MŚ siatkarzy - brazylijskie media krytykują organizatorów

2014-09-17, 10:07  Polska Agencja Prasowa

Brazylijskie media po przegranej 2:3 swych siatkarzy z Polską we wtorkowym meczu 3. rundy mistrzostw świata krytykują organizatorów za "ustawienie" ekipy Bernardo Rezende w "Grupie Śmierci". Skarżą się też na zbyt krótki odpoczynek przed pojedynkiem z Rosją.

Komentatorzy rozgłośni "Radio Brasil Central" stwierdzili, że zły start "Canarinhos" w trzeciej rundzie siatkarskiego mundialu może pogorszyć atmosferę w zespole, a silna presja na zwycięstwo z utytułowaną Rosją będzie deprymować w środę brazylijskich graczy.

Z kolei dziennikarze brazylijskiej stacji "SporTV" odnotowali, że Polacy otrzymali przychylniejszy terminarz spotkań, z jednodniową przerwą pomiędzy pojedynkami z Brazylią i Rosją.

"Niby niewiele, ale po zaciętych spotkaniach, takich jak to z Polską, każdy dzień odpoczynku jest na wagę złota. Źle, że w dowód uznania za dobre występy na turnieju naszych siatkarzy nie uczyniono ukłonu w kierunku ekipy +Bernardinho+" - podkreślili reporterzy stacji relacjonującej spotkanie z Atlas Areny.

Komentatorzy "SporTV" uznali, że podopieczni trenera Rezende zostali skrzywdzeni przez organizatorów mistrzostw także poprzez przeprowadzenia losowania trzeciej fazy turnieju w taki sposób, że Brazylijczycy dostali się do najtrudniejszej grupy.

"+Canarinhos+ trafili na najgorsze z możliwych ekipy: Polskę, gospodarza turnieju, a także Rosję, aktualnego mistrza olimpijskiego. Po fantastycznej postawie podczas tegorocznej imprezy, naznaczonej pasmem samych zwycięstw, zasługiwaliśmy na coś lepszego niż +Grupa Śmierci+" - ocenili dziennikarze telewizji z Rio de Janeiro.

Ich zdaniem organizatorzy turnieju z lekceważeniem potraktowali wcześniejszy regulamin, wysyłając ekipę Rezende, a więc zwycięzców swojej grupy, z Katowic do Łodzi, gdzie w drugiej rundzie

grał polski zespół.

"Polacy organizują duże mistrzostwa z udziałem 24 zespołów z całego świata, po czym pozwalają, aby jeszcze przed półfinałami trafiły na siebie trzy najsilniejsze ekipy mundialu, a dodatkowo zmuszają do podróży pomiędzy miastami. Potraktowano nas bardzo źle, a gospodarze powinni pamiętać, że regulaminy są od tego, by je przestrzegać, a nie w nich +mieszać+" - podkreślono w "SportTV".

Większość brazylijskich mediów broni zespołu Rezende, usprawiedliwiając jego porażkę skumulowanym zmęczeniem "Canarinhos" z poprzednich gier, a także podkreśla dobrą postawą Polaków we wtorkowym pojedynku, uskrzydlonych dopingiem swoich kibiców. Dziennikarze wskazują też, iż ekipa sędziowska była w decydujących momentach spotkania przychylniejsza dla gospodarzy.

"Radio Globo" przypomniało, że w tie-breaku przy stanie 15:16 arbiter anulował przyznany wcześniej "Canarinhos" punkt, czym doprowadził zespół Rezende do wściekłości pomieszanej z frustracją.(PAP)

siatkówka

Sport

Radwańska zarobiła blisko 2,5 miliona dolarów w tym sezonie

2013-10-07, 14:03

IMP na żużlu - triumf Janusza Kołodzieja

2013-10-07, 08:52

Biegnij Warszawo - Kaczmarek i Lewandowska najszybsi, zmarł zawodnik

2013-10-06, 18:06
Miedziński wygrywa w Toruniu, Hampel srebrnym medalistą cyklu

Miedziński wygrywa w Toruniu, Hampel srebrnym medalistą cyklu

2013-10-06, 00:35

Wioślarze Lotto-Bydgostia po raz 25. mistrzami Polski

2013-10-06, 00:28

Porażka siatkarek Pałacu Bydgoszcz w Muszynie

2013-10-06, 00:27

Piłkarze Olimpii Grudziądz przegrali w Nowym Sączu

2013-10-06, 00:25

Zwycięstwo Artego Bydgoszcz nad gdyńską Rivierą

2013-10-06, 00:19
Regaty o Błękitną Wstęgę Zalewu Włocławskiego

Regaty o Błękitną Wstęgę Zalewu Włocławskiego

2013-10-05, 14:14

Zawisza Bydgoszcz przegrał na własnym boisku z Korona Kielce 0:1

2013-10-05, 14:10
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę