Formuła 1 - BBC: Sirotkin kierowcą zespołu Williams

2018-01-05, 21:08  Polska Agencja Prasowa

Brytyjski serwis internetowy bbc.com napisał, że Rosjanin Siergiej Sirotkin będzie kierowcą zespołu Formuły 1 Williams w sezonie 2018. Obecnie trwają ostatnie rozmowy finalizujące kontrakt.

Ekspert serwisu zajmujący się wyścigami samochodowymi Andrew Benson uważa, że zespół z Grove nie kierował się tylko względami finansowymi, ale także wynikami jakie obaj główni pretendenci do fotela w bolidzie teamu Williams - Sirotkin i Robert Kubica uzyskali podczas ostatnich testów po sezonie w Abu Zabi.

Benson twierdzi, że 22-letni Rosjanin, który ma o wiele większe zaplecze finansowe niż Polak, w Abu Zabi był szybszy. I to właśnie miało zdecydować o zatrudnieniu Rosjanina.

Sirotkin popierany przez potężne rosyjskie koncerny naftowe zgromadził budżet wynoszący około 15 mln euro, gdy Kubica był w stanie zaoferować o połowę mniej.

Partnerem Rosjanina w ekipie Williamsa będzie 19-letni Kanadyjczyk Lance Stroll, który debiutował w F1 w sezonie 2017. Sirotkin w wyścigach F1 jeszcze nigdy nie jeździł.

Na razie nie wiadomo, kiedy brytyjski team oficjalnie ogłosi skład na sezon 2018. Dobrze poinformowane źródła przewidują, że nastąpi to najwcześniej w połowie stycznia. Do tego czasu mają zostać załatwione wszystkie formalności i podpisany kontrakt.

Sirotkin w zespole zastąpi Felipe Massę, który po sezonie 2017 definitywnie zakończył - jak sam twierdzi - karierę w F1. Brazylijczyk jednak zapowiada, że nie zerwie całkowicie kontaktu ze sportem, nieoficjalnie wiadomo, że jest zainteresowany startami w Formule E.

Sport

Rajdowe Mistrzostwa Europy - Kajetanowicz nokautuje rywali w Austrii

2015-01-05, 17:09

Gwiazdy łyżwiarstwa figurowego na zawodach w Toruniu

2015-01-05, 15:29

Superliga tenisistów stołowych - Chen Weixing: jestem rozczarowany

2015-01-05, 14:41
Piłkarze Zawiszy wznowili treningi

Piłkarze Zawiszy wznowili treningi

2015-01-05, 13:48
Rajd Dakar: Sonik drugi, Hołowczyc piąty na pierwszym etapie

Rajd Dakar: Sonik drugi, Hołowczyc piąty na pierwszym etapie

2015-01-05, 08:47

Europejskie puchary w koszykówce - Wisła i Energa wracają na parkiety

2015-01-05, 08:37
Wygrana koszykarek Energi w Gorzowie

Wygrana koszykarek Energi w Gorzowie

2015-01-05, 08:33

TCS - Stoch siódmy w Innsbrucku, zwycięstwo Freitaga

2015-01-04, 16:32

Puchar Hopmana - Polska wygrali z Australią 3:0

2015-01-04, 16:16

TCS - Czterech Polaków w finale, dwóch liderów w Innsbrucku

2015-01-04, 15:36
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę