WGP siatkarek - Polki rozgromiły Chorwację

2017-07-08, 07:07  Polska Agencja Prasowa

Polskie siatkarki pokonały w argentyńskim Neuquen Chorwację 3:0 (25:10, 25:9, 25:18) w pierwszym meczu World Grand Prix drugiej dywizji. Kolejnymi rywalkami podopiecznych Jacka Nawrockiego będą w sobotę Kanadyjki i w niedzielę gospodynie turnieju - Argentynki.

Biało-czerwone w imponującym stylu zainaugurowały tegoroczny cykl World Grand Prix gromiąc Chorwatki 3:0. W rankingu Międzynarodowej Federacji Siatkówki to rywalki są o cztery pozycje wyżej notowane, ale na parkiecie ta klasyfikacja nie miała zupełnie odzwierciedlenia; przewaga Polek była momentami miażdżąca.

Chorwatki pierwszy punkt w spotkaniu zdobyły dopiero przy prowadzeniu 13:0 dla Polski. Siatkarki z Bałkanów nie potrafiły sobie poradzić z zagrywką Joanny Wołosz, a gdy już udało im się poprawnie przyjąć piłkę, nie umiały skończyć ataku.

Podopieczne Jacka Nawrockiego grały swobodnie, nie popełniały też zbyt wiele błędów. Trener Chorwacji Miroslav Aksentijevic już w pierwszym secie zmienił niemal cały skład, z kolei Nawrocki konsekwentnie "trzymał" pierwszą szóstkę na parkiecie. Mimo wysokiego prowadzenia w każdej partii, selekcjoner desygnował do gry tylko jedną zmienniczkę – Patrycję Polak (była przyjmująca Giacomini Budowlani Toruń).

Druga partia też nie przyniosła żadnych emocji, bowiem Polki nie zamierzały zwalniać tempa. Tym razem to Zuzanna Efimienko-Młotkowska męczyła rywalki swoimi serwisami. Passa biało-czerwonych została przerwana przy stanie 7:0 wskutek nieporozumienia między polskimi zawodniczkami.

Trzeci set rozpoczął się od nieznacznego prowadzenia Chorwatek 3:1 i 5:4, ale kilka udanych akcji w wykonaniu m.in. Bereniki Tomsi i Martyny Grajber sprawiło, że polski zespół na pierwszą przerwę techniczną schodził już z trzypunktową przewagą (8:5). Chorwatki jeszcze przez kilka kolejnych minut nawiązywały walkę z Polkami, ale potem skuteczne ataki Malwiny Smarzek, Agnieszki Kąkolewskiej i Tomsi przesądziły losy pojedynku.

W sobotę Polki zmierzą się z Kanadą, a w niedzielę, na zakończenie pierwszego turnieju, ich rywalem będą gospodynie – Argentynki.

Drugi turniej rozegrany zostanie w Ostrowcu Świętokrzyskim w dniach 14-16 lipca; rywalkami biało-czerwonych będą Argentyna, Korea Płd. i Peru. Tydzień później, na zakończenie fazy zasadniczej, Polki wystąpią w Korei Południowej.

Sport

Orlen Copernicus Cup 2020 - rekordy i narodziny gwiazdy

Orlen Copernicus Cup 2020 - rekordy i narodziny gwiazdy

2020-02-11, 18:45
Bydgoscy tenisiści stołowi wygrali derbowy mecz w Toruniu

Bydgoscy tenisiści stołowi wygrali derbowy mecz w Toruniu

2020-02-10, 20:20
Pewne zwycięstwo bydgoskich siatkarek w meczu ekstraklasy

Pewne zwycięstwo bydgoskich siatkarek w meczu ekstraklasy

2020-02-10, 19:08
Poznajcie plan naszych transmisji sportowych na najbliższy weekend

Poznajcie plan naszych transmisji sportowych na najbliższy weekend

2020-02-10, 09:46
Wyjazdowe zwycięstwa koszykarzy z Włocławka i Torunia [DŹWIĘK]

Wyjazdowe zwycięstwa koszykarzy z Włocławka i Torunia [DŹWIĘK]

2020-02-09, 23:39
Jest aż 8 punktów straty. Porażka bydgoskich siatkarzy z Będzinem

Jest aż 8 punktów straty. Porażka bydgoskich siatkarzy z Będzinem

2020-02-08, 23:42
Rekord świata w skoku o tyczce podczas Orlen Copernicus Cup w Toruniu [DŹWIĘK]

Rekord świata w skoku o tyczce podczas "Orlen Copernicus Cup" w Toruniu [DŹWIĘK]

2020-02-08, 20:45
Mityng Orlen Copernicus Cup - rekord Polski Święty-Ersetic na 400 m

Mityng Orlen Copernicus Cup - rekord Polski Święty-Ersetic na 400 m

2020-02-08, 20:18
Kamil Stoch trzeci na skoczni w niemieckim Willingen

Kamil Stoch trzeci na skoczni w niemieckim Willingen

2020-02-08, 18:08
Drużyny z regionu grały w Lotto-Superlidze tenisistów stołowych, sprawdźcie wyniki

Drużyny z regionu grały w Lotto-Superlidze tenisistów stołowych, sprawdźcie wyniki

2020-02-06, 19:55
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę