Świetne wyniki szermierzy z Kujaw i Pomorza! 10 medali MP Młodzików i Akademicki tytuł MP dla UMK

2026-06-15, 17:24  mat. prasowe/PG
Szermierze z naszego regionu osiągnęli świetne wyniki/fot. mat. prasowe

Szermierze z naszego regionu osiągnęli świetne wyniki/fot. mat. prasowe

Miniony weekend zapisał się złotymi zgłoskami w historii szermierki w naszym regionie. Młodzi reprezentanci klubów województwa kujawsko-pomorskiego zdominowali Mistrzostwa Polski Młodzików w szermierce, zdobywając łącznie aż 10 medali we wszystkich trzech broniach: szabli, szpadzie i florecie. Dopełnieniem sukcesu był świetny występ studentów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, którzy wywalczyli tytuł Akademickiego Mistrza Polski oraz brązowy medal.

Tegoroczne MP młodzików odbywały się jednocześnie w trzech różnych ośrodkach. Wszędzie zawodnicy z naszego województwa stawali na podium.

Szabla (Warszawa): Dominacja UKS Szabli Brzoza

W stolicy bezkonkurencyjni okazali się szabliści z Brzozy. Indywidualnie Jakub Gwoździński wywalczył wicemistrzostwo Polski, a Kevin Świątkiewicz zdobył brązowy medal. Obaj, wspierani w drużynie przez Oliwiera Lewandowskiego oraz Bartosza Struensee, sięgnęli też po Drużynowe Mistrzostwo Polski.

Szpada (Mielec): Wielki triumf „Riposty” Toruń

Szpadzistki z Centrum Szermierki Riposta Toruń zdominowały rywalizację na planszach w Mielcu. Zofia Różyńska oraz Lena Cymer zgarnęły brązowe krążki w turnieju indywidualnym. W drużynowych zmaganiach Torunianki były bezkonkurencyjne. Pierwszy skład (Różyńska, Cymer, Pola Sadowska, Oliwia Stusińska) triumfował, a drugi (Matylda Gorzycka, Eliza Paluszkiewicz, Maria Stankiewicz, Maria Ślęzak) stanął na trzecim stopniu podium.

Floret (Szczecin): Bydgoszcz i Toruń na podium

W Szczecinie świetną formę zaprezentowały florecistki. Joanna Zalewska z UKS MDK 5 Bydgoszcz została wicemistrzynią Polski, a Joanna Paziewska z Toruńskiej Akademii Floretu zgarnęła brąz. Dodatkowo zespół UKS MDK 5 Bydgoszcz w składzie: Joanna Zalewska, Natalia Buda, Nina Królikowska i Jagoda Klimek wywalczył brązowy krążek w turnieju drużynowym.

Sukces akademicki: Dwa medale dla Uniwersytetu Mikołaja Kopernika

Równolegle Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach była gospodarzem AMP. Tam również nie brakowało powodów do radości. Mistrzem we florecie mężczyzn został reprezentant UMK Toruń, Jan Jurkiewicz – uczestnik ostatnich Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Znakomity wynik u florecistek odnotowała Nadia Jaszczołt z toruńskiego uniwersytetu, która po świetnych walkach zdobyła brąz.

Sport

Siatkarze w walce z cyberuzależnieniem. Finał akcji e-balans w bydgoskiej hali

Siatkarze w walce z cyberuzależnieniem. Finał akcji e-balans w bydgoskiej hali

2024-12-18, 21:06
Energa Toruń z pewnym zwycięstwem. Hokeiści kontynuują pozytywną serię w lidze

Energa Toruń z pewnym zwycięstwem. Hokeiści kontynuują pozytywną serię w lidze

2024-12-18, 20:46
Roszady w składzie Olimpii. Dwa odejścia po pierwszej rundzie

Roszady w składzie Olimpii. Dwa odejścia po pierwszej rundzie

2024-12-18, 17:16
Żużlowe drużyny poznały terminarz. Apator zacznie u siebie, Polonię i GKM czekają wyjazdy

Żużlowe drużyny poznały terminarz. Apator zacznie u siebie, Polonię i GKM czekają wyjazdy

2024-12-17, 23:08
Wda Świecie ma za sobą udaną rundę w III Lidze. Plany mamy ambitne. Celujemy w górną połowę tabeli

Wda Świecie ma za sobą udaną rundę w III Lidze. „Plany mamy ambitne. Celujemy w górną połowę tabeli”

2024-12-17, 18:45
Polki poznały grupowe rywalki w siatkarskich MŚ. Łódź zorganizuje finały LN

Polki poznały grupowe rywalki w siatkarskich MŚ. Łódź zorganizuje finały LN

2024-12-17, 13:02
Twarde Pierniki pozyskały nowego zawodnika. Do zespołu dołączył polski koszykarz

„Twarde Pierniki” pozyskały nowego zawodnika. Do zespołu dołączył polski koszykarz

2024-12-16, 23:18
Polki poznały rywalki w mistrzostwach Europy. Biało-czerwone staną przed wyzwaniem

Polki poznały rywalki w mistrzostwach Europy. „Biało-czerwone” staną przed wyzwaniem

2024-12-16, 20:31
Koniec serii Sokoła Mogilno. BKS Bielsko-Biała znów wyraźnie lepszy

Koniec serii Sokoła Mogilno. BKS Bielsko-Biała znów wyraźnie lepszy

2024-12-16, 19:07
Katarzyna Wasick brązową medalistką mistrzostw świata Przed nią tylko amerykanki

Katarzyna Wasick brązową medalistką mistrzostw świata! Przed nią tylko amerykanki

2024-12-16, 00:45
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę