1. liga żużlowa – Lech Kędziora trenerem Polonii Bydgoszcz

2021-01-01, 15:06  PAP
Celem, do którego nowy trener ma poprowadzić zespół z grodu nad Brdą jest faza play off. Fot. Archiwum

Celem, do którego nowy trener ma poprowadzić zespół z grodu nad Brdą jest faza play off. Fot. Archiwum

Żużlowcy Abramczyk Polonii Bydgoszcz w sezonie 2021 wystartują pod wodzą doświadczonego szkoleniowca Lecha Kędziory. Celem, do którego nowy trener ma poprowadzić zespół z grodu nad Brdą jest faza play off.

Funkcję menedżera bydgoskiego zespołu w minionym sezonie pełnił samodzielnie właściciel Polonii Jerzy Kanclerz. Już w trakcie sezonu przyznał, że niezatrudnienie trenera było jednak błędem. Żużlowcy ze Sportowej 2 do ostatniej kolejki walczyli o utrzymanie w 1. lidze, co ostatecznie udało się osiągnąć.

Kędziora to były żużlowiec i doświadczony trener. 64-letni szkoleniowiec pracował z zespołami na każdym szczeblu rozgrywek. Prowadził m.in. Start Gniezno, Włókniarza Częstochowa, Orła Łódź czy Wybrzeże Gdańsk. Poprzedniego sezonu z pewnością nie zaliczy do najlepszych, gdyż jego ROW Rybnik nie obronił miejsca w najwyższej klasie rozgrywkowej. Teraz trafił do Polonii, która zbudowała całkiem ciekawy, perspektywiczny skład. Poza prowadzeniem zespołu nowy trener ma być także odpowiedzialny za przygotowanie toru oraz pracę z młodzieżowcami.

– Mamy młody zespół, z ambicjami. Przed sezonem 2021 został wzmocniony. Naszym celem jest play off – powiedział Kędziora tuż po podpisaniu umowy z Polonią.

W Bydgoszczy udało się zatrzymać liderów minionego sezonu, w tym wracającego do ścigania po kontuzji Grzegorza Zengotę, który świetnie spisał się w końcówce rozgrywek. Z „Gryfem” na plastronie startować będą nadal Duńczyk Andreas Lyager, Francuzi David Bellego i Dimitri Berge. Nowymi zawodnikami będą Adrian Gała i Rosjanin Wadim Tarasienko. Skład uzupełniają posiadający polskie obywatelstwo Josh Grajczonek i Brayden McGuinness oraz juniorzy Mateusz Błażykowski, Nikodem Bartoch, Hubert Gąsior i Wiktor Przyjemski.

Wraz z Kędziorą pracować z zespołem będzie także Krzysztof Kanclerz, który w minionym sezonie pełnił funkcję kierownika drużyny.

– Taki klub jak Polonia Bydgoszcz zasługuje na walkę w PGE Ekstralidze i ten cel musimy zrealizować w najbliższym czasie. Nie mówimy, że w tym roku będzie awans, ale jeśli to będzie możliwe, to będziemy chcieli się tam znaleźć. Naszym celem jest czwórka – powiedział jeden z synów właściciela Polonii, Jerzego Kanclerza.

Sezon 2021 Abramczyk Polonia rozpocznie przed własną publicznością, podejmując na inaugurację Arged Malesa TŻ Ostrovię Ostrów.

Bydgoszcz
żużel

Sport

MŚ koszykarzy 2019 - to nie jest sen Polska pewna gry w ćwierćfinale

MŚ koszykarzy 2019 - to nie jest sen! Polska pewna gry w ćwierćfinale!

2019-09-06, 17:35
MŚ koszykarzy 2019 - Polacy pokonali Rosję Ćwierćfinał o jeden, mały krok

MŚ koszykarzy 2019 - Polacy pokonali Rosję! Ćwierćfinał o jeden, mały krok!

2019-09-06, 14:28
ME siatkarek 2019 - Nawrocki: medal byłby spełnieniem moich marzeń

ME siatkarek 2019 - Nawrocki: medal byłby spełnieniem moich marzeń

2019-09-06, 11:00
Ekstraliga żużlowa - Fogo Unia blisko finału, emocje we Wrocławiu

Ekstraliga żużlowa - Fogo Unia blisko finału, emocje we Wrocławiu

2019-09-06, 10:00
El. ME 2020 - Brzęczek: Fabiański w bramce, występ Glika niepewny

El. ME 2020 - Brzęczek: Fabiański w bramce, występ Glika niepewny

2019-09-06, 07:00
Vuelta a Espana 2019 - Gilbert wygrał etap, Roglic wciąż liderem

Vuelta a Espana 2019 - Gilbert wygrał etap, Roglic wciąż liderem

2019-09-05, 20:39
MŚ koszykarzy 2019 - czwartkowe wyniki i tabele

MŚ koszykarzy 2019 - czwartkowe wyniki i tabele

2019-09-05, 20:33
Utytułowany austriacki alpejczyk Hirscher ogłosił zakończenie kariery

Utytułowany austriacki alpejczyk Hirscher ogłosił zakończenie kariery

2019-09-05, 12:00
Czas na drugi finał Diamentowej Ligi 2019. Pobiegnie Marcin Lewandowski

Czas na drugi finał Diamentowej Ligi 2019. Pobiegnie Marcin Lewandowski

2019-09-05, 10:00
ME siatkarek 2019 - Polki w półfinale Po 10 latach znów zagrają o medale

ME siatkarek 2019 - Polki w półfinale! Po 10 latach znów zagrają o medale!

2019-09-04, 23:22
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę