Tomasz Adamek: walka z Saletą nie musi być moją ostatnią

2015-08-02, 15:38  Polska Agencja Prasowa

W niedzielę bokser Tomasz Adamek (49-4, 29 KO) - który na stałe mieszka w USA- przyleciał do Polski, aby odbyć główne przygotowania do walki z Przemysławem Saletą (44-7, 22 KO). Oświadczył, że pojedynek w Łodzi nie musi być ostatnim w karierze.

"Nie powiedziałem, że będę się teraz żegnał z boksem zawodowym. Wszystko zawsze zależy od walki" - powiedział na terenie Kraków Airport zawodnik rywalizujący w wadze ciężkiej.

Doprecyzował po chwili, że się "pokusi" o stanięcie po raz kolejny na zawodowym ringu jeśli 26 września odniesie "piękne zwycięstwo".

„Moja żona, a także Ziggy (Rogalski, menadżer boksera – PAP) mówią mi, że wystarczy, swoje już zrobiłem. Jednak czuję niedosyt, ponieważ ostatnio nie poszło tak jak powinno" - uważa był mistrza świata kategorii półciężkiej i junior ciężkiej. Przegrał dwie ostatnie walki, z Ukraińcem Wiaczesławem Głazkowem oraz Arturem Szpilką.

Z Balic pojechał do swoich rodzinnych Gilowic. Spędzi tam jedną noc, a w poniedziałek uda się do Łomnicy koło Karpacza: "Nie byłem tam nigdy" - przyznał Adamek.

Nie poinformował, z kim będzie tam sparował, ale przyznał, iż w przygotowaniach pomoże mu m.in. Mariusz Wach. Nie chciał szeroko mówić o najbliższym rywalu.

"Kibice go znają, a ja nigdy nie oceniam przeciwnika. Wszystko zweryfikuje ring. Zamierzam udowodnić, że Adamek to stary wojownik".

Zawodnik miał dotrzeć do Polski w sobotę. Wyjaśnił, że ze względu na zamieszanie na lotnisku w Stanach Zjednoczonych jego podróż przesunęła się o jeden dzień. (PAP)

boks

Sport

Andrzej Urbaniak dobiegł do Watykanu

2014-05-27, 18:51
Amerykanka Jones gwiazdą 14. Europejskiego Festiwalu Lekkoatletycznego

Amerykanka Jones gwiazdą 14. Europejskiego Festiwalu Lekkoatletycznego

2014-05-27, 15:51

LŚ siatkarzy - na początek z mistrzami świata

2014-05-27, 15:47

Stanisław Chomski trenerem Unibaksu

2014-05-27, 15:34
Zjazd PZPN - Boniek: Nawałka ma nasze pełne poparcie

Zjazd PZPN - Boniek: Nawałka ma nasze pełne poparcie

2014-05-27, 13:14

MŚ 2014 - protest w pierwszym dniu zgrupowania piłkarzy Brazylii

2014-05-26, 20:04

Roland Garros – Pliskova rywalką A. Radwańskiej w drugiej rundzie

2014-05-26, 20:03

Kajakarz Doba po powrocie do domu: rzeka większą frajdą od oceanu

2014-05-26, 19:27

Zdaniem Piotra Makowskiego, odmładzanie kadry to słuszny kierunek

2014-05-26, 15:29

Wyprawa na Kanczendzongę - Adam Bielecki: sypie śnieg, wracam do bazy

2014-05-26, 11:14
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę