Rafał Formela w kadrze na Drużynowe Mistrzostwa Europy w tenisie stołowym

2025-10-08, 19:13  Redakcja/PZTS
Rafał Formela (Olimpia Grudziądz) będzie reprezentował Polskę na imprezie rangi mistrzowskiej/fot. Archiwalne/Patryk Głowacki

Rafał Formela (Olimpia Grudziądz) będzie reprezentował Polskę na imprezie rangi mistrzowskiej/fot. Archiwalne/Patryk Głowacki

Rafał Formela, reprezentant superligowej drużyny The PLUGiN ASTS Olimpia Grudziądz, został powołany do składu „biało-czerwonych” na Drużynowe Mistrzostwa Europy w tenisie stołowym, które rozpoczną się 12 października w chorwackim Zadarze.

Zawodnik z Grudziądza znalazł się w pięcioosobowej kadrze prowadzonej przez Tomasza Redzimskiego. Obok niego powołania otrzymali Miłosz Redzimski, Samuel Kulczycki, Maciej Kubik oraz Marek Badowski, który po przerwie powrócił do reprezentacji. Polacy trafili do grupy H, w której zmierzą się z Belgami (13 października, godz. 10:00) i Finami (14 października, godz. 10:00).

Zawodnik z Grudziądza znalazł się w pięcioosobowej kadrze prowadzonej przez Tomasza Redzimskiego. Obok niego powołania otrzymali Miłosz Redzimski, Samuel Kulczycki, Maciej Kubik oraz Marek Badowski, który po przerwie powrócił do reprezentacji. Polacy trafili do grupy H, w której zmierzą się z Belgami (13 października, godz. 10:00) i Finami (14 października, godz. 10:00). Awans do fazy pucharowej wywalczą po dwie drużyny z każdej grupy. Kluczowe będzie zajęcie pierwszej lokaty, ponieważ w 1/8 finału zwycięzcy trafiają na zespoły z drugich miejsc.

W rywalizacji kobiet Polki, prowadzone przez Marcina Kusińskiego, zmierzą się z Bułgarkami i Węgierkami w grupie F. Rozstawienie stawia je w roli faworytek – Bułgaria nie należy do czołówki kontynentu, a węgierska kadra przechodzi pokoleniową zmianę.

Na liście powołanych znalazły się Natalia Bajor, Zuzanna Wielgos, Katarzyna Węgrzyn i Anna Brzyska. „Biało-czerwone” trenują obecnie w Chorwacji z tamtejszą reprezentacją, natomiast męska kadra przygotowuje się w Grodzisku Mazowieckim.

Stawką zmagań w Zadarze są medale oraz awans do przyszłorocznych mistrzostw świata w Londynie. Polacy i Polki mają już w dorobku dziesięć drużynowych krążków ME – trzy srebrne i siedem brązowych. Pierwszy sukces osiągnęli w 1984 roku w Moskwie, a ostatni medal, brązowy, wywalczyły zawodniczki w 2019 roku w Nantes.

Sport

Sromotna klęska Polski w piłkarskiej Lidze Narodów

Sromotna klęska Polski w piłkarskiej Lidze Narodów

2022-06-08, 23:02
Wiktor Przyjemski czwarty podczas turnieju Zaplecza Kadry Juniorów

Wiktor Przyjemski czwarty podczas turnieju Zaplecza Kadry Juniorów

2022-06-08, 19:39
Bomba transferowa Anwilu Włocławek. Do drużyny dołączył Josh Bostic

Bomba transferowa Anwilu Włocławek. Do drużyny dołączył Josh Bostic

2022-06-08, 16:31
Wilfredo Leon przeszedł operację kolana. Teraz pora na rehabilitację

Wilfredo Leon przeszedł operację kolana. Teraz pora na rehabilitację

2022-06-08, 14:46
GKM Grudziądz z wygraną w Ekstralidze U-24. KS Toruń wyraźnie przegrał

GKM Grudziądz z wygraną w Ekstralidze U-24. KS Toruń wyraźnie przegrał

2022-06-07, 21:05
Jakub Nizioł w kadrze Polski na mecze eliminacyjne do MŚ

Jakub Nizioł w kadrze Polski na mecze eliminacyjne do MŚ

2022-06-07, 17:44
Reprezentacja Polski powalczy o tenisowe zwycięstwo w Glasgow

Reprezentacja Polski powalczy o tenisowe zwycięstwo w Glasgow

2022-06-07, 14:11
Szymon Woźniak awansował do GP Challenge. Nieudany występ Patryka Dudka

Szymon Woźniak awansował do GP Challenge. Nieudany występ Patryka Dudka

2022-06-06, 22:20
Nowy prezes Anwilu: Klubowi nie grozi zakończenie działalności [WYWIAD]

Nowy prezes Anwilu: Klubowi nie grozi zakończenie działalności [WYWIAD]

2022-06-06, 18:36
Rozegrano Memoriał Janusza Kusocińskiego. Medaliści IO najlepsi w swoich konkurencjach

Rozegrano Memoriał Janusza Kusocińskiego. Medaliści IO najlepsi w swoich konkurencjach

2022-06-06, 15:52
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę