Ekstraklasa siatkarek - Anna Werblińska odchodzi z Chemika Police

2017-05-31, 16:32  Polska Agencja Prasowa

Po czterech latach gry zwieńczonej zdobyciem czterech tytułów mistrzyń kraju i trzech Pucharów Polski Anna Werblińska rozstaje się z siatkarskim zespołem Chemik Police.

„Nie podjęłam decyzji co do swojej przyszłości. Muszę wraz z mężem zastanowić się nad tym, co dalej” – mówiła 33-letnia Werblińska tuż po zakończeniu rozgrywek Orlen Ligi.

Po miesiącu od fety z okazji szóstego mistrzostwa Polski dla Polic była kapitan drużyny i czołowa skrzydłowa w kraju zdecydowała rozstać się z klubem. To czwarta zawodniczka, która nie zagra w Chemiku w przyszłym sezonie. Wcześniej z zespołem pożegnały się: Aleksandra Jagieło, Joanna Wołosz i Jelena Blagojevic. Nowe kontrakty podpisały jedynie Stefana Veljkovic i młoda Amerykanka Alex Holston.

Werblińska grę w Chemiku rozpoczęła tuż po awansie klubu do ekstraklasy w 2013 r. Wcześniej zdobywała mistrzostwo kraju z Aluprofem Bielsko-Biała i Muszynianką Muszyna. To właśnie z tego drugiego klubu przeniosła się na Pomorze Zachodnie. Wraz z zespołem Chemika przez trzy edycje grała w fazie grupowej Ligi Mistrzyń. W 2014 r. zagrała w turnieju Final Four LM organizowanym przez policki klub. Chemik zajął w nim czwarte miejsce.

„W Chemiku spędziłam fantastyczny czas, którego nigdy nie zapomnę. Minione cztery lata dały mi mnóstwo emocji, radości, sukcesów. Poza sukcesami sportowymi, miałam możliwość poznać wielu wspaniałych ludzi. Nawiązałam nowe przyjaźnie. Police i Szczecin będą zawsze bliskie mojemu sercu. Dziękuję sponsorom. Grupie Azoty i wszystkim innym, dzięki którym mogłam się tutaj znaleźć, grać dla wspaniałych kibiców, być w najlepszym klubie w Polsce i razem ze sztabem i koleżankami zdobywać trofea. Nikt nie zabierze mi tych pięknych chwil, które przeżyłam w Chemiku. Dziękuję! Będę tęsknić” – powiedziała cytowana na oficjalnej stronie klubu z Polic była już skrzydłowa Chemika.

Sport

PŚ w Predazzo - Dawid Kubacki wygrał w Predazzo, Stoch trzeci

PŚ w Predazzo - Dawid Kubacki wygrał w Predazzo, Stoch trzeci

2019-01-13, 20:33
Ekstraklasa koszykarzy - świetny powrót Polskiego Cukru Toruń i zwycięstwo

Ekstraklasa koszykarzy - świetny powrót Polskiego Cukru Toruń i zwycięstwo

2019-01-13, 15:19
1. liga siatkarek - porażki Jokera Świecie i Budowlanych Toruń

1. liga siatkarek - porażki Jokera Świecie i Budowlanych Toruń

2019-01-13, 14:05
Ekstraklasa koszykarzy - Milicic: w ważnych momentach było widać zespół

Ekstraklasa koszykarzy - Milicic: w ważnych momentach było widać zespół

2019-01-13, 11:00
Superliga tenisistów stołowych - trener Energi: z Polonią o czwarte zwycięstwo z rzędu

Superliga tenisistów stołowych - trener Energi: z Polonią o czwarte zwycięstwo z rzędu

2019-01-13, 10:01
Polska i Holandia zorganizują mistrzostwa świata kobiet w 2022 roku

Polska i Holandia zorganizują mistrzostwa świata kobiet w 2022 roku

2019-01-13, 09:01
Ekstraklasa siatkarek - Bank Pocztowy Pałac przegrał z mistrzem Polski

Ekstraklasa siatkarek - Bank Pocztowy Pałac przegrał z mistrzem Polski

2019-01-13, 08:01
PŚ w Predazzo - Kubacki drugi, Stoch trzeci, wygrał Kobayashi

PŚ w Predazzo - Kubacki drugi, Stoch trzeci, wygrał Kobayashi

2019-01-12, 23:03
Ekstraklasa koszykarzy - Anwil Włocławek wygrał na boisku wicemistrza Polski

Ekstraklasa koszykarzy - Anwil Włocławek wygrał na boisku wicemistrza Polski!

2019-01-12, 17:30
Rajd Dakar 2019 - Przygoński utrzymał czwarte miejsce, Wiśniewski już szósty

Rajd Dakar 2019 - Przygoński utrzymał czwarte miejsce, Wiśniewski już szósty

2019-01-12, 10:05
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę