Euroliga koszykarek – trener Energi: najważniejsza jest gra z czołówką

2014-11-02, 13:18  Polska Agencja Prasowa

Koszykarki Energi Toruń środowym meczem z wicemistrzem Rosji Nadieżdą w Orenburgu zadebiutują w prestiżowej Eurolidze (gr. B). Trener Elmedin Omanic cieszy się, że zespół otrzymał szansę rywalizacji z najlepszymi drużynami na Starym Kontynencie.

Udział w najbardziej cenionych rozgrywkach koszykarek w Europie ma być dla torunianek przede wszystkim nauką i zbieraniem doświadczenia, które może zaowocować w polskiej lidze.

„Najważniejsze jest to, że mamy możliwość gry w Eurolidze z najlepszymi, a miasto i klub będzie miało w swoim +CV+ uczestnictwo w najbardziej prestiżowych rozgrywkach koszykarek. Myślę, że będzie to dla nas także bardzo cenne doświadczenie, które zaowocuje w krajowej lidze w fazie play off" - powiedział PAP bośniacki trener Elmedin Omanic.

W grupie B, teoretycznie łatwiejszej, Energa zmierzy się, oprócz Nadieżdy, z wicemistrzem poprzednich rozgrywek Fenerbahce Stambuł (z trenerem Jackiem Winnickim i Agnieszką Bibrzycką), BK Imos Brno, Agu Spor Kulubu, Famila Beretta Schio, Tango Bourges Basket i CB Avenida Salamanka.

"Na pewno będziemy walczyć i starać się dla naszych kibiców wygrać mecz, mecze, choćby te we własnej hali. Myślę, patrząc realnie, że będzie bardzo ciężko, bo wszystkie zespoły są mocne, a co najmniej 50 procent z nich jest lepsza od nas personalnie. Mają także dużo większe budżety, lepszą organizację, doświadczenie. Jesteśmy prawdziwym beniaminkiem i dlatego wielkich oczekiwań nie ma” – dodał.

Przed inauguracją rozgrywek klub jest już przygotowany na przyjęcie pierwszego rywala we własnej hali - 12 listopada zmierzy się z tureckim Agu Spor. Włodarze Energi liczą na spore zainteresowanie meczami w Toruniu.„Mamy nadzieję, że rozgrywki przyciągną więcej kibiców niż spotkania ligowe. W końcu do hali sportowo-widowiskowej w Toruniu zawitają najlepsze europejskie drużyny. Przed każdym meczem przeprowadzamy po kilka konkursów, w których nagrodami są wejściówki na kolejne spotkania Energi. Nie zabraknie także elementów promocji zewnętrznej, aby większość mieszkańców wiedziała, że w grodzie Kopernika gościć będą najmocniejsze europejskie drużyny klubowe” – podkreślił rzecznik prasowy klubu Łukasz Łukaszewski.

Sprzedaż biletów na pierwszy pojedynek we własnej hali rozpocznie się w poniedziałek 3 listopada. Wejściówki można także nabywać przez internet.

Z występami drużyny w europejskiej elicie duże nadzieje wiążą także władze miasta. "Mecze Euroligi będą transmitowane w telewizji. To będzie doskonała promocja dla miasta, a klub otrzyma dodatkowe fundusze" - mówił po zgłoszeniu Energi do rozgrywek prezydent Torunia Michał Zaleski.

Najciekawszym transferem Energi przed sezonem było zaangażowanie wicemistrzyni świata z 2010 roku Czeszki Terezy Peckovej. Występowała ona regularnie w Eurolidze od 2006 roku, więc jej doświadczenie będzie dla zespołu bardzo cenne. Objawieniem drużyny może być jamajska rozgrywająca Maurita Reid, która w 2011 roku broniła barw chorwackiego Gospicu, a w minionym sezonie węgierskiego Pecsu. (PAP)

koszykówka

Sport

Wioślarki z naszego regionu zdobyły pierwszy medal dla Polski w Tokio

Wioślarki z naszego regionu zdobyły pierwszy medal dla Polski w Tokio!

2021-07-28, 07:05
Najlepsi juniorzy na stadionie włocławskiego OSiR-u. Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski do lat 18

Najlepsi juniorzy na stadionie włocławskiego OSiR-u. Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski do lat 18

2021-07-28, 06:05
PGE Ekstraliga - GKM przegrywa z Motorem w przedostatnim meczu sezonu

PGE Ekstraliga - GKM przegrywa z Motorem w przedostatnim meczu sezonu

2021-07-27, 22:54
IO w Tokio - Wtorek kolejnym dniem straconych szans Polaków

IO w Tokio - Wtorek kolejnym dniem straconych szans Polaków

2021-07-27, 19:32
Energa Basket Liga - Amerykańskie wzmocnienia w Anwilu [wideo]

Energa Basket Liga - Amerykańskie wzmocnienia w Anwilu [wideo]

2021-07-27, 08:45
Enea Abramczyk Astoria Nowa nazwa dla bydgoskiej drużyny

Enea Abramczyk Astoria! Nowa nazwa dla bydgoskiej drużyny

2021-07-26, 18:15
IO w Tokiotenis - Świątek: czułam, że jestem pod ścianą

IO w Tokio/tenis - Świątek: czułam, że jestem pod ścianą

2021-07-26, 14:15
IO w Tokiotenis - Iga Świątek odpada z turnieju

IO w Tokio/tenis - Iga Świątek odpada z turnieju

2021-07-26, 12:52
PGE Ekstraliga - Apator minimalnie słabszy od Motoru

PGE Ekstraliga - Apator minimalnie słabszy od Motoru

2021-07-26, 10:49
IO Tokiosiatkówka - pierwsze zwycięstwo Polaków. 3:0 z Włochami

IO Tokio/siatkówka - pierwsze zwycięstwo Polaków. 3:0 z Włochami

2021-07-26, 09:16
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę