19-latek z Kruszwicy w Slavii Praga! Przed nim walka o Ligę Mistrzów
Oskar Kubiak zmienia klub i kraj. Pochodzący z Kruszwicy 19-letni skrzydłowy, który wypromował się w trzecioligowej Wdzie Świecie, podpisał kontrakt ze Slavią Praga. Umowa młodzieżowego reprezentanta Polski z czeskim klubem będzie obowiązywać do czerwca 2030 roku.
Kubiak trafił do Arki Gdynia w czerwcu 2025 roku właśnie ze Wdy. Po transferze został wypożyczony do drugoligowego Sokoła Kleczew, gdzie bardzo szybko zwrócił na siebie uwagę. Jesienią rozegrał 18 spotkań, zdobył 14 bramek i zaliczył pięć asyst.
Arka zdecydowała się skrócić jego wypożyczenie, a zawodnik otrzymał szansę w PKO BP Ekstraklasie. W rundzie wiosennej wystąpił w 14 meczach gdynian, strzelił trzy gole i zanotował asystę. Jedno z jego trafień, zdobyte w Derbach Trójmiasta, zostało wybrane golem miesiąca ligi.
Dobra dyspozycja 19-latka przyciągnęła zainteresowanie kilku klubów. Ostatecznie Kubiak wybrał Slavię Praga, aktualnego mistrza Czech. W nowym zespole będzie rywalizował między innymi z innymi Polakami – Wiktorem Nowakiem oraz Bartoszem Szywałą.
– To dla mnie ogromny zaszczyt. Bardzo się cieszę, że mogłem podpisać kontrakt właśnie ze Slavią i już nie mogę się doczekać debiutu w czerwono-białej koszulce – powiedział Kubiak w rozmowie z klubowymi mediami.
Dla zawodnika z Kruszwicy to kolejny szybki krok w karierze. Jeszcze niedawno budował swoją pozycję na boiskach trzeciej ligi w barwach Wdy Świecie, a teraz przenosi się do jednego z czołowych klubów Czech, regularnie walczącego o udział w europejskich pucharach.