Po spadku czas na nowe otwarcie. Prezes Unii Drobex zapowiedział zmiany w działaniu klubu

2024-06-13, 17:23  Redakcja
Mateusz Czyżewski (po lewej) zapowiedział spore zmiany w działaniu Unii/fot.: Facebook/KS Unia Drobex Solec Kujawski

Mateusz Czyżewski (po lewej) zapowiedział spore zmiany w działaniu Unii/fot.: Facebook/KS Unia Drobex Solec Kujawski

Unia Drobex Solec Kujawski zakończyła swoją przygodę w piłkarskiej III Lidze grupie 2. Za drużyną nieudany sezon. Już na cztery kolejki przed końcem zmagań solczanie byli pewni spadku. – Gra w IV Lidze wpłynie na uszczuplenie budżetu. Chcemy inwestować w akademię – powiedział prezes klubu, Mateusz Czyżewski.

Unia liczyła, że drugi z rzędu sezon w III Lidze będzie lepszy od poprzedniego. Już na początku rozgrywek poglądy zostały zrewidowane. Po słabym starcie dość szybko i nieoczekiwanie klub musiał szukać nowego trenera, gdyż z pracy zrezygnował Daniel Katerla. W jego miejsce przyszedł Robert Wójcik, który nie zdołał uratować drużyny przed spadkiem. Solczanie zakończyli zmagania na przedostatnim 17. miejscu, w 34 meczach zdobywając zaledwie 25 punktów (7 zwycięstw, 4 remisy, 23 porażki).

– To spore rozczarowanie, tym bardziej że spadamy w rocznicę 100-lecia klubu. Nadzieja się tliła, zrobiliśmy trochę wzmocnień, w pewnym momencie drużyna „zaskoczyła”, ale później złapaliśmy zadyszkę. „Na papierze” zespół był wystarczająco odpowiedni, by się utrzymać – wynik zespołu skomentował Czyżewski.

– Gra w IV Lidze i zmiany samorządowe wpłyną na uszczuplenie budżetu. Chcemy, przedłużyć umowy z niektórymi zawodnikami, ale na pewno nie na takich samych warunkach. Poza tym chcemy bardzo mocno zainwestować w akademię, by za kilka lat cieszyć się ze swoich wychowanków – dodał prezes.

Pełna rozmowa z Mateuszem Czyżewskim:

Materiał przygotował Patryk Głowacki

Sport

IO w Tokiozapasy - Tadeusz Michalik zdobył brązowy medal

IO w Tokio/zapasy - Tadeusz Michalik zdobył brązowy medal

2021-08-03, 13:36
IO w Tokiokajakarstwo - Naja: droga do tego medalu była najtrudniejsza

IO w Tokio/kajakarstwo - Naja: droga do tego medalu była najtrudniejsza

2021-08-03, 10:13
IO w Tokiokajakarstwo. Srebro dla Polski - Naja i Puławska zdobyły medal w K2 500 m

IO w Tokio/kajakarstwo. Srebro dla Polski - Naja i Puławska zdobyły medal w K2 500 m

2021-08-03, 08:30
Białoruska sprinterka Kryscina Cimanouska otrzymała wizę humanitarną. Bydgoszcz oferuje pomoc

Białoruska sprinterka Kryscina Cimanouska otrzymała wizę humanitarną. Bydgoszcz oferuje pomoc!

2021-08-02, 20:38
Z wielką pompą Grudziądz przywitał medalistkę z Tokio

Z „wielką pompą” Grudziądz przywitał medalistkę z Tokio

2021-08-02, 20:17
IO w Tokio - Udany poniedziałek Michalika, koniec szans w siatkówce plażowej

IO w Tokio - Udany poniedziałek Michalika, koniec szans w siatkówce plażowej

2021-08-02, 17:48
Wytrenowani maksymalnie, gotowi zdobywać medale wyruszają na podbój Tokio [zdjęcia]

Wytrenowani maksymalnie, gotowi zdobywać medale wyruszają na podbój Tokio [zdjęcia]

2021-08-02, 16:10
IO w Tokiolekkoatletyka - Nowicki i niepewny Fajdek w finale

IO w Tokio/lekkoatletyka - Nowicki i niepewny Fajdek w finale

2021-08-02, 08:42
Polonia przegrywa z Wilkami. Jest jeszcze szansa na play-off dla Bydgoszczy

Polonia przegrywa z Wilkami. Jest jeszcze szansa na play-off dla Bydgoszczy?

2021-08-01, 19:04
Włodarczyk pokazała moc, siatkarze zdominowali Kanadę, żeglarki walczą o złoto - podsumowanie niedzieli

Włodarczyk pokazała moc, siatkarze zdominowali Kanadę, żeglarki walczą o złoto - podsumowanie niedzieli

2021-08-01, 17:11
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę