Ekstraklasa koszykarzy - rozpoczynamy fazę play-off. Anwil bez Michała Chylińskiego

2017-05-04, 11:09  Szymon Łożyński
Michał Chyliński (na zdjęciu z lewej) doznał w meczu z Treflem Sopot poważnej kontuzji i nie pomoże już w tym sezonie swojemu klubowi Anwilowi Włocławek. Fot. facebook.com/AnwilWloclawek/archiwum

Michał Chyliński (na zdjęciu z lewej) doznał w meczu z Treflem Sopot poważnej kontuzji i nie pomoże już w tym sezonie swojemu klubowi Anwilowi Włocławek. Fot. facebook.com/AnwilWloclawek/archiwum

Na ten moment czekało wielu kibiców koszykówki w naszym regionie. W czwartek 4 maja rozpocznie się faza play-off w Ekstraklasie koszykarzy. Na początek osiem najwyżej sklasyfikowanych zespołów w tabeli po rundzie zasadniczej utworzyło cztery pary ćwierćfinałowe. Rywalizacja toczyć się będzie do trzech zwycięstw.

Do play-off zakwalifikowali się: zwycięzca rundy zasadniczej Anwil Włocławek, obrońca tytułu Stelmet BC Zielona Góra, BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski, Polski Cukier Toruń, Rosa Radom, MKS Dąbrowa Górnicza, Polpharma Starogard Gdański i Energa Czarni Słupsk.

W ćwierćfinale rywalizować będą Anwil z Energą Czarnymi, Stelmet z Polpharmą, Stal z MKS-em i Polski Cukier z Rosą. Pierwsze dwa spotkania odbędą się na boiskach wyżej sklasyfikowanych zespołów w tabeli (Włocławek, Zielona Góra, Ostrów Wielkopolski, Toruń).

Aby znaleźć się w półfinale drużyny muszą wygrać po 3 spotkania. Pary Anwil - Czarni oraz Polski Cukier - Rosa rozegrają swoje spotkania 4, 6, 9 maja oraz - jeśli będzie taka konieczność - 11, 14 maja. Z kolei duety Stelmet - Polpharma i Stal - MKS rozegrają swoje mecze 5, 7, 10 maja oraz - jeśli będzie taka konieczność - 12 i 15 maja.

Tym samym drużyny z naszego regionu już dzisiaj rozpoczną walkę o strefę medalową. Pierwsi na parkiet wyjdą koszykarze Polskiego Cukru i Rosy Radom. Początek pojedynku w Arenie Toruń o 17:45. W rundzie zasadniczej torunianie wygrali z Rosą w Radomiu 86:64. Z kolei na własnym parkiecie podopieczni Jacka Winnickiego przegrali 84:89.

Już po meczu w Toruniu rozpocznie się spotkanie we Włocławku. O godzinie 20:00 Anwil, triumfator rundy zasadniczej (drugi raz w historii klubu) podejmie Energę Czarnych Słupsk. Gospodarze wystąpią w tym meczu i w całej fazie play-off bez Michała Chylińskiego. Jeden z liderów włocławian w starciu z Treflem Sopot na koniec rundy zasadniczej uszkodził więzadła: poboczne piszczelowe oraz krzyżowe i nie wróci już do gry w tym sezonie. W piątek Michał Chyliński przejdzie zabieg i rozpocznie rehabilitację.

W rundzie zasadniczej włocławianie wygrali z Czarnymi u siebie (69:63), ale na wyjeździe lepsi byli rywale (80:75).

Wyniki czwartkowych pojedynków Polskiego Cukru i Anwilu podamy państwu w audycji Muzyka i Sport na antenie Polskiego Radia PiK oraz na Twitterze i naszej stronie internetowej (www.radiopik.pl).

Sport

4. Memoriał Ireny Szewińskiej za nami. Włodarczyk i Nowicki ze zwycięstwami

4. Memoriał Ireny Szewińskiej za nami. Włodarczyk i Nowicki ze zwycięstwami

2022-06-04, 10:00
Katowice i Gliwice gospodarzami siatkarskich mistrzostw świata mężczyzn

Katowice i Gliwice gospodarzami siatkarskich mistrzostw świata mężczyzn

2022-06-03, 23:30
Apator pokonał Włókniarza. Cenne zwycięstwo torunian

Apator pokonał Włókniarza. Cenne zwycięstwo torunian

2022-06-03, 22:30
100 lat inowrocławskiej Cuiavii. Znany sędzia wśród młodych piłkarzy

100 lat inowrocławskiej Cuiavii. Znany sędzia wśród młodych piłkarzy

2022-06-03, 20:15
W Bydgoszczy odbył się turniej z cyklu Monika Pyrek Tour [RELACJA]

W Bydgoszczy odbył się turniej z cyklu Monika Pyrek Tour [RELACJA]

2022-06-03, 17:30
Kamil Stoch: Pomysły trenera pozwalają poznawać siebie na nowo

Kamil Stoch: Pomysły trenera pozwalają poznawać siebie na nowo

2022-06-03, 15:00
Polscy sportowcy gotowi do walki w Memoriale Ireny Szewińskiej [WYPOWIEDZI]

Polscy sportowcy gotowi do walki w Memoriale Ireny Szewińskiej [WYPOWIEDZI]

2022-06-03, 13:15
Sportowy weekendowy rozkład jazdy  co czeka regionalne zespoły

Sportowy weekendowy rozkład jazdy – co czeka regionalne zespoły

2022-06-03, 12:00
Polki nie dały rady Brazylii. Siatkarki nie wygrały nawet seta

Polki nie dały rady Brazylii. Siatkarki nie wygrały nawet seta

2022-06-03, 10:14
Iga Świątek w finale Roland Garros Polka pewnie wygrała półfinał

Iga Świątek w finale Roland Garros! Polka pewnie wygrała półfinał

2022-06-02, 16:26
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę