Euroliga koszykarek – trener Energi: najważniejsza jest gra z czołówką

2014-11-02, 13:18  Polska Agencja Prasowa

Koszykarki Energi Toruń środowym meczem z wicemistrzem Rosji Nadieżdą w Orenburgu zadebiutują w prestiżowej Eurolidze (gr. B). Trener Elmedin Omanic cieszy się, że zespół otrzymał szansę rywalizacji z najlepszymi drużynami na Starym Kontynencie.

Udział w najbardziej cenionych rozgrywkach koszykarek w Europie ma być dla torunianek przede wszystkim nauką i zbieraniem doświadczenia, które może zaowocować w polskiej lidze.

„Najważniejsze jest to, że mamy możliwość gry w Eurolidze z najlepszymi, a miasto i klub będzie miało w swoim +CV+ uczestnictwo w najbardziej prestiżowych rozgrywkach koszykarek. Myślę, że będzie to dla nas także bardzo cenne doświadczenie, które zaowocuje w krajowej lidze w fazie play off" - powiedział PAP bośniacki trener Elmedin Omanic.

W grupie B, teoretycznie łatwiejszej, Energa zmierzy się, oprócz Nadieżdy, z wicemistrzem poprzednich rozgrywek Fenerbahce Stambuł (z trenerem Jackiem Winnickim i Agnieszką Bibrzycką), BK Imos Brno, Agu Spor Kulubu, Famila Beretta Schio, Tango Bourges Basket i CB Avenida Salamanka.

"Na pewno będziemy walczyć i starać się dla naszych kibiców wygrać mecz, mecze, choćby te we własnej hali. Myślę, patrząc realnie, że będzie bardzo ciężko, bo wszystkie zespoły są mocne, a co najmniej 50 procent z nich jest lepsza od nas personalnie. Mają także dużo większe budżety, lepszą organizację, doświadczenie. Jesteśmy prawdziwym beniaminkiem i dlatego wielkich oczekiwań nie ma” – dodał.

Przed inauguracją rozgrywek klub jest już przygotowany na przyjęcie pierwszego rywala we własnej hali - 12 listopada zmierzy się z tureckim Agu Spor. Włodarze Energi liczą na spore zainteresowanie meczami w Toruniu.„Mamy nadzieję, że rozgrywki przyciągną więcej kibiców niż spotkania ligowe. W końcu do hali sportowo-widowiskowej w Toruniu zawitają najlepsze europejskie drużyny. Przed każdym meczem przeprowadzamy po kilka konkursów, w których nagrodami są wejściówki na kolejne spotkania Energi. Nie zabraknie także elementów promocji zewnętrznej, aby większość mieszkańców wiedziała, że w grodzie Kopernika gościć będą najmocniejsze europejskie drużyny klubowe” – podkreślił rzecznik prasowy klubu Łukasz Łukaszewski.

Sprzedaż biletów na pierwszy pojedynek we własnej hali rozpocznie się w poniedziałek 3 listopada. Wejściówki można także nabywać przez internet.

Z występami drużyny w europejskiej elicie duże nadzieje wiążą także władze miasta. "Mecze Euroligi będą transmitowane w telewizji. To będzie doskonała promocja dla miasta, a klub otrzyma dodatkowe fundusze" - mówił po zgłoszeniu Energi do rozgrywek prezydent Torunia Michał Zaleski.

Najciekawszym transferem Energi przed sezonem było zaangażowanie wicemistrzyni świata z 2010 roku Czeszki Terezy Peckovej. Występowała ona regularnie w Eurolidze od 2006 roku, więc jej doświadczenie będzie dla zespołu bardzo cenne. Objawieniem drużyny może być jamajska rozgrywająca Maurita Reid, która w 2011 roku broniła barw chorwackiego Gospicu, a w minionym sezonie węgierskiego Pecsu. (PAP)

koszykówka

Sport

PZKosz - Koszykarze z regionu powalczą o awans na Igrzyska

PZKosz - Koszykarze z regionu powalczą o awans na Igrzyska

2021-05-06, 11:14
Nowy klub i nowa akademia. Wilfredo Leon Venero buduje siatkówkę w Toruniu

Nowy klub i nowa akademia. Wilfredo Leon Venero buduje siatkówkę w Toruniu

2021-05-05, 19:17
Piłkarskie ME 2021 - Będzie więcej piłkarzy w kadrze. Wszystko przez koronawirusa

Piłkarskie ME 2021 - Będzie więcej piłkarzy w kadrze. Wszystko przez koronawirusa

2021-05-04, 15:45
Tauron 1. Liga - Visła przegrywa we Wrocławiu. W rywalizacji o brąz mamy remis

Tauron 1. Liga - Visła przegrywa we Wrocławiu. W rywalizacji o brąz mamy remis

2021-05-04, 11:57
Pod patronatem Wilfredo Leona, w Toruniu powstaje nowy klub siatkarski

Pod patronatem Wilfredo Leona, w Toruniu powstaje nowy klub siatkarski

2021-05-04, 10:36
eWinner 1. Liga - Polonia przegrywa w Krośnie

eWinner 1. Liga - Polonia przegrywa w Krośnie

2021-05-03, 17:54
eWinner 2. Liga - Olimpia wygrywa Z Elblągiem. Walka o utrzymanie trwa [wideo]

eWinner 2. Liga - Olimpia wygrywa Z Elblągiem. Walka o utrzymanie trwa [wideo]

2021-05-02, 16:11
Siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wygrali Ligę Mistrzów

Siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wygrali Ligę Mistrzów!

2021-05-02, 11:18
PŚ w wioślarstwie - Świetne wyniki wioślarzy z regionu w Zagrzebiu

PŚ w wioślarstwie - Świetne wyniki wioślarzy z regionu w Zagrzebiu

2021-05-01, 16:30
PGE Ekstraliga - Apator zdominował derby na Motoarenie

PGE Ekstraliga - Apator zdominował derby na Motoarenie

2021-05-01, 14:08
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę