Mecz ze Szwajcarią okazją dla Nawałki do sprawdzenia kilku dublerów

2014-11-18, 08:26  Polska Agencja Prasowa

Piłkarskie reprezentacje Polski i Szwajcarii zmierzą się we wtorek o godz. 20.45 we Wrocławiu w meczu towarzyskim. Selekcjoner Adam Nawałka zapowiedział, że chce wypróbować różnych ustawień taktycznych i dać szansę dotychczasowym rezerwowym.

"W pierwszej połowie będzie bronił Artur Boruc, w drugiej Łukasz Fabiański. Jeżeli chodzi o pozostałe pozycje, to zawodnicy dowiedzą się we wtorek na odprawie" – mówił na przedmeczowej konferencji selekcjoner reprezentacji Polski.

Spotkanie ze Szwajcarią we Wrocławiu będzie miało pewien wymiar symboliczny. Nawałka debiutował bowiem w roli selekcjonera niemal dokładnie rok temu w meczu ze Słowacją właśnie w stolicy Dolnego Śląska. Biało-czerwoni przegrali wówczas 0:2.

O tamtym spotkaniu Nawałka nie chciał mówić wiele. Stwierdził jedynie, że jego analiza zawsze idzie w kierunku pozytywnych fragmentów spotkania i selekcja, która wtedy się zaczęła, pozwoliła wybrać zawodników prezentujących najwyższy poziom.

"Mam podstawy, aby myśleć pozytywnie. Każdy mecz to bagaż doświadczeń i koniec jednego jest początkiem przygotowań do następnego" – zaznaczył.

Obie ekipy wybiegną na boisko we Wrocławiu w doskonałych nastrojach, bo wygrały po 4:0 swoje ostatnie mecze eliminacji Euro 2016. Polska pokonała na wyjeździe Gruzję, a Szwajcaria u siebie Litwę. Zespół Nawałki po czterech kolejkach prowadzi w grupie D, a Helweci w grupie E są na trzecim miejscu.

Selekcjoner chwalił wtorkowego przeciwnika i zwracał uwagę, że to zespół z dużą kulturą gry, świetnie zorganizowany w defensywie oraz groźny w ataku.

Bilans dotychczasowym spotkań jest wyraźnie korzystny dla Polski. Na dziewięć pojedynków cztery razy wygrali biało-czerwoni, cztery razy był remis i raz zwyciężyli Helweci (bramki: 18-9).

Przeciwko zespołowi Nawałki przemawiają jednak statystyki meczów na Stadionie Wrocław. Polska wygrała tylko z Mołdawią 2:0, natomiast trzy razy przegrała – z Włochami 0:2, Czechami 0:1 i Słowacją 0:2.

W sumie będzie to 20. mecz reprezentacji w stolicy Dolnego Śląska; bilans jest niemal remisowy: osiem wygranych, siedem porażek, cztery remisy (gole - 35:22). (PAP)

piłka nożna

Sport

GKM wygrał rundę DMPJ w Toruniu. KS Toruń drugi

GKM wygrał rundę DMPJ w Toruniu. KS Toruń drugi

2022-04-27, 23:09
Wpadka Olimpii. Wysoka wygrana Zawiszy, remis Unii

Wpadka Olimpii. Wysoka wygrana Zawiszy, remis Unii

2022-04-27, 21:45
Iga Świątek wycofała się z turnieju. Powodem drobna kontuzja

Iga Świątek wycofała się z turnieju. Powodem drobna kontuzja

2022-04-27, 17:41
Jastrzębski Węgiel w finale. ZAKSA odrobiła straty [WYPOWIEDZI]

Jastrzębski Węgiel w finale. ZAKSA odrobiła straty [WYPOWIEDZI]

2022-04-27, 12:45
Manchester City pokonał Real Madryt po fenomenalnym meczu

Manchester City pokonał Real Madryt po fenomenalnym meczu

2022-04-27, 10:01
Apator wygrał pierwszy mecz w Ekstralidze U24. GKM nie pojechał

Apator wygrał pierwszy mecz w Ekstralidze U24. GKM nie pojechał

2022-04-26, 22:45
Anwil w półfinale EBL Włocławianie wyeliminowali Twarde Pierniki

Anwil w półfinale EBL! Włocławianie wyeliminowali Twarde Pierniki

2022-04-26, 19:45
Zawodnik GKM-u wygrał 1. rundę Pucharu Ekstraligi 250cc

Zawodnik GKM-u wygrał 1. rundę Pucharu Ekstraligi 250cc

2022-04-26, 18:20
Dyrektor sportowy Apatora: Czuliśmy, że możemy wygrać w Gorzowie [RELACJA]

Dyrektor sportowy Apatora: Czuliśmy, że możemy wygrać w Gorzowie [RELACJA]

2022-04-26, 16:30
LOTTO-Bydgostia wchodzi w wioślarski sezon [WYWIAD]

LOTTO-Bydgostia wchodzi w wioślarski sezon [WYWIAD]

2022-04-26, 14:48
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę