Dyrektor sportowy PZLA - Kadra na Halowe Mistrzostwa Europy będzie liczyła około 40 osób

2021-02-22, 09:45  Polska Agencja Prasowa
Małgorzata Hołub-Kowalik, Justyna Święty-Ersetic i Kornelia Lesiewicz, cieszą się po biegu na 400 m podczas halowych mistrzostw Polski w lekkiej atletyce, 21 bm. w Toruniu. (gj) PAP Paweł Skraba

Małgorzata Hołub-Kowalik, Justyna Święty-Ersetic i Kornelia Lesiewicz, cieszą się po biegu na 400 m podczas halowych mistrzostw Polski w lekkiej atletyce, 21 bm. w Toruniu. (gj) PAP Paweł Skraba

„Kadra na halowe mistrzostwa Europy w Toruniu (4-7 marca) będzie liczyła ok. 40 osób” - powiedział po mistrzostwach Polski dyrektor sportowy PZLA Krzysztof Kęcki. 7,10 w biegu na 60m Ewy Swobody uznał za jeden z najlepszych wyników krajowego czempionatu.

„Wynik Ewy jest bez wątpienia jednym z najbardziej wartościowych podczas mistrzostw kraju w Toruniu. Wielu zawodników pokazało jednak, że jest w bardzo dobrej formie. Część reprezentantów już przygotowuje się do mistrzostw Europy. Trudno było z ich strony liczyć na fajerwerki” - ocenił Kęcki.

Jako jedną z największych niespodzianek uznał złoty medal Patryka Dobka w biegu na 800 m. Płotkarz pokonał specjalistę od 800 m - multimedalistę światowych imprez Adama Kszczota.

„Dobek nie jest jednak nowym zawodnikiem. Już od juniora młodszego potrafił biegać w mistrzostwach świata pięć biegów. Jego możliwości wytrzymałościowe były znane. Będziemy rozmawiali, jaki kierunek obierze z trenerem po sezonie halowym. Ustalimy dalszy tok działania po mistrzostwach Europy” - wskazał Kęcki.

Wśród największych rozczarowań wymienił słabą postawę skoczkini wzwyż Kamili Lićwinko oraz tyczkarza Pawła Wojciechowskiego.

„Jego skoki odbiegały od umiejętności i postawy w poprzednich sezonach. Tych dwoje zawodników zaprezentowało się na pewno in minus” - dodał.

Pytany, czy Wojciechowski albo Konrad Bukowiecki będą mogli wystartować podczas mistrzostw Europy - pomimo braku minimum PZLA - nie chciał tego przesądzić.

„Świeżo po zawodach nie rozmawia się o tym z zawodnikiem czy trenerem. Musimy się wszyscy z tą decyzją przespać. Jutro będziemy decydowali. Moje zdanie jest takie, że być może, gdy nie ma formy, lepiej się gdzieś `schować` i przygotowywać do igrzysk olimpijskich” - powiedział Kęcki.

Ostateczna decyzja podjęta zostanie po szerokich konsultacjach. Wstępnie znane są także nazwiska reprezentantów wybranych na mistrzostwach w biegach sztafetowych.

„Czekamy na zatwierdzenie tych nazwisk przez zarząd. Nie jest jednak tajemnicą, kto był w finałach mistrzostw Polski. Wielkich zaskoczeń nie będzie, chociaż w kilku przypadkach są rozmowy, czy może lepiej nie odpuścić przed latem” - wskazał Kęcki.

Pytany wprost o 17-letnią Kornelię Lesiewicz, która w niedzielę po raz kolejny poprawiła w tym sezonie rekord Polski juniorek w biegu na 400 m, przyznał, że w jej przypadku nie było sygnału, iż chce coś odpuszczać.

„Ona będzie w kadrze na mistrzostwa Europy” - zakończył.

Sport

Ekstraklasa siatkarzy - niespodziewana porażka Chemika Bydgoszcz

Ekstraklasa siatkarzy - niespodziewana porażka Chemika Bydgoszcz

2019-01-14, 07:00
Ekstraklasa koszykarek - drugi raz z rzędu derby regionu dla Energi Toruń

Ekstraklasa koszykarek - drugi raz z rzędu derby regionu dla Energi Toruń!

2019-01-13, 22:21
PŚ w Predazzo - Dawid Kubacki wygrał w Predazzo, Stoch trzeci

PŚ w Predazzo - Dawid Kubacki wygrał w Predazzo, Stoch trzeci

2019-01-13, 20:33
Ekstraklasa koszykarzy - świetny powrót Polskiego Cukru Toruń i zwycięstwo

Ekstraklasa koszykarzy - świetny powrót Polskiego Cukru Toruń i zwycięstwo

2019-01-13, 15:19
1. liga siatkarek - porażki Jokera Świecie i Budowlanych Toruń

1. liga siatkarek - porażki Jokera Świecie i Budowlanych Toruń

2019-01-13, 14:05
Ekstraklasa koszykarzy - Milicic: w ważnych momentach było widać zespół

Ekstraklasa koszykarzy - Milicic: w ważnych momentach było widać zespół

2019-01-13, 11:00
Superliga tenisistów stołowych - trener Energi: z Polonią o czwarte zwycięstwo z rzędu

Superliga tenisistów stołowych - trener Energi: z Polonią o czwarte zwycięstwo z rzędu

2019-01-13, 10:01
Polska i Holandia zorganizują mistrzostwa świata kobiet w 2022 roku

Polska i Holandia zorganizują mistrzostwa świata kobiet w 2022 roku

2019-01-13, 09:01
Ekstraklasa siatkarek - Bank Pocztowy Pałac przegrał z mistrzem Polski

Ekstraklasa siatkarek - Bank Pocztowy Pałac przegrał z mistrzem Polski

2019-01-13, 08:01
PŚ w Predazzo - Kubacki drugi, Stoch trzeci, wygrał Kobayashi

PŚ w Predazzo - Kubacki drugi, Stoch trzeci, wygrał Kobayashi

2019-01-12, 23:03
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę