„Falstart” Anwilu w walce o FIBA Europe Cup. Włocławianie przegrali w Kosowie

2025-09-24, 21:36  Redakcja
Anwil zaczął sezon od porażki/fot. Archiwum/Patryk Głowacki

Anwil zaczął sezon od porażki/fot. Archiwum/Patryk Głowacki

Nie tak otwarcie nowego sezonu wyobrażał sobie Anwil Włocławek. W pierwszym oficjalnym spotkaniu, rozgrywanym w ramach eliminacji do FIBA Europe Cup, włocławska ekipa przegrała na wyjeździe z kosowskim BC Bashkimi 75:80.

Anwil obiecująco zaczął pojedynek (8:3). Szybko jednak sytuacja odwróciła się o 180 stopni. Pierwszą kwartę gospodarze zakończyli wynikiem 24:16. Następnie podopieczni Grzegorza Kożana stopniowo zbliżali się do przeciwnika. Na przerwę zeszli z dwoma punktami straty (37:39).

Po powrocie na parkiet doszło do remisu 39:39, ale wtedy inicjatywę znów przejęli gracze kosowskiego klubu (55:42). „Rottweilery” ponownie zaczęły gonić rywala. Udało im się to w czwartej części starcia. Nawet wyszli oni na prowadzenie 71:70, lecz końcówka należała do Bashkimi.

BC Bashkimi – Anwil Włocławek 80:75 (24:16, 15:21, 19:14, 22:24)

Rewanż za tydzień we Włocławku o 18:30. By Anwil awansował, musi okazać się lepszy w dwumeczu.

Sport

Zmarł Ryszard Olszewski, sportowiec bardzo zaangażowany w sprawy Torunia

Zmarł Ryszard Olszewski, sportowiec bardzo zaangażowany w sprawy Torunia

2020-02-03, 17:30
Nowy koszykarz w Anwilu Włocławek

Nowy koszykarz w Anwilu Włocławek

2020-02-03, 08:53
Bydgoskie siatkarki nie dały rady w Łodzi mistrzyniom kraju

Bydgoskie siatkarki nie dały rady w Łodzi mistrzyniom kraju

2020-02-02, 22:44
Emocje na Tor-Torze. Zwycięstwo hokeistów Energi

Emocje na Tor-Torze. Zwycięstwo hokeistów Energi

2020-02-02, 21:14
Prawdziwy horror w Radomiu dla toruńskich koszykarzy

Prawdziwy horror w Radomiu dla toruńskich koszykarzy

2020-02-02, 18:16
Koszykarze Anwilu znów pokonali Astorię po ciężkim boju w derbach regionu [DŹWIĘK]

Koszykarze Anwilu znów pokonali Astorię po ciężkim boju w derbach regionu [DŹWIĘK]

2020-02-02, 18:07
Niedzielne podium w Sapporo bez polskich skoczków narciarskich

Niedzielne podium w Sapporo bez polskich skoczków narciarskich

2020-02-02, 06:57
Katarzynki przegrały u siebie ze Ślęzą Wrocław

"Katarzynki" przegrały u siebie ze Ślęzą Wrocław

2020-02-01, 19:55
Zwycięstwo pierwszoligowych siatkarek ze Świecia w Wieliczce

Zwycięstwo pierwszoligowych siatkarek ze Świecia w Wieliczce

2020-02-01, 19:28
Koszykarki Artego rozgromiły we własnej hali AZS Poznań

Koszykarki Artego rozgromiły we własnej hali AZS Poznań

2020-02-01, 18:45
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę