Lekkoatletyczne MŚ U-18 - srebrny medal Martyny Lewandowskiej w skoku wzwyż

2017-07-14, 19:46  Polska Agencja Prasowa

Martyna Lewandowska zdobyła w Nairobi srebrny medal 10. lekkoatletycznych mistrzostw świata do lat 18 w skoku wzwyż. Zawodniczka MLKL Płock, podopieczna Mirosława Nisztora, pokonała poprzeczkę na wysokości 1,82. Konkurs wygrała Ukrainka Jarosława Mahuczich wynikiem 1,92.

To drugie polskie srebro w tej imprezie po czwartkowym medalu Magdaleny Stefanowicz (MKS MOSM Bytom) w biegu na 100 m, która uzyskała taki sam czas co zwyciężczyni, reprezentantka Turcji Mizgin Ay - 11,62.

Niespełna 17-letnia Lewandowska zaczęła skakać w pierwszej klasie gimnazjum pod okiem Mirosława Nisztora. Duży wkład w jej postępy miała Kinga Nisztor, wicemistrzyni młodziczek w skoku wzwyż z 2011 roku, która jako starsza koleżanka pomagała jej w treningach.

W finale biegu na 2000 m z przeszkodami Klaudia Pawlus (LLKS Osowa Sień) wynikiem 6.47,87, gorszym o siedem sekund od rekordu życiowego, zajęła piąte miejsce. Zwyciężyła Kenijka Caren Chebet - 6.24,80.

W konkursie rzutu dyskiem na ósmej pozycji uplasowała się Ewa Różańska (MKLA Łęczyca) - 45,31. Złoty medal wynikiem 52,89 zdobyła Kubanka Silinda Morales.

W stolicy Kenii do niedzieli rywalizować będzie 427 zawodników i 374 zawodniczki ze 131 krajów. Polskę reprezentuje 21 młodych lekkoatletów urodzonych w latach 2000-2001.

Dziesiąta edycja tej imprezy jest ostatnią. Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych zdecydowało o nie kontynuowaniu rozgrywania tych zawodów. Pierwsze zorganizowano w 1999 roku w Bydgoszczy, gdzie obecnie odbywają się mistrzostwa Europy do lat 23. (PAP)

Bydgoszcz
lekkoatletyka

Sport

Ekstraliga żużlowa - Unia Leszno i Falubaz Zielona Góra bliżej finału

Ekstraliga żużlowa - Unia Leszno i Falubaz Zielona Góra bliżej finału!

2019-09-02, 08:30
MŚ w wioślarstwie 2019 - kolejny medal dla zawodników z naszego regionu

MŚ w wioślarstwie 2019 - kolejny medal dla zawodników z naszego regionu!

2019-09-02, 07:30
ME siatkarek 2019 - Polki pokonały Hiszpanki i są w ćwierćfinale

ME siatkarek 2019 - Polki pokonały Hiszpanki i są w ćwierćfinale!

2019-09-02, 06:40
Mistrzostwa Polski w kajakarstwie - srebrny powrót Beaty Rosolskiej do sportu

Mistrzostwa Polski w kajakarstwie - srebrny powrót Beaty Rosolskiej do sportu!

2019-09-01, 11:00
1. liga piłkarska - Olimpia Grudziądz przełamała się i pokonała dotychczasowego lidera

1. liga piłkarska - Olimpia Grudziądz przełamała się i pokonała dotychczasowego lidera

2019-09-01, 10:00
Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej w Toruniu - u kobiet triumf Brzostek i Gromadowskiej

Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej w Toruniu - u kobiet triumf Brzostek i Gromadowskiej

2019-09-01, 08:30
Co za wieczór Polaków w Niemczech Triumf Janowskiego przed Zmarzlikiem

Co za wieczór Polaków w Niemczech! Triumf Janowskiego przed Zmarzlikiem!

2019-09-01, 07:13
Vuelta a Espana 2019 - Arndt wygrał etap, spadek Rafała Majki

Vuelta a Espana 2019 - Arndt wygrał etap, spadek Rafała Majki

2019-08-31, 21:00
MŚ w wioślarstwie 2019 - trzy medale Polaków w sobotę. Szóstka wioślarzy z naszego regionu na podium

MŚ w wioślarstwie 2019 - trzy medale Polaków w sobotę. Szóstka wioślarzy z naszego regionu na podium!

2019-08-31, 19:03
MŚ koszykarzy 2019 - na taki początek czekaliśmy Triumf Polaków z Wenezuelą

MŚ koszykarzy 2019 - na taki początek czekaliśmy! Triumf Polaków z Wenezuelą!

2019-08-31, 13:31
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę