1. liga żużlowa – Lech Kędziora trenerem Polonii Bydgoszcz

2021-01-01, 15:06  PAP
Celem, do którego nowy trener ma poprowadzić zespół z grodu nad Brdą jest faza play off. Fot. Archiwum

Celem, do którego nowy trener ma poprowadzić zespół z grodu nad Brdą jest faza play off. Fot. Archiwum

Żużlowcy Abramczyk Polonii Bydgoszcz w sezonie 2021 wystartują pod wodzą doświadczonego szkoleniowca Lecha Kędziory. Celem, do którego nowy trener ma poprowadzić zespół z grodu nad Brdą jest faza play off.

Funkcję menedżera bydgoskiego zespołu w minionym sezonie pełnił samodzielnie właściciel Polonii Jerzy Kanclerz. Już w trakcie sezonu przyznał, że niezatrudnienie trenera było jednak błędem. Żużlowcy ze Sportowej 2 do ostatniej kolejki walczyli o utrzymanie w 1. lidze, co ostatecznie udało się osiągnąć.

Kędziora to były żużlowiec i doświadczony trener. 64-letni szkoleniowiec pracował z zespołami na każdym szczeblu rozgrywek. Prowadził m.in. Start Gniezno, Włókniarza Częstochowa, Orła Łódź czy Wybrzeże Gdańsk. Poprzedniego sezonu z pewnością nie zaliczy do najlepszych, gdyż jego ROW Rybnik nie obronił miejsca w najwyższej klasie rozgrywkowej. Teraz trafił do Polonii, która zbudowała całkiem ciekawy, perspektywiczny skład. Poza prowadzeniem zespołu nowy trener ma być także odpowiedzialny za przygotowanie toru oraz pracę z młodzieżowcami.

– Mamy młody zespół, z ambicjami. Przed sezonem 2021 został wzmocniony. Naszym celem jest play off – powiedział Kędziora tuż po podpisaniu umowy z Polonią.

W Bydgoszczy udało się zatrzymać liderów minionego sezonu, w tym wracającego do ścigania po kontuzji Grzegorza Zengotę, który świetnie spisał się w końcówce rozgrywek. Z „Gryfem” na plastronie startować będą nadal Duńczyk Andreas Lyager, Francuzi David Bellego i Dimitri Berge. Nowymi zawodnikami będą Adrian Gała i Rosjanin Wadim Tarasienko. Skład uzupełniają posiadający polskie obywatelstwo Josh Grajczonek i Brayden McGuinness oraz juniorzy Mateusz Błażykowski, Nikodem Bartoch, Hubert Gąsior i Wiktor Przyjemski.

Wraz z Kędziorą pracować z zespołem będzie także Krzysztof Kanclerz, który w minionym sezonie pełnił funkcję kierownika drużyny.

– Taki klub jak Polonia Bydgoszcz zasługuje na walkę w PGE Ekstralidze i ten cel musimy zrealizować w najbliższym czasie. Nie mówimy, że w tym roku będzie awans, ale jeśli to będzie możliwe, to będziemy chcieli się tam znaleźć. Naszym celem jest czwórka – powiedział jeden z synów właściciela Polonii, Jerzego Kanclerza.

Sezon 2021 Abramczyk Polonia rozpocznie przed własną publicznością, podejmując na inaugurację Arged Malesa TŻ Ostrovię Ostrów.

Bydgoszcz
żużel

Sport

Finał Złotego Kasku w Pile odwołany z powodu złego stanu toru

Finał Złotego Kasku w Pile odwołany z powodu złego stanu toru

2019-04-20, 17:08
Piłkarska Liga Europy - Napoli odpadło, w półfinałach dwie londyńskie drużyny

Piłkarska Liga Europy - Napoli odpadło, w półfinałach dwie londyńskie drużyny

2019-04-19, 17:16
Ekstraklasa piłkarska - lider gra z Piastem, Legia z Cracovią

Ekstraklasa piłkarska - lider gra z Piastem, Legia z Cracovią

2019-04-19, 12:00
Piłkarska Liga Mistrzów - grad goli, awans Tottenhamu i Liverpoolu

Piłkarska Liga Mistrzów - grad goli, awans Tottenhamu i Liverpoolu

2019-04-18, 10:00
Ekstraklasa koszykarzy - przegrana Anwilu w Starogardzie i triumf Polskiego Cukru w Ostrowie Wlkp.

Ekstraklasa koszykarzy - przegrana Anwilu w Starogardzie i triumf Polskiego Cukru w Ostrowie Wlkp.

2019-04-18, 09:00
Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się 12 czerwca w Bydgoszczy

Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się 12 czerwca w Bydgoszczy!

2019-04-18, 08:00
Ekstraklasa siatkarek - Joker Świecie wycofał się z barażu

Ekstraklasa siatkarek - Joker Świecie wycofał się z barażu

2019-04-16, 21:49
Piłkarska Liga Mistrzów - Barcelona i Liverpool najbliżej półfinałów

Piłkarska Liga Mistrzów - Barcelona i Liverpool najbliżej półfinałów

2019-04-16, 12:00
Superliga tenisistów stołowych  prezes Leszczyński: będzie dużo ciekawiej

Superliga tenisistów stołowych – prezes Leszczyński: będzie dużo ciekawiej

2019-04-16, 10:00
Ekstraklasa siatkarek - Pałac Bydgoszcz zakończył sezon na 6. miejscu

Ekstraklasa siatkarek - Pałac Bydgoszcz zakończył sezon na 6. miejscu

2019-04-15, 20:44
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę