.

To drugi medal dla Torunia na tych igrzyskach. Wcześniej srebro w czwórce podwójnej wywalczyła wioślarka Katarzyna Zillmann z AZS-u UMK Toruń. Dodajmy, że w tej samej osadzie płynęła Marta Wieliczko z grudziądzkiej Wisły, a złoty medal w sztafecie mieszanej 4×400 m. zdobyła Iga Baumgart-Witan z BKS-u Bydgoszcz.
 

Relacja Michała Zaręby

Mówi Tadeusz Walter - prezes Wikinga i klubowy trener

Mówi Tadeusz Walter - prezes Wikinga i klubowy trener

W siedzibie toruńskiego klubu był doping, krzyki i łzy radości/wideo: Michał Zaręba

Sport

Natalia Kaczmarek ze złotem ME i rekordem Polski. Srebrny medal Włodarczyk

Natalia Kaczmarek ze złotem ME i rekordem Polski. Srebrny medal Włodarczyk

2024-06-11, 00:08
GKM Grudziądz pokonał lidera Ekstraligi U24 KS Toruń rozgromił rywala

GKM Grudziądz pokonał lidera Ekstraligi U24! KS Toruń rozgromił rywala

2024-06-10, 22:33
Dzień transferowy w klubach z naszego regionu. Aż cztery z nich ogłosiły zawodników

„Dzień transferowy” w klubach z naszego regionu. Aż cztery z nich ogłosiły zawodników

2024-06-10, 17:36
Świetne występy kajakarzy z regionu podczas MP. Zawisza wygrał klasyfikację medalową

Świetne występy kajakarzy z regionu podczas MP. Zawisza wygrał klasyfikację medalową

2024-06-10, 15:15
Nowicki mistrzem Europy w rzucie młotem Swoboda druga w biegu na 100 metrów

Nowicki mistrzem Europy w rzucie młotem! Swoboda druga w biegu na 100 metrów

2024-06-09, 23:37
Apator bezradny w meczu ze Stalą. Pierwsza porażka torunian na Motoarenie

Apator bezradny w meczu ze Stalą. Pierwsza porażka torunian na Motoarenie

2024-06-09, 21:41
IV Liga: Wda wygrała, Tłuchovia rozgromiła. Kto zajmie czwarte miejsce [wyniki 33. kolejki]

IV Liga: Wda wygrała, Tłuchovia rozgromiła. Kto zajmie czwarte miejsce? [wyniki 33. kolejki]

2024-06-09, 20:00
Znakomity występ Polonii Bydgoszcz. Gryfy rozgromiły lidera 2. Ekstraligi

Znakomity występ Polonii Bydgoszcz. „Gryfy” rozgromiły lidera 2. Ekstraligi

2024-06-09, 15:56
Mają ogień w sercu i wielką wolę walki. Olimpiada niepełnosprawnych w Toruniu [zdjęcia, wideo]

Mają ogień w sercu i wielką wolę walki. Olimpiada niepełnosprawnych w Toruniu [zdjęcia, wideo]

2024-06-09, 10:41
Apator rozpocznie rundę rewanżową. Polonia podejmie lidera. Relacje z meczów w PR PiK

Apator rozpocznie rundę rewanżową. Polonia podejmie lidera. Relacje z meczów w PR PiK

2024-06-09, 07:15
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę