Ekstraklasa koszykarzy - rozpoczynamy fazę play-off. Anwil bez Michała Chylińskiego

2017-05-04, 11:09  Szymon Łożyński
Michał Chyliński (na zdjęciu z lewej) doznał w meczu z Treflem Sopot poważnej kontuzji i nie pomoże już w tym sezonie swojemu klubowi Anwilowi Włocławek. Fot. facebook.com/AnwilWloclawek/archiwum

Michał Chyliński (na zdjęciu z lewej) doznał w meczu z Treflem Sopot poważnej kontuzji i nie pomoże już w tym sezonie swojemu klubowi Anwilowi Włocławek. Fot. facebook.com/AnwilWloclawek/archiwum

Na ten moment czekało wielu kibiców koszykówki w naszym regionie. W czwartek 4 maja rozpocznie się faza play-off w Ekstraklasie koszykarzy. Na początek osiem najwyżej sklasyfikowanych zespołów w tabeli po rundzie zasadniczej utworzyło cztery pary ćwierćfinałowe. Rywalizacja toczyć się będzie do trzech zwycięstw.

Do play-off zakwalifikowali się: zwycięzca rundy zasadniczej Anwil Włocławek, obrońca tytułu Stelmet BC Zielona Góra, BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski, Polski Cukier Toruń, Rosa Radom, MKS Dąbrowa Górnicza, Polpharma Starogard Gdański i Energa Czarni Słupsk.

W ćwierćfinale rywalizować będą Anwil z Energą Czarnymi, Stelmet z Polpharmą, Stal z MKS-em i Polski Cukier z Rosą. Pierwsze dwa spotkania odbędą się na boiskach wyżej sklasyfikowanych zespołów w tabeli (Włocławek, Zielona Góra, Ostrów Wielkopolski, Toruń).

Aby znaleźć się w półfinale drużyny muszą wygrać po 3 spotkania. Pary Anwil - Czarni oraz Polski Cukier - Rosa rozegrają swoje spotkania 4, 6, 9 maja oraz - jeśli będzie taka konieczność - 11, 14 maja. Z kolei duety Stelmet - Polpharma i Stal - MKS rozegrają swoje mecze 5, 7, 10 maja oraz - jeśli będzie taka konieczność - 12 i 15 maja.

Tym samym drużyny z naszego regionu już dzisiaj rozpoczną walkę o strefę medalową. Pierwsi na parkiet wyjdą koszykarze Polskiego Cukru i Rosy Radom. Początek pojedynku w Arenie Toruń o 17:45. W rundzie zasadniczej torunianie wygrali z Rosą w Radomiu 86:64. Z kolei na własnym parkiecie podopieczni Jacka Winnickiego przegrali 84:89.

Już po meczu w Toruniu rozpocznie się spotkanie we Włocławku. O godzinie 20:00 Anwil, triumfator rundy zasadniczej (drugi raz w historii klubu) podejmie Energę Czarnych Słupsk. Gospodarze wystąpią w tym meczu i w całej fazie play-off bez Michała Chylińskiego. Jeden z liderów włocławian w starciu z Treflem Sopot na koniec rundy zasadniczej uszkodził więzadła: poboczne piszczelowe oraz krzyżowe i nie wróci już do gry w tym sezonie. W piątek Michał Chyliński przejdzie zabieg i rozpocznie rehabilitację.

W rundzie zasadniczej włocławianie wygrali z Czarnymi u siebie (69:63), ale na wyjeździe lepsi byli rywale (80:75).

Wyniki czwartkowych pojedynków Polskiego Cukru i Anwilu podamy państwu w audycji Muzyka i Sport na antenie Polskiego Radia PiK oraz na Twitterze i naszej stronie internetowej (www.radiopik.pl).

Sport

Skra awansowała do półfinału PlusLigi. Horror w Bełchatowie

Skra awansowała do półfinału PlusLigi. Horror w Bełchatowie

2022-04-19, 21:30
Trener polskich skoczków: Polaków stać na sukcesy [WYWIAD]

Trener polskich skoczków: Polaków stać na sukcesy [WYWIAD]

2022-04-19, 19:32
Czas na drugie starcie Anwilu z Twardymi Piernikami. Relacja w PR PiK

Czas na drugie starcie Anwilu z Twardymi Piernikami. Relacja w PR PiK

2022-04-19, 17:53
ZAKSA wygrała z GKS-em i awansowała do półfinału PlusLigi [WYPOWIEDZI]

ZAKSA wygrała z GKS-em i awansowała do półfinału PlusLigi [WYPOWIEDZI]

2022-04-18, 21:00
Anwil pokonał Twarde Pierniki w pierwszym meczu ćwierćfinałowym

Anwil pokonał Twarde Pierniki w pierwszym meczu ćwierćfinałowym

2022-04-18, 19:59
Dudek na podium Złotego Kasku. Słabszy występ innych żużlowców z regionu

Dudek na podium Złotego Kasku. Słabszy występ innych żużlowców z regionu

2022-04-18, 18:24
Polonia Bydgoszcz wygrała w święta. Gryfy pokonały Wybrzeże

Polonia Bydgoszcz wygrała w święta. „Gryfy” pokonały Wybrzeże

2022-04-17, 18:36
Remis w hicie IV Ligi. Chemik goni czołówkę [WYNIKI 23. KOLEJKI]

Remis w hicie IV Ligi. Chemik goni czołówkę [WYNIKI 23. KOLEJKI]

2022-04-17, 11:30
Faworyci odrobili straty. Warta po raz drugi w półfinale PlusLigi

Faworyci odrobili straty. Warta po raz drugi w półfinale PlusLigi

2022-04-17, 08:30
Sensacyjne zwycięstwo GKM-u. Mistrz Polski pokonany [WYPOWIEDZI]

Sensacyjne zwycięstwo GKM-u. Mistrz Polski pokonany! [WYPOWIEDZI]

2022-04-16, 22:48
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę