Siatkarze reprezentacji trenują już w Spale, Antiga na meczu w Rzeszowie

2015-04-28, 12:24  Polska Agencja Prasowa

Dziesięciu siatkarzy reprezentacji, którzy skończyli już rozgrywki klubowe, trenuje w Spale pod okiem francuskiego duetu Stephane Antiga - Philippe Blain. Szkoleniowcy we wtorek udali się do Rzeszowa, gdzie trzeci mecz finałowy PlusLigi zagrają Asseco i Lotos.

W rywalizacji do trzech zwycięstw Asseco Resovia Rzeszów prowadzi z Lotosem Trefl Gdańsk 2-0.

"Z tygodnia na tydzień grupa siatkarzy trenujących w Spale będzie się powiększać. Kto i kiedy dołączy zależy od decyzji trenera. Na pewno każdy z zawodników musi mieć trochę wolnego" - powiedział rzecznik prasowy męskiej kadry Mariusz Szyszko.

Antiga podkreśla na każdym kroku, że najważniejszą imprezą tego sezonu będzie wrześniowy Puchar Świata. Dwie najlepsze drużyny morderczego turnieju zapewnią sobie udział w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro.

Na pierwszym spotkaniu z siatkarzami francuski szkoleniowiec, który w zeszłym roku wywalczył z reprezentacją złoty medal mistrzostw świata, wspomniał o Mateusze Mice i Fabianie Drzyzdze.

"Pamiętajcie z jakiego poziomu zaczynali przed rokiem i gdzie zaszli. Każdy z was ma szansę" - wspomniał.

Z dziesięciu zawodników obecnych teraz w Spale i powołanych na Ligę Światową jest zaledwie jeden środkowy - Mateusz Bieniek z Effectoru Kielce. Dlatego Antiga postanowił zasilić ekipę Bartłomiejem Grzechnikiem i Janem Nowakowskim, którzy przewidzeni są na Igrzyska Europejskie w Baku i powinni ćwiczyć pod okiem Andrzeja Kowala.

Siatkarze w Spale zostaną aż do końca maja. Stamtąd udadzą się do Gdańska, gdzie 28 i 29 maja rozegrają pierwsze mecze Ligi Światowej z Rosją.

Dziesięciu kadrowiczów walczy jeszcze o medale mistrzostw Polski. Rywalizacja do trzech zwycięstw o złoto między Asseco a Lotosem może zakończyć się dopiero 6 maja. Może się także rozstrzygnąć we wtorek. Resovii brakuje jednego zwycięstwa, a spotkanie przed własną publicznością rozpocznie się o godz. 20.00.

Rozgrywki Ligi Światowej to początek długiego reprezentacyjnego sezonu, w którym polscy siatkarze wystąpią także w Igrzyskach Europejskich w Baku (12-28 czerwca), Pucharze Świata w Japonii (8-23 września) i mistrzostwach Europy w Bułgarii i Włoszech (9-18 października).

Antiga do kadry powołał 29 siatkarzy. Na rozgrywki Ligi Światowej ograniczył ją do 25 zawodników. W fazie interkontynentalnej w grupie B zmierzą się z Rosją, Iranem i USA.

Zawodnicy, którzy trenują w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich COS w Spale:

rozgrywający: Michał Kędzierski (Cerrad Czarni Radom), Grzegorz Łomacz (Cuprum Lubin), Grzegorz Pająk (Effector Kielce)

atakujący: Bartłomiej Bołądź (Cerrad Czarni Radom), Szymon Romać (Cuprum Lubin)

środkowi: Mateusz Bieniek (Effector Kielce), Bartłomiej Grzechnik (Cerrad Czarni Radom), Jan Nowakowski (Transfer Bydgoszcz)

przyjmujący: Bartosz Bednorz (Indykpol AZS Olsztyn), Artur Szalpuk (AZS Politechnika Warszawska), Aleksander Śliwka (AZS Politechnika Warszawska), Marcin Waliński (Transfer Bydgoszcz). (PAP)

siatkówka

Sport

Tomasz Gollob powoli wraca do zdrowia po przejściu COVID-19

Tomasz Gollob powoli wraca do zdrowia po przejściu COVID-19

2020-12-20, 12:55
Europejskie granie w Hali Mistrzów

Europejskie granie w Hali Mistrzów

2020-12-20, 09:03
Porażka koszykarzy Enea - Astorii z GTK

Porażka koszykarzy Enea - Astorii z GTK

2020-12-20, 08:56
Bydgoskie koszykarki nie zagrają z Gorzowem w planowanym terminie

Bydgoskie koszykarki nie zagrają z Gorzowem w planowanym terminie

2020-12-18, 12:27
Bydgoscy siatkarze wygrali w Świdniku

Bydgoscy siatkarze wygrali w Świdniku

2020-12-14, 08:59
Koszykarze Astorii wyrwali zwycięstwo Śląskowi

Koszykarze Astorii wyrwali zwycięstwo Śląskowi

2020-12-13, 21:06
Toruńskie koszykarki z pierwszą wygraną w tym sezonie

Toruńskie koszykarki z pierwszą wygraną w tym sezonie

2020-12-13, 18:23
Adrian Bogucki przechodzi z Anwilu do Astorii

Adrian Bogucki przechodzi z Anwilu do Astorii

2020-12-12, 11:23
Wygrana toruńskich koszykarzy z GTK Gliwice

Wygrana toruńskich koszykarzy z GTK Gliwice

2020-12-11, 21:10
Wysokie zwycięstwo toruńskich hokeistów na lodowisku w Gdańsku

Wysokie zwycięstwo toruńskich hokeistów na lodowisku w Gdańsku

2020-12-11, 20:37
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę