Świetne wyniki szermierzy z Kujaw i Pomorza! 10 medali MP Młodzików i Akademicki tytuł MP dla UMK

2026-06-15, 17:24  mat. prasowe/PG
Szermierze z naszego regionu osiągnęli świetne wyniki/fot. mat. prasowe

Szermierze z naszego regionu osiągnęli świetne wyniki/fot. mat. prasowe

Miniony weekend zapisał się złotymi zgłoskami w historii szermierki w naszym regionie. Młodzi reprezentanci klubów województwa kujawsko-pomorskiego zdominowali Mistrzostwa Polski Młodzików w szermierce, zdobywając łącznie aż 10 medali we wszystkich trzech broniach: szabli, szpadzie i florecie. Dopełnieniem sukcesu był świetny występ studentów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, którzy wywalczyli tytuł Akademickiego Mistrza Polski oraz brązowy medal.

Tegoroczne MP młodzików odbywały się jednocześnie w trzech różnych ośrodkach. Wszędzie zawodnicy z naszego województwa stawali na podium.

Szabla (Warszawa): Dominacja UKS Szabli Brzoza

W stolicy bezkonkurencyjni okazali się szabliści z Brzozy. Indywidualnie Jakub Gwoździński wywalczył wicemistrzostwo Polski, a Kevin Świątkiewicz zdobył brązowy medal. Obaj, wspierani w drużynie przez Oliwiera Lewandowskiego oraz Bartosza Struensee, sięgnęli też po Drużynowe Mistrzostwo Polski.

Szpada (Mielec): Wielki triumf „Riposty” Toruń

Szpadzistki z Centrum Szermierki Riposta Toruń zdominowały rywalizację na planszach w Mielcu. Zofia Różyńska oraz Lena Cymer zgarnęły brązowe krążki w turnieju indywidualnym. W drużynowych zmaganiach Torunianki były bezkonkurencyjne. Pierwszy skład (Różyńska, Cymer, Pola Sadowska, Oliwia Stusińska) triumfował, a drugi (Matylda Gorzycka, Eliza Paluszkiewicz, Maria Stankiewicz, Maria Ślęzak) stanął na trzecim stopniu podium.

Floret (Szczecin): Bydgoszcz i Toruń na podium

W Szczecinie świetną formę zaprezentowały florecistki. Joanna Zalewska z UKS MDK 5 Bydgoszcz została wicemistrzynią Polski, a Joanna Paziewska z Toruńskiej Akademii Floretu zgarnęła brąz. Dodatkowo zespół UKS MDK 5 Bydgoszcz w składzie: Joanna Zalewska, Natalia Buda, Nina Królikowska i Jagoda Klimek wywalczył brązowy krążek w turnieju drużynowym.

Sukces akademicki: Dwa medale dla Uniwersytetu Mikołaja Kopernika

Równolegle Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach była gospodarzem AMP. Tam również nie brakowało powodów do radości. Mistrzem we florecie mężczyzn został reprezentant UMK Toruń, Jan Jurkiewicz – uczestnik ostatnich Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Znakomity wynik u florecistek odnotowała Nadia Jaszczołt z toruńskiego uniwersytetu, która po świetnych walkach zdobyła brąz.

Sport

Apator Toruń oficjalnie przypieczętuje spadek Wilków Krosno Relacja w PR PiK

Apator Toruń oficjalnie przypieczętuje spadek Wilków Krosno? Relacja w PR PiK

2023-07-21, 07:00
LN siatkarzy: Polacy pokonali Brazylię 3:0 i meldują się w półfinale

LN siatkarzy: Polacy pokonali Brazylię 3:0 i meldują się w półfinale

2023-07-20, 22:38
Polskie kluby poznały grupowych rywali w siatkarskiej LM. Niektórych czekają ciekawe wyzwania

Polskie kluby poznały grupowych rywali w siatkarskiej LM. Niektórych czekają ciekawe wyzwania

2023-07-19, 18:52
To może być przyszłość GKM-u Grudządz. Damian Miller walczył o tytuł mistrza świata

To może być przyszłość GKM-u Grudządz. Damian Miller walczył o tytuł mistrza świata

2023-07-19, 09:02
El. do Ligi Mistrzów: Pewne zwycięstwo Rakowa Częstochowa. Mistrz Polski gra dalej

El. do Ligi Mistrzów: Pewne zwycięstwo Rakowa Częstochowa. Mistrz Polski gra dalej

2023-07-18, 21:33
GKM Grudziądz z przełamaniem. KS Toruń sensacyjnie zremisował z liderem

GKM Grudziądz z przełamaniem. KS Toruń sensacyjnie zremisował z liderem

2023-07-18, 20:27
Nikola Grbić ogłosił kadrę na finały Ligi Narodów. Trener weźmie ze sobą pięciu przyjmujących

Nikola Grbić ogłosił kadrę na finały Ligi Narodów. Trener weźmie ze sobą pięciu przyjmujących

2023-07-18, 13:53
Dobry wynik Polaków w paralekkoatletycznych MŚ. Biało-czerwoni wywalczyli 14 medali

Dobry wynik Polaków w paralekkoatletycznych MŚ. „Biało-czerwoni” wywalczyli 14 medali

2023-07-18, 10:00
GKM Grudziądz z kolejną porażką w Ekstralidze U24. Gołębie bez punktu bonusowego

GKM Grudziądz z kolejną porażką w Ekstralidze U24. „Gołębie” bez punktu bonusowego

2023-07-17, 21:17
Michał Fałkowski (Anwil Włocławek): Drużyna będzie cieszyła oko kibiców

Michał Fałkowski (Anwil Włocławek): Drużyna będzie cieszyła oko kibiców

2023-07-17, 15:03
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę