1. liga żużlowa – Lech Kędziora trenerem Polonii Bydgoszcz

2021-01-01, 15:06  PAP
Celem, do którego nowy trener ma poprowadzić zespół z grodu nad Brdą jest faza play off. Fot. Archiwum

Celem, do którego nowy trener ma poprowadzić zespół z grodu nad Brdą jest faza play off. Fot. Archiwum

Żużlowcy Abramczyk Polonii Bydgoszcz w sezonie 2021 wystartują pod wodzą doświadczonego szkoleniowca Lecha Kędziory. Celem, do którego nowy trener ma poprowadzić zespół z grodu nad Brdą jest faza play off.

Funkcję menedżera bydgoskiego zespołu w minionym sezonie pełnił samodzielnie właściciel Polonii Jerzy Kanclerz. Już w trakcie sezonu przyznał, że niezatrudnienie trenera było jednak błędem. Żużlowcy ze Sportowej 2 do ostatniej kolejki walczyli o utrzymanie w 1. lidze, co ostatecznie udało się osiągnąć.

Kędziora to były żużlowiec i doświadczony trener. 64-letni szkoleniowiec pracował z zespołami na każdym szczeblu rozgrywek. Prowadził m.in. Start Gniezno, Włókniarza Częstochowa, Orła Łódź czy Wybrzeże Gdańsk. Poprzedniego sezonu z pewnością nie zaliczy do najlepszych, gdyż jego ROW Rybnik nie obronił miejsca w najwyższej klasie rozgrywkowej. Teraz trafił do Polonii, która zbudowała całkiem ciekawy, perspektywiczny skład. Poza prowadzeniem zespołu nowy trener ma być także odpowiedzialny za przygotowanie toru oraz pracę z młodzieżowcami.

– Mamy młody zespół, z ambicjami. Przed sezonem 2021 został wzmocniony. Naszym celem jest play off – powiedział Kędziora tuż po podpisaniu umowy z Polonią.

W Bydgoszczy udało się zatrzymać liderów minionego sezonu, w tym wracającego do ścigania po kontuzji Grzegorza Zengotę, który świetnie spisał się w końcówce rozgrywek. Z „Gryfem” na plastronie startować będą nadal Duńczyk Andreas Lyager, Francuzi David Bellego i Dimitri Berge. Nowymi zawodnikami będą Adrian Gała i Rosjanin Wadim Tarasienko. Skład uzupełniają posiadający polskie obywatelstwo Josh Grajczonek i Brayden McGuinness oraz juniorzy Mateusz Błażykowski, Nikodem Bartoch, Hubert Gąsior i Wiktor Przyjemski.

Wraz z Kędziorą pracować z zespołem będzie także Krzysztof Kanclerz, który w minionym sezonie pełnił funkcję kierownika drużyny.

– Taki klub jak Polonia Bydgoszcz zasługuje na walkę w PGE Ekstralidze i ten cel musimy zrealizować w najbliższym czasie. Nie mówimy, że w tym roku będzie awans, ale jeśli to będzie możliwe, to będziemy chcieli się tam znaleźć. Naszym celem jest czwórka – powiedział jeden z synów właściciela Polonii, Jerzego Kanclerza.

Sezon 2021 Abramczyk Polonia rozpocznie przed własną publicznością, podejmując na inaugurację Arged Malesa TŻ Ostrovię Ostrów.

Bydgoszcz
żużel

Sport

Ekstraliga żużlowa - play-off nie dla GKM-u Grudziądz Get Well Toruń spadł do 1. ligi

Ekstraliga żużlowa - play-off nie dla GKM-u Grudziądz! Get Well Toruń spadł do 1. ligi!

2019-08-10, 09:05
Lekkoatletyczne DME w Bydgoszczy: jest dobrze Polacy na 2. miejscu po 1. dniu zmagań

Lekkoatletyczne DME w Bydgoszczy: jest dobrze! Polacy na 2. miejscu po 1. dniu zmagań!

2019-08-10, 08:55
Ekstraklasa piłkarska - w Poznaniu lider gra z trzecim zespołem

Ekstraklasa piłkarska - w Poznaniu lider gra z trzecim zespołem

2019-08-09, 12:00
Ekstraliga żużlowa - emocje w przedostatniej kolejce. Piątkowe mecze w Polskim Radiu PiK

Ekstraliga żużlowa - emocje w przedostatniej kolejce. Piątkowe mecze w Polskim Radiu PiK

2019-08-09, 09:30
Lekkoatletyczne DME w Bydgoszczy. Ewa Swoboda: Mamy mocną ekipę i jesteśmy w formie

Lekkoatletyczne DME w Bydgoszczy. Ewa Swoboda: Mamy mocną ekipę i jesteśmy w formie

2019-08-09, 08:00
Bydgoszcz stolicą europejskiej lekkoatletyki Rozpoczęły się Drużynowe Mistrzostwa Europy

Bydgoszcz stolicą europejskiej lekkoatletyki! Rozpoczęły się Drużynowe Mistrzostwa Europy!

2019-08-09, 05:00
Tour de Pologne 2019 - Vingegaard wygrał w Kościelisku, Majka piąty

Tour de Pologne 2019 - Vingegaard wygrał w Kościelisku, Majka piąty

2019-08-08, 22:02
Dziś wielki koncert na otwarcie Drużynowych Mistrzostw Europy w lekkiej atletyce

Dziś wielki koncert na otwarcie Drużynowych Mistrzostw Europy w lekkiej atletyce

2019-08-08, 15:36
Ekstraklasa siatkarzy - nowi zawodnicy w Chemiku Bydgoszcz

Ekstraklasa siatkarzy - nowi zawodnicy w Chemiku Bydgoszcz

2019-08-08, 15:00
Lekkoatletyczne DME w Bydgoszczy - Lisek: Córeczka daje kopniak mamie i mi

Lekkoatletyczne DME w Bydgoszczy - Lisek: Córeczka daje kopniak mamie i mi

2019-08-08, 13:00
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę