Żużlowa GP – Hampel: warunki do treningu były niebezpieczne

2015-04-17, 19:13  Polska Agencja Prasowa

Jarosław Hampel uznał, że warunki do przeprowadzenia piątkowego treningu były zbyt niebezpieczne i podobnie jak większość żużlowców odmówił jazdy testowej przed sobotnią Grand Prix Polski na Stadionie Narodowym w Warszawie.

W piątek udział w treningu wzięli jedynie Duńczyk Nicki Pedersen i Szwed Tomas H. Jonasson, co spotkało się z dużą dezaprobatą pozostałych zawodników, którzy odmówili udziału w testowaniu nawierzchni.

„Uznałem, że nie ma sensu cokolwiek sprawdzać w takich warunkach. One były po prostu niebezpieczne” – podkreślił Hampel.

Tymczasowy tor przygotowywany od poniedziałku w Warszawie jest bardzo grząski i sypki. Głównym zastrzeżeniem zawodników jest jednak bardzo nierówny stan jego twardości, co stwarza duże zagrożenie dla zawodników.

„Niestety tor nie został odpowiednio przygotowany. To poważny problem, ponieważ szybko tworzą się dziury i koleiny. Jeśli ma być dobre widowisko, to nawierzchnię należy poprawić. Na środkach dwóch łuków są bardzo miękkie miejsca. Jest tam materiał, który po prostu się rozsypuje i tam tworzą się koleiny. Więc ciężko w takich miejscach jest kontrolować motocykl jadąc tą ścieżką. Natomiast geometrycznie tor jest dosyć trudny, bo jest krótki, a łuki są wąskie. To nie pomaga w płynnym pokonywaniu wiraży” - ocenił 33-letni żużlowiec.

Prace nad odpowiednim przygotowaniem toru mają trwać całą noc.

„Myślę, że przez ten czas można zdecydowanie poprawić warunki do jazdy. Podobna sytuacja była w Cardiff, gdzie również tor się rozsypywał i przerwano trening. Jednak następnego dnia nawierzchnia była już w odpowiednim stanie i nie było żadnych problemów. Mam nadzieję, że organizatorzy wezmą pod uwagę nasze zastrzeżenia” – dodał.

W sobotę o godz. 9 odbędzie się zamknięty i nieobowiązkowy trening.

„Przetestowanie sprzętu na tej nawierzchni ma duże znaczenie. Wolałbym w normalnych warunkach pojeździć, aby dopasować silniki i dokładnie poznać geometrię tego toru, który będzie trudny technicznie. Brak porannej sesji treningowej to byłby spory dyskomfort” – podkreślił Hampel.

Mimo problemów organizacyjnych zawodnik Falubazu jest optymistą.

„Pierwszy turniej na tym stadionie to będzie niepowtarzalne wydarzenie. Spodziewamy się wspaniałej atmosfery. Osobiście czuję się bardzo dobrze przygotowany do sezonu. Zimę wykorzystałem, aby wszystko odpowiednio poukładać. Już na początku sezonu czuję się dobrze na motocyklu, choć jeszcze pracuję nad sprzętem, aby być na bieżąco z nowinkami technicznymi” – zakończył Hampel.

Wcześniej odbyło się losowanie pól startowych. W inaugurującej sezon Grand Prix Polski w Warszawie weźmie udział czterech Polaków: Hampel, Krzysztof Kasprzak, Maciej Janowski i Tomasz Gollob, który otrzymał na te zawody tzw. dziką kartę.

Dwaj ostatni zmierzą się ze sobą już w drugim biegu. W fazie zasadniczej Gollob dwukrotnie wystartuje z drugiego pola: w ósmych i 17. biegu. W tej drugiej rywalizacji będzie miał obok siebie Kasprzaka, który pojedzie z pierwszego pola. Wicemistrz świata z poprzedniego sezonu miejsce najbliżej środka będzie miał zagwarantowane także w pierwszym biegu. Do ciekawej rywalizacji dojdzie w biegu 13., w którym wystartuje trzech Polaków: Janowski, Hampel i Kasprzak. Z trzeciego pola towarzyszyć im będzie Duńczyk Niels Kristian Iversen.

Grand Prix w Warszawie, które rozpocznie cykl 12 turniejów tego cyklu, rozpocznie się w sobotę o godz. 19. Jednak już od godz. 12 otwarta będzie Strefa Kibica na błoniach Stadionu Narodowego. (PAP)

żużel

Sport

Zmiana w Unii Drobex Solec Kujawski. Trener ustąpił ze stanowiska

Zmiana w Unii Drobex Solec Kujawski. Trener ustąpił ze stanowiska

2023-09-14, 11:19
Santos nie jest już trenerem reprezentacji Polski. Wiadomo, kiedy poznamy następcę

Santos nie jest już trenerem reprezentacji Polski. Wiadomo, kiedy poznamy następcę

2023-09-13, 18:00
Simona Halep zawieszona za doping. Mistrzyni wielkoszlemowa otrzymała karę czterech lat

Simona Halep zawieszona za doping. Mistrzyni wielkoszlemowa otrzymała karę czterech lat

2023-09-12, 21:47
ME: Polscy siatkarze w półfinale W jednym secie rozegrano aż 70 punktów

ME: Polscy siatkarze w półfinale! W jednym secie rozegrano aż 70 punktów

2023-09-12, 20:25
Abramczyk nowym sponsorem bydgoskich szczypiornistów. AZS UKW gotowy do sezonu

Abramczyk nowym sponsorem bydgoskich szczypiornistów. AZS UKW gotowy do sezonu

2023-09-12, 19:08
Problemy Natalii Maliszewskiej. Łyżwiarka tymczasowo zawieszona przez POLADĘ

Problemy Natalii Maliszewskiej. Łyżwiarka tymczasowo zawieszona przez POLADĘ

2023-09-12, 13:33
Szczęście Gruzinek i rozczarowanie Polek. Za nami szachowe Drużynowe Mistrzostwa Świata

Szczęście Gruzinek i rozczarowanie Polek. Za nami szachowe Drużynowe Mistrzostwa Świata

2023-09-12, 07:21
Bydgoscy siatkarze pokazali się kibicom. Klub oficjalnie przedstawił drużynę na nowy sezon

Bydgoscy siatkarze pokazali się kibicom. Klub oficjalnie przedstawił drużynę na nowy sezon

2023-09-11, 21:26
Za nami Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Na Brdyujściu Polacy świętowali liczne sukcesy

Za nami Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Na Brdyujściu Polacy świętowali liczne sukcesy

2023-09-11, 13:37
Zawisza Bydgoszcz na remis, hokeiści Energi Toruń wygrali, tym razem już na lodowisku

Zawisza Bydgoszcz na remis, hokeiści Energi Toruń wygrali, tym razem już na lodowisku

2023-09-11, 10:06
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę