Świetne wyniki szermierzy z Kujaw i Pomorza! 10 medali MP Młodzików i Akademicki tytuł MP dla UMK

2026-06-15, 17:24  mat. prasowe/PG
Szermierze z naszego regionu osiągnęli świetne wyniki/fot. mat. prasowe

Szermierze z naszego regionu osiągnęli świetne wyniki/fot. mat. prasowe

Miniony weekend zapisał się złotymi zgłoskami w historii szermierki w naszym regionie. Młodzi reprezentanci klubów województwa kujawsko-pomorskiego zdominowali Mistrzostwa Polski Młodzików w szermierce, zdobywając łącznie aż 10 medali we wszystkich trzech broniach: szabli, szpadzie i florecie. Dopełnieniem sukcesu był świetny występ studentów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, którzy wywalczyli tytuł Akademickiego Mistrza Polski oraz brązowy medal.

Tegoroczne MP młodzików odbywały się jednocześnie w trzech różnych ośrodkach. Wszędzie zawodnicy z naszego województwa stawali na podium.

Szabla (Warszawa): Dominacja UKS Szabli Brzoza

W stolicy bezkonkurencyjni okazali się szabliści z Brzozy. Indywidualnie Jakub Gwoździński wywalczył wicemistrzostwo Polski, a Kevin Świątkiewicz zdobył brązowy medal. Obaj, wspierani w drużynie przez Oliwiera Lewandowskiego oraz Bartosza Struensee, sięgnęli też po Drużynowe Mistrzostwo Polski.

Szpada (Mielec): Wielki triumf „Riposty” Toruń

Szpadzistki z Centrum Szermierki Riposta Toruń zdominowały rywalizację na planszach w Mielcu. Zofia Różyńska oraz Lena Cymer zgarnęły brązowe krążki w turnieju indywidualnym. W drużynowych zmaganiach Torunianki były bezkonkurencyjne. Pierwszy skład (Różyńska, Cymer, Pola Sadowska, Oliwia Stusińska) triumfował, a drugi (Matylda Gorzycka, Eliza Paluszkiewicz, Maria Stankiewicz, Maria Ślęzak) stanął na trzecim stopniu podium.

Floret (Szczecin): Bydgoszcz i Toruń na podium

W Szczecinie świetną formę zaprezentowały florecistki. Joanna Zalewska z UKS MDK 5 Bydgoszcz została wicemistrzynią Polski, a Joanna Paziewska z Toruńskiej Akademii Floretu zgarnęła brąz. Dodatkowo zespół UKS MDK 5 Bydgoszcz w składzie: Joanna Zalewska, Natalia Buda, Nina Królikowska i Jagoda Klimek wywalczył brązowy krążek w turnieju drużynowym.

Sukces akademicki: Dwa medale dla Uniwersytetu Mikołaja Kopernika

Równolegle Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach była gospodarzem AMP. Tam również nie brakowało powodów do radości. Mistrzem we florecie mężczyzn został reprezentant UMK Toruń, Jan Jurkiewicz – uczestnik ostatnich Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Znakomity wynik u florecistek odnotowała Nadia Jaszczołt z toruńskiego uniwersytetu, która po świetnych walkach zdobyła brąz.

Sport

Olimpia Grudziądz zdecydowanie słabsza od Raduni Stężycy. Dobry początek nie wystarczył

Olimpia Grudziądz zdecydowanie słabsza od Raduni Stężycy. Dobry początek nie wystarczył

2023-09-09, 18:47
Czwórka podwójna z brązowym medalem. Walka o podium trwała do samego końca

Czwórka podwójna z brązowym medalem. Walka o podium trwała do samego końca

2023-09-09, 16:01
Hokeiści Energi Toruń zaczęli sezon od walkowera. Rywalom pękła pleksi

Hokeiści Energi Toruń zaczęli sezon od… walkowera. Rywalom pękła pleksi

2023-09-09, 15:03
Polskie szachistki dążą do sukcesu. Reprezentacja w ćwierćfinale Drużynowych Mistrzostw Świata

Polskie szachistki dążą do sukcesu. Reprezentacja w ćwierćfinale Drużynowych Mistrzostw Świata

2023-09-08, 21:11
Artur Mikołajczewski na podium MŚ. Zawodnik Gopła Kruszwica zajął trzecie miejsce

Artur Mikołajczewski na podium MŚ. Zawodnik Gopła Kruszwica zajął trzecie miejsce

2023-09-08, 18:22
Sportowy weekendowy rozkład jazdy  co czeka regionalne zespoły

Sportowy weekendowy rozkład jazdy – co czeka regionalne zespoły?

2023-09-08, 10:00
El. do ME: Polska pokonała Wyspy Owcze. Styl pozostawił wiele do życzenia

El. do ME: Polska pokonała Wyspy Owcze. Styl pozostawił wiele do życzenia

2023-09-07, 23:59
Czas na walkę studentów z całej Europy. Ruszyły wioślarskie akademickie mistrzostwa

Czas na walkę studentów z całej Europy. Ruszyły wioślarskie akademickie mistrzostwa

2023-09-07, 20:55
Czwórka podwójna z finałem i kwalifikacją olimpijską. Kilku zawodników z regionu przed ostatnią szansą na Paryż

Czwórka podwójna z finałem i kwalifikacją olimpijską. Kilku zawodników z regionu przed ostatnią szansą na Paryż

2023-09-07, 15:25
ME siatkarzy - Polska - Czarnogóra 3:0. Kolejny mecz czeka nas z Belgią

ME siatkarzy - Polska - Czarnogóra 3:0. Kolejny mecz czeka nas z Belgią

2023-09-06, 20:00
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę