Po spadku czas na nowe otwarcie. Prezes Unii Drobex zapowiedział zmiany w działaniu klubu

2024-06-13, 17:23  Redakcja
Mateusz Czyżewski (po lewej) zapowiedział spore zmiany w działaniu Unii/fot.: Facebook/KS Unia Drobex Solec Kujawski

Mateusz Czyżewski (po lewej) zapowiedział spore zmiany w działaniu Unii/fot.: Facebook/KS Unia Drobex Solec Kujawski

Unia Drobex Solec Kujawski zakończyła swoją przygodę w piłkarskiej III Lidze grupie 2. Za drużyną nieudany sezon. Już na cztery kolejki przed końcem zmagań solczanie byli pewni spadku. – Gra w IV Lidze wpłynie na uszczuplenie budżetu. Chcemy inwestować w akademię – powiedział prezes klubu, Mateusz Czyżewski.

Unia liczyła, że drugi z rzędu sezon w III Lidze będzie lepszy od poprzedniego. Już na początku rozgrywek poglądy zostały zrewidowane. Po słabym starcie dość szybko i nieoczekiwanie klub musiał szukać nowego trenera, gdyż z pracy zrezygnował Daniel Katerla. W jego miejsce przyszedł Robert Wójcik, który nie zdołał uratować drużyny przed spadkiem. Solczanie zakończyli zmagania na przedostatnim 17. miejscu, w 34 meczach zdobywając zaledwie 25 punktów (7 zwycięstw, 4 remisy, 23 porażki).

– To spore rozczarowanie, tym bardziej że spadamy w rocznicę 100-lecia klubu. Nadzieja się tliła, zrobiliśmy trochę wzmocnień, w pewnym momencie drużyna „zaskoczyła”, ale później złapaliśmy zadyszkę. „Na papierze” zespół był wystarczająco odpowiedni, by się utrzymać – wynik zespołu skomentował Czyżewski.

– Gra w IV Lidze i zmiany samorządowe wpłyną na uszczuplenie budżetu. Chcemy, przedłużyć umowy z niektórymi zawodnikami, ale na pewno nie na takich samych warunkach. Poza tym chcemy bardzo mocno zainwestować w akademię, by za kilka lat cieszyć się ze swoich wychowanków – dodał prezes.

Pełna rozmowa z Mateuszem Czyżewskim:

Materiał przygotował Patryk Głowacki

Sport

PGE Ekstraliga - Żużlowcy nadrabiają zaległości, pracowity weekend GKM-u

PGE Ekstraliga - Żużlowcy nadrabiają zaległości, pracowity weekend GKM-u

2021-04-22, 14:22
Zbigniew Boniek wybrany wiceprezydentem UEFA

Zbigniew Boniek wybrany wiceprezydentem UEFA!

2021-04-20, 19:50
eWinner 1. Liga - Polonia zaczyna sezon od wygranej [wideo]

eWinner 1. Liga - Polonia zaczyna sezon od wygranej [wideo]

2021-04-20, 13:46
2. Liga - Olimpia Grudziądz czerwoną latarnią ligi [wideo]

2. Liga - Olimpia Grudziądz czerwoną latarnią ligi [wideo]

2021-04-19, 13:39
Tauron 1. Liga - Błędy pogrzebały Visłę. BBTS wygrywa pierwszy mecz półfinałowy

Tauron 1. Liga - Błędy pogrzebały Visłę. BBTS wygrywa pierwszy mecz półfinałowy

2021-04-19, 00:03
eWinner 1. Liga - Polonia otwiera sezon. Znamy składy i zapraszamy na transmisję

eWinner 1. Liga - Polonia otwiera sezon. Znamy składy i zapraszamy na transmisję!

2021-04-18, 17:36
Bydgoskie Zakłady Chemiczne Nitro-Chem S.A. wesprą grudziądzki żużel

Bydgoskie Zakłady Chemiczne Nitro-Chem S.A. wesprą grudziądzki żużel

2021-04-18, 13:30
PGE Ekstraliga - Pogoda torpeduje rozgrywki, GKM nie pojedzie w niedzielę

PGE Ekstraliga - Pogoda torpeduje rozgrywki, GKM nie pojedzie w niedzielę

2021-04-16, 14:45
Energa Basket Liga Kobiet - Nie będzie meczu o trzecie miejsce, Basket 25 kończy sezon z brązem

Energa Basket Liga Kobiet - Nie będzie meczu o trzecie miejsce, Basket 25 kończy sezon z brązem

2021-04-16, 08:30
Tauron 1. Liga - Koniec sezonu dla Mariusza Marcyniaka

Tauron 1. Liga - Koniec sezonu dla Mariusza Marcyniaka

2021-04-15, 15:03
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę