PŚ w kajakarstwie - Polacy wygrali dwójkę na 1000 m

2017-05-27, 17:58  Polska Agencja Prasowa

Kanadyjkarze Vincent Słomiński (Stomil Poznań) i Mateusz Kamiński (OKSW Olsztyn) wygrali finał dwójki na 1000 m w zawodach Pucharu Świata w kajakarstwie rozgrywanego w węgierskim Szegedzie. Trzecie miejsce w jedynce na 1000 m zajął Tomasz Kaczor (Warta).

Polscy kanadyjkarze prowadzeni od kilku miesięcy przez nowego trenera Marka Plocha zanotowali pierwsze sukcesy w tym sezonie. W bardzo silnie obsadzonym PŚ dwukrotnie stanęli na podium i to w konkurencjach olimpijskich.

Dwójka Słomiński i Kamiński w decydującym wyścigu uzyskała czas 3.27,534 i pokonała osadę z Kuby o 0,4 sekundy. Trzecie miejsce zajęli kanadyjkarze z Niemiec. W tej konkurencji wystąpiła jeszcze jedna polska osada, ale Marcinowi Grzybowskiemu (MKS Czechowice-Dziedzice) i Piotrze Kulecie (AZS PO Opole) niewiele zabrakło do awansu do finału A. Ostatecznie zajęli trzecią lokatę w finale B (12. w klasyfikacji generalnej).

Z kolei Kaczor, dwukrotny uczestnik igrzysk olimpijskich, przegrał z nie byle kim, bo z byłym mistrzem świata Czechem Martinem Fuksą i trzykrotnym medalistą olimpijskim z Rio De Janeiro Brazylijczykiem Isaquiasem Queirozem Dos Santos. Kanadyjkarz poznańskiej Warty do zwycięzcy stracił 1,6 sekundy. Szósty był inny z Polaków, zawodnik AZS AWF Gorzów Wlkp. Wiktor Głazunow.

W rywalizacji kobiet trzykrotna medalistka olimpijska, bydgoszczanka, Beata Mikołajczyk wystąpiła w jedynce na 500 m i z czasem 1.51,709 zajęła szóstą lokatę. Wyścig wygrała Rosjanka Jelena Aniuszina (1.47,755). Na dziewiątym miejscu przypłynęła kajakarka AZS AWF Gorzów Wlkp. Anna Puławska (1.54,332). Z kolei na dystansie dwukrotnie dłuższym Martyna Lisiecka (KSC Olsztyn) była dziewiąta, a Paulina Markiewicz (OTK Opole) - 18. (9. miejsce w finale B).

Kanadyjkarki Magda Stanny (Warta Poznań) oraz Dorota Borowska (NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki) w rywalizacji jedynek na 500 m musiały zadowolić się udziałem w finale B. Stanny zajęła w nim drugą lokatę, a Borowska była trzecia.

Znacznie poniżej oczekiwań spisali się kajakarze. Na olimpijskim dystansie K1 1000 m wystąpili Martin Brzeziński (Zawisza Bydgoszcz) i Paweł Czaja (AZS AWF Katowice), którzy odpadli w półfinałach. W innej olimpijskiej konkurencji K2 1000 m Rafał Rosolski (Dojlidy Białystok) i Bartosz Stabno (Posnania) zajęli trzecie miejsce w finale B (12.), a Dorian Kliczkowski (AZS AWF Gorzów Wlkp.) i Sławomir Witczak (Energetyk Poznań) uplasowali się na piątej pozycji w finale C (23.).

W K2 500 m dwójka Denis Ambroziak (KSC Olsztyn), Piotr Mazur (CWZS Zawisza Bydgoszcz) w finale B finiszowała na ósmym miejscu (17.).

Na niedzielę zaplanowano 14 finałów. Kolejny PŚ odbędzie się już w następny weekend w Belgradzie.

Sport

Adrianna Sułek i inni wieloboiści uczczą pamięć Wiesława Czapiewskiego

Adrianna Sułek i inni wieloboiści uczczą pamięć Wiesława Czapiewskiego

2022-05-12, 16:45
Messi najlepiej zarabiającym sportowcem. W rok zarobił 130 milionów

Messi najlepiej zarabiającym sportowcem. W rok zarobił 130 milionów

2022-05-12, 15:18
Chłopcy z ośrodka wychowawczego we Włocławku najlepsi w biegach przełajowych [zdjęcia]

Chłopcy z ośrodka wychowawczego we Włocławku najlepsi w biegach przełajowych [zdjęcia]

2022-05-11, 20:49
Speedway Grand Prix 2  znana pełna lista zawodników. Powalczy pięciu Polaków

Speedway Grand Prix 2 – znana pełna lista zawodników. Powalczy pięciu Polaków

2022-05-11, 07:20
Turniej ATP w Rzymie - porażka Huberta Hurkacza z Belgiem Davidem Goffinem

Turniej ATP w Rzymie - porażka Huberta Hurkacza z Belgiem Davidem Goffinem

2022-05-10, 19:20
BKS Visła Proline Bydgoszcz trzecią drużyną Tauron 1. Ligi

BKS Visła Proline Bydgoszcz trzecią drużyną Tauron 1. Ligi

2022-05-09, 20:15
Anwil znów przegrał z Legią. Włocławianie nie zagrają w finale EBL

Anwil znów przegrał z Legią. Włocławianie nie zagrają w finale EBL

2022-05-09, 19:18
WSG Bydgoszcz szóstą ekipą Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce kobiet

WSG Bydgoszcz szóstą ekipą Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce kobiet

2022-05-09, 17:45
Prezes Gwiazdy Bydgoszcz: Finał to wielki sukces [WYPOWIEDZI]

Prezes Gwiazdy Bydgoszcz: Finał to wielki sukces [WYPOWIEDZI]

2022-05-09, 16:20
BBTS Bielsko-Biała beniaminkiem PlusLigi [WYPOWIEDZI]

BBTS Bielsko-Biała beniaminkiem PlusLigi [WYPOWIEDZI]

2022-05-09, 14:54
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę