Ekstraklasa siatkarzy – Dawid Murek: muszę się cały czas kontrolować

2014-11-13, 12:02  Polska Agencja Prasowa

Wielokrotny reprezentant Polski w siatkówce Dawid Murek rozegrał w barwach Transferu Bydgoszcz swój pierwszy mecz. Wystąpił na nietypowej dla siebie pozycji - libero. Nominalny przyjmujący przyznaje, że musi się cały czas kontrolować.

„Ciężko się przyzwyczaić do pozycji libero, bo w głowie siedzi gdzieś wciąż, że chciałoby się zaatakować, więc muszę się cały czas kontrolować. Nie jest łatwo, ale dochodzę powoli do jakiejś wprawy. Będę robił wszystko, by jak najlepiej grać i pomóc Transferowi w tym sezonie” – powiedział PAP Dawid Murek.

Siatkarz zdradził, że zastanawiał się nad ewentualnym zakończeniem kariery, ale doszedł do wnioski, że ciężko byłoby mu znaleźć sobie miejsce poza siatkówką.

„Przyjazd do Bydgoszczy był dla mnie przełomowy. Teraz nabrałem takiej ochoty do gry, że nie zamierzam kończyć swojej kariery. Siedzenie w domu i zastanawianie się, co teraz robić, nie jest łatwą sprawą. Ja wolę być na parkiecie i dawać radość kibicom” – przyznał nowy zawodnik Transferu.

Kontrakt Murka jest nietypowy, gdyż obowiązuje tylko przez miesiąc. W tym czasie podopieczni trenera Vitala Heynena rozegrają spotkania z czołówką siatkarskiej ekstraklasy. Rywalami bydgoszczan będą między innymi Asseco Resovia Rzeszów i ZAKSA Kędzierzyn Koźle. Zawodnik liczy na to, że uda się mu przekonać włodarzy klubu do przedłużenia umowy.

„Jestem tutaj jeszcze miesiąc i wszystko jest w moich rękach, nogach, ale także w głowie, bo bez tego nie da się dobrze grać. Cieszę się, że dostałem szansę, mogę tutaj być, grać, dalej bawić się siatkówką, bo było to dla mnie najważniejsze. Jeśli się sobie spodobamy nawzajem, mam nadzieję, że tu zostanę. Będę robił wszystko, także na treningach, żeby szlifować moją formę, bo jak wiemy nie brałem udziału w przygotowaniach zespołu. Przyjechałem do Bydgoszczy z doskoku, ale myślę, że pierwszy mecz pokazał, że nie było źle” – dodał Murek.

Zanim wyszedł na boisko przeciwko Skrze Bełchatów, z zespołem Transferu trenował przez dwa tygodnie. Jak podkreślił pozwoliło mu to przede wszystkim poznać wszystkich kolegów z zespołu, bo złapanie kontraktu jest także bardzo ważne. Tym bardziej, że w składzie są obcokrajowcy, z którymi trzeba umieć się porozumiewać na boisku, gdzie trzeba podejmować szybkie decyzje.

Kolejną okazję do zaprezentowania się w barwach bydgoskiego zespołu Murek będzie miał już w najbliższą sobotę, 15 listopada. Transfer zmierzy się w Rzeszowie z tamtejszą Asseco Resovią. (PAP)

Bydgoszcz
siatkówka

Sport

Ważne zwycięstwo koszykarzy Anwilu

Ważne zwycięstwo koszykarzy Anwilu

2020-11-21, 22:04
Kolejna porażka toruńskich koszykarek w ekstraklasie

Kolejna porażka toruńskich koszykarek w ekstraklasie

2020-11-21, 18:34
Sukcesy pięściarzy z regionu na mistrzostwach Polski

Sukcesy pięściarzy z regionu na mistrzostwach Polski

2020-11-21, 08:55
Hokeiści Energi Toruń minimalnie przegrali na lodowisku wicelidera

Hokeiści Energi Toruń minimalnie przegrali na lodowisku wicelidera

2020-11-20, 20:21
Dobry występ dżudoczki z Włocławka na mistrzostwach Europy

Dobry występ dżudoczki z Włocławka na mistrzostwach Europy

2020-11-20, 17:18
Torunianka mistrzynią Polski w boksie

Torunianka mistrzynią Polski w boksie

2020-11-20, 13:15
Toruńscy hokeiści wygrali na lodowisku w Katowicach

Toruńscy hokeiści wygrali na lodowisku w Katowicach

2020-11-18, 21:43
Mistrz Polski lepszy od Astorii w Bydgoszcz Arenie

Mistrz Polski lepszy od Astorii w Bydgoszcz Arenie

2020-11-18, 21:38
Toruń gotowy do organizacji wielkich zawodów halowych

Toruń gotowy do organizacji wielkich zawodów halowych

2020-11-18, 11:41
Koszykarze Polskiego Cukru wygrali w Arenie Toruń

Koszykarze Polskiego Cukru wygrali w Arenie Toruń

2020-11-17, 19:45
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę