IO: Norbert Kobielski krytycznie o zawieszeniu. „Nie jestem idiotą, żeby odstawiać takie numery”

2024-07-24, 07:26  PAP/TVP Sport
Norbert Kobielski (MKS Inoworcław) odpowiedział na zarzuty/fot. PZLA/Marek Biczyk

Norbert Kobielski (MKS Inoworcław) odpowiedział na zarzuty/fot. PZLA/Marek Biczyk

Lekkoatleta MKS-u Inowrocław Norbert Kobielski odniósł się do decyzji organizacji Athletics Integrity Unit, która zawiesiła jego występy, co sprawia, że skoczek wzwyż nie wystartuje w igrzyskach olimpijskich w Paryżu. – AIU wprowadziła mnie w błąd – stwierdził sportowiec.

Powodem zawieszenia są substancje psychoaktywne i stymulujące, należące do dopalaczy – pentedron/norefedryna. Pozytywna próbka została pobrana 26 maja podczas Festiwalu Skoków w Opolu. – Trzy dni wcześniej na zgrupowaniu w Spale miałem pobieraną krew i mocz. Wszystko wyszło negatywnie. Dwa dni później w Ostrawie również – powiedział zawodnik w wywiadzie dla TVP Sport. – Jestem, jaki jestem, ale nie jestem idiotą, żeby w takim momencie sezonu i przy rodzicach, partnerce i z dzieckiem odstawiać takie numery. Stężenie wskazuje, że zażycie miało miejsce dobę wcześniej. Czyli gdy rzekomo jechałem tam samochodem – dodał.

– AIU czy POLADA powinny mnie poinformować do 20 dni po teście. O tym, że toczy się postępowanie, dostałem informację po upływie półtora miesiąca. Ale co dziwniejsze, Opole jako organizator nie otrzymało informacji, że coś jest nie tak. Więc odkąd przyszły kłopoty, to poprosili o wyjaśnienie sami. 17 lipca w odpowiedzi e-mailowej od koordynatora ds. dopingu przy European Athletics przekazano, że „próbki pobrane na waszych zawodach są negatywne”. A była tylko moja i Marii Żodzik. Około 10 dni temu przekazałem tę treść do AIU, z setką podpunktów, w których podważam z prawnikiem wskazywanie mojej winy. Bez odpowiedzi. Po tygodniu przyszła decyzja o zawieszeniu i adnotacja, że tamten e-mail był efektem pomyłki. Jest „nie, bo nie” – szczegółowo sprawę opisał Kobielski.

Skoczek wzwyż powiedział, że ma czas do 25 lipca, by oczyścić się z zarzutów. – Jestem rozbity. Myślę o igrzyskach, to moje wielkie marzenie. Teraz jednak mogą kojarzyć mi się z najgorszymi chwilami w życiu. Uważam, że to jest błąd po stronie kontroli. Zawsze się tak mówi, wiem. To jest jednak moje zdanie. Będę walczył o oczyszczenie mojego dobrego imienia i to ja oczekuję wyjaśnień, dlaczego w tak poważnych organach panuje taka dezinformacja. To skandal, jak zostałem potraktowany – stwierdził lekkoatleta.

Sport

Polskie siatkarki wygrały turniej Montreux Volley Masters 2019

Polskie siatkarki wygrały turniej Montreux Volley Masters 2019!

2019-05-19, 09:00
Ekstraklasa koszykarzy - Anwil Włocławek coraz dalej od finału

Ekstraklasa koszykarzy - Anwil Włocławek coraz dalej od finału

2019-05-19, 07:00
Giro dItalia 2019 - Ewan wygrał ósmy etap, Conti pozostał liderem

Giro d'Italia 2019 - Ewan wygrał ósmy etap, Conti pozostał liderem

2019-05-18, 22:00
Żużlowa GP  Dudek trzeci w Warszawie, wygrana Madsena

Żużlowa GP – Dudek trzeci w Warszawie, wygrana Madsena

2019-05-18, 21:59
Liga niemiecka - Bayern mistrzem, Lewandowski królem strzelców

Liga niemiecka - Bayern mistrzem, Lewandowski królem strzelców

2019-05-18, 19:44
Ekstraklasa koszykarzy - Wiśniewski: w niedzielę czeka nas trudniejsze zadanie

Ekstraklasa koszykarzy - Wiśniewski: w niedzielę czeka nas trudniejsze zadanie

2019-05-18, 13:00
Ekstraklasa koszykarek - transfer Litwinki z Energi Toruń do Artego Bydgoszcz

Ekstraklasa koszykarek - transfer Litwinki z Energi Toruń do Artego Bydgoszcz!

2019-05-18, 11:00
Turniej siatkarek w Montreux - Polki w finale po wygranej z Tajlandią 3:0

Turniej siatkarek w Montreux - Polki w finale po wygranej z Tajlandią 3:0

2019-05-18, 09:00
Giro dItalia - Bilbao wygrał siódmy etap, Conti obronił pozycję lidera

Giro d'Italia - Bilbao wygrał siódmy etap, Conti obronił pozycję lidera

2019-05-17, 22:00
Ekstraklasa koszykarzy - Polski Cukier Toruń lepszy od Stelmetu i prowadzi w półfinale

Ekstraklasa koszykarzy - Polski Cukier Toruń lepszy od Stelmetu i prowadzi w półfinale!

2019-05-17, 21:26
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę